Bolesti kod kunića

Moje zenke su sasvim fine mirne i kulturne. Do sada nije bilo nikakvih incidenata. Osim sto sam ja pao sa merdevina danas skidajuci im detelinu :D. Gledam ima snage u nogama ali je smrsao, govorim za zadnje noge.. ukocen mu donji deo kicme... kao mrtvo tkivo. takav osecaj imam. posmatram ga danas rucka detelinu. Okotila mi se hajkomka danas prvi put ali ne znam koliko komada, mislim da nece biti puno. A ostalih 5 4 hajkomke i 1 panonka treba da se kote 20, 20 , 21, 22... Imaju ogromne stomake....
 
Najvjerojatnije je negdje udario kralježnicom i zadnje noge su mu paralizirane.
Meni se to dogodilo par puta kad su tovljenici bili nemirni i skakali po kavezu. Nažalost, jedini lijek za to je nož
 
Moje zenke su sasvim fine mirne i kulturne. Do sada nije bilo nikakvih incidenata.

To nema nikakve veze. 3 skoka su dovoljna, više od toga nema potrebe da se umara ni mužjak, ni ženka. Ako baš hoćeš da potvrdiš (da se tako izrazim), onda ih pariš ujutru, pa ponoviš uveče isti dan. A ako ženka baš neće da primi, ne vredi je siliti, bolje za par dana ponovo pariti, nego da budu zajedno. Niti znaš je l' primila mužjaka, niti kada.
 
Postovanje
hitno mi treba pomoc nisam pregledao starije postove na ovu temu mozda ste i pisali ali eto
ovako imam dva mlada orijasa odvojio sam ih od majke sa dva mjeseca i par dana odmah su jeli dobro i pili vodu do prije oko 4-5 dana kada sam primjetio da nejedu ili ako jedu skroz malo izmet nisu izbacivali
hranu koju sam im davao je jecam kukuruz i granule mrkvu svaki 2 - 3 dan i po pola jabuke isto 2-3 danu bez kospice sjena sam davao uvije vise nego su mogli pojesti vodu mjenjam svaki dan .mjere koje sam poduzeo su da sam
izbacio svu hranu samo ostavio sijeno i vodu .pustam ih svaki dan da protrce 1 sat primjetio sam kada trce da im se cuje voda u stomaku kako klobuce.
molim za pomoc svaki savjet mi je dobro dosao
hvala

Dali se moze negde staviti tacka ili veliko slovo. Ovo mi lici na jednu recenicu.
 
Poslednja izmena od urednika:
To je kokcidoza ,daj im neosulfoks p ako ne mozes da nadjes posavetuj se sa veterinarom za neki drugi lek istog svojstva
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je neko imao slučaj da mu kunić slomi prve (gornje) zube? Može da jede samo zrnastu hranu i granule, dok mu sijeno predstavlja problem (ne može da "gricka"). Da li će se oporaviti ili mu je sudbina pod nožem? Hvala!
 
Narašće mu novi, ništa se ne brini. Kunićima rastu zubi celog života, zato i glođu drvo non-stop, moraju da ih tupe da ne bi prerasli.
 
Zubi ce izrasti.Verovatno su mu bili prerasli,pa se polomili,Ubaci mu u kavez neko drvo da glodje (da ih poravna).Ja sam imao ukrasnog kunica (lavlja glava,klinci dobili za rodjendan) koji nije hteo nista da glodje i stalno su mu prerastali zubi ( i donji i gornji). Sasecao sam ih makazama za piletinu i redovno su izrastali,tako da nema brige-izrasce sigurno.:ppozdrav:
 
Koji je razlog naduvenosti stomaka kod kunica i kako ga resiti? Jesu gliste u pitanju?
 
Koliko sam video nije proliv, ali provericu. Samo je jedna zecica u pitanju, dajem inace 1-2x nedeljno svez kupus, ali nisam sad vec 4-5 dana.
Inace je crna ovnolika, komsija mi je doneo pre 2-3 meseca tad je imala oko 4-5 meseci, on dobio je od nekog drugara, drzana na travi i kukuruzu...Bila je bas kriticno mrsava, ali evo popravila se sad bas lepo, taman sam mislio da ce moci da se pari i eto neki dan vidim da ima stomacinu veliku, a nije nikako pripustana kod muzjaka.
 
E drugar bas mi je krivo,nadam se da ces uspeti naci novog muzjaka,a ako ti treba bilo kakva pomoc znas da si kod mene dobrodosao,i da cemo naci pravog muzjaka za tebe...
 
Ljudi da li ste kad ste klali svoje zeceve da li ste primetili uvecanu mozda slezenu? Da li iko to zna sta znaci? Da li je to neka bolest ili nesto drugo ko god sta zna nek mi pise? hvala unapred.
 
Moze li mi neko reci koliko jabukovog sirceta ide na 1L vode? Dacu im sada to, pokusacu da izbegnem sulfamidin sad dok su zenke skotne i kasnije dok doje mlade. Hvala Unapred i Pozdrav svima! :ppozdrav:
 
Ljudi imam problem jedan zekica mi na jednu srtanu ustvari na desnu ima kao vlaznu dlaku dal je od vode ili neceg drugog,gde su joj brkovi i kao ispod malo nos joj ne curi normalno al kazem sa strane ima kao vlazna dlaka i spod brade nema dal od te vlazne dlake ne znam ne vidim da se cese ili tako nesto koza joj je normalna za sad moracu da je slikam pa da postavim da se vidi a ako neko zvna o tome neka odgovori sto hitnije
 
Nazad
Vrh