Bolesti kod kunića

Ako nije protivno pravilima foruma,daj mi savet,predlog, za granule.Šta znaš u vezi gore navedenih,ako je za priču?Za aflatoksin u granuliranoj hrani sam čuo svašta(za Gebi),ali mi zvuči kao negativna reklama naših proizvođača hrane.
 
Primetio sam malo pre lopticu ,odprilike 2 sm u prečniku,između donje vilice i grkljana ,kod zekana.Da li iko ima iskustva sa takvim stvarima?Ne dozvoljava da se opipa bolje,cenim da ga boli.Zekan ima 6-7 meseci(slikau sam mu postavio u temi šarci).
 
Pozdrav,uginuo mi muzjak cincile star oko godinu dana,juce bilo sve ok. veseo i skakuce,nista nisam primetio,hranio se kukuruzom i pomalo trave,stabi moglo biti,da nije krv?kavezi cisti i uredni
 
Ma srčani sigurno...meni je prije dvije godine mužijak njemačkog šarca doživio srčani predmenom. Platio sam ga grdnu lovu, a nije ni bio kod mene ni pun mjesec. Doslovce paru u zrak otišle.
 
Pozdrav,uginuo mi muzjak cincile star oko godinu dana,juce bilo sve ok. veseo i skakuce,nista nisam primetio,hranio se kukuruzom i pomalo trave,stabi moglo biti,da nije krv?kavezi cisti i uredni
Trebo si ga otvoriti i videti sta se desilo u organizmu. Ako je srcka mora viti krvi okolo u utrobi.
 
To je to srcani udar ako se nesto jako uplasio i rikno kaze mi drugar da jednu zekicu izbacio napolje da ocisti boks pored bio svinjac on je pustio pored svinja dosla do ograde groknula,kaze ova zekica odskocila pola metra u vis i samo se prucnula dole na beton kaze da za sekundu da je crkla.
 
Zekan nemačkog šarca 7-8 meseci star,suv nos,diše sa otvorenim ustima,ne jede,veoma slabo pije vodu,rekao bih da mu je nos na izgled kao izdužen,deformisan,pretežno leži,disajni putevi su mu čisti,ne kija,nema slina.Za razliku od ostalih koji dišu kratko,brzo,on diše sporo,dugo uz otvaranje usta.Verovatno mi je bivši,molio bih ko god ima iskustva sa ovakvim slučajem da mi proda znanje,da znam za ubuduće.Inače,sam je u boksu,jede granule kao i svi ostali,u vodu mu preventivno kao i ostalima dajem vitaminske kapi.I titro sam mu,i mazijo,i pazio i obožavao ga i izgleda da će crći.
 
I to leči kotlić?Svaka mu čast ,ko ga izmisli? :))
Šalu na stranu,do sada sam imao mnogo sreće sa kunićima,što se bolesti tiče.Naj veći su mi problemi bili kada mi zec nije alav na hranu,ali od kada sam im čitao poruke sa foruma u vezi alternativne medicine lečenja uz pomoć kotlića,svi su mi projeli.I onda me ovaj ubije u pojam,a kao kuče mi je.Mazi se,samo što ne laje.Baš mi ga žao.
 
Nazad
Vrh