Bolesti kod kunića

A kako mu je nos izdeformisan, je l' natečen? Da nije miksomatoza?
 
Nije natečen,već nekako izdužen.Malo je komplikovano da se opiše.Nosni kanali su širom otvoreni stalno,pa izgleda kao da je nos izdužen,skoro špicast iz profila.
 
Kolege, imam jedno pitanje.
jeste li imali iskustva s kunićima koji kišu?
par tovljenika mi kiše već neko vrijeme a na jednom sam primjetio čak i šmrkalj ali se povuklo.
hrana je ispravna i nije mljevena nego zrnevlje i peleti, nisu na propuhu, vodu čistu dobivaju... uvjeti su im dobri.
što bi to moglo biti i od čega?
pozz
 
To je od prašine. Ako nisi lečio na vreme, možda je prešlo u hroničnu kijavicu, pa nećeš ni izlečiti. Kad primetiš sledeći put, davaj im trisulfon.
 
Daj im enrocin, pošto je trisulfon hrvatski lek, ne znam da li ga ima kod nas. Nakapaj 6 kapi enrocina u špric i isto toliko vode i to im davaj u usta ujutru i uveče, 5 dana vezano. Protiv šuge ti je dobar i ivermektin, daje se potkožno 0,05 ml i ponavlja se mislim za nedelju dana, ali nisam 100% siguran.
 
Drobac, hvala puno na savjetu, upamtit ću ako se stanje pogorša, ali pokušavam bez ljekova to sve riješiti. Nikad nisam imao nikakvih problema, pa nisam ni imao potrebe da im dajem lijekove.
Bilo je jedno vrijeme prašine u hranilici, ali na kratko, čudno mi je da je uspio pokupiti kihanje.
poz :ppozdrav:
 
Od 9 kunica starih 2 meseca,jedan mi je los na nogama,noge mu klize i slabo se krece i pada dok ide! Jede sve redovno kao i ostali pa sam ga sada odvojio i hocu da vidim dal ce da se oporavi. Sta to moze da bude u pitanju?
 
Nije pod,stavio sam letvu u razmaku oko 12mm,jedino se to njemu desava pa sam ga lepo odvojio i trenutno je na starom tepihu,pokusava da trckara i skace ali ne moze,padne na bok. Veterinar mi je dao Sulfamidin pa cu da vidim sta ce dalje biti!
 
Sulfadimidin ti je za stomačne bolesti, sumnjam da će mu to pomoći. Meni ovo liči na problem sa kostima, verovatno nedostatak kalcijuma. Probaj mu dati kubik ili dva kalcijuma u ušnu venu, pa ponovi za 24 časa. Neće mu škoditi u svakom slučaju.

- - - - - - - - - -

Napisao sam par dezinformacija, za kijavicu davati vetaflok (mada neko daje i trisulfon), a ivermektin ide doza od 0,1 ml, a ne 0,05 kao što sam napisao u prethodnom postu.
 
Pozdrav,
Imam problem sa mladim zecevima..
Stari su oko 40 dana.
Poceli su da ulaze u ciniju za vodu i sve se namokre.
Nisu veseli, neznam sta im je.
03062014955.jpg
Vidi im se da im nesto fali..
Sta bi moglo da bude?
 
Meni se to desilo kad su imali kokikozu naduv stomaka proliv i onda su skriputali zubima ako imaju taj simptom onda kokikoza to se meni desavalo prosle godine uzmi neosolfoks p daj im u vodu da piju doza kao sto pise na uputstvu tako 5 dana ako mogu jos da se izlece ali cim se mokri tesko prezivlkjavaju znam iz iskustva zao mi je probaj sto pre da im das.

- - - - - - - - - -

Sulfadimidin ti je za stomačne bolesti, sumnjam da će mu to pomoći. Meni ovo liči na problem sa kostima, verovatno nedostatak kalcijuma. Probaj mu dati kubik ili dva kalcijuma u ušnu venu, pa ponovi za 24 časa. Neće mu škoditi u svakom slučaju.

- - - - - - - - - -

Napisao sam par dezinformacija, za kijavicu davati vetaflok (mada neko daje i trisulfon), a ivermektin ide doza od 0,1 ml, a ne 0,05 kao što sam napisao u prethodnom postu.
Drug koju vakcinu dajes protiv maksimatoze pojavilo se kod nas brdo komaraca iako je prskano sta da im dam protiv tog sta je naj bolje ako ti nije problem da mi kazes .
 
Davao sam Castomix, ali to nećeš naći kod nas, to je uvozna vakcina. Kombinovana zaštita protiv miksomatoze i hemoralgije.
 
Nazad
Vrh