Bolesti kod kunića

Kupi BENZODERM i namazi zekani delove koji su mokri ako je zahvatilo i grudni deo sa prednjim nogana lecenje traje duze i nisam sigurna da ce uspeti..
 
Kupi BENZODERM i namazi zekani delove koji su mokri ako je zahvatilo i grudni deo sa prednjim nogana lecenje traje duze i nisam sigurna da ce uspeti..
Nije samo ta strana kako da kazem oko usta i malo dole neznam sta je ako neko zna neka javi sto pre sta je to i kako se leci ne vidim da ima crvenilo na kozi sta se desava nemam pojma samo jedna zekica je upitanju joj samo mi jos to hvali ajd ako neko zna sta je to neka javi obavezno sto pre
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav ekipa.

Ja imam jedan problem pa bi mi trebao savjet. Nakon odbitka 10 mladih od majke, mladi kunići su mi obolili iznenada od kokcidoze. Do prije tri dana normalno su jeli pelete i zob te su normalno pili, no danas je uginulo dvoje i potpuno su tmurni, slabo jedu, napuhani su. Počeo sam im davati listove dunje i vrbe i skuhao kamiličin čaj, no veci dio njih samo slabo pojede pokoji list i vecinom stoje na jednom mjestu. Prenio sam ih iz kunićnjaka u drugi kunićnjak u kojem nije bilo niti jedan kunić stavio novu stelju. E sad, bio sam u ljekarni i rekli su mi da bi najbolje bilo da ih odvojim od ostalih kunića, a što se tiče terapije da u ovoj fazi nema velikog uspjeha s lijekovima. Možda će zvučati nekom glupo, no znam da se protiv proljeva kod životinja davao aktivni ugljen i zeolit u prahu, pa bili to imalo ikakvog uspjeha sad ( jer znam jednog gospodina koji je davao svojim kunićima zeolit u vodu pa nikad nije imao problema s bolestima). Unaprijed hvala na odgovoru.
 
Brate sulfomidin odmah da kupis i po uputstvu da dajes 5 dana jedino to moze da ih spasi ako nisu toliko upali u bolest sto pre .Ja sam prosle godine imao strasna uginuca

- - - - - - - - - -

PETAO izvini drug nisam namerno imam problem covece oko zeceva nemoj ****** ako ces da me izbacis izbaci
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav ekipa.

Ja imam jedan problem pa bi mi trebao savjet. Nakon odbitka 10 mladih od majke, mladi kunići su mi obolili iznenada od kokcidoze. Do prije tri dana normalno su jeli pelete i zob te su normalno pili, no danas je uginulo dvoje i potpuno su tmurni, slabo jedu, napuhani su. Počeo sam im davati listove dunje i vrbe i skuhao kamiličin čaj, no veci dio njih samo slabo pojede pokoji list i vecinom stoje na jednom mjestu. Prenio sam ih iz kunićnjaka u drugi kunićnjak u kojem nije bilo niti jedan kunić stavio novu stelju. E sad, bio sam u ljekarni i rekli su mi da bi najbolje bilo da ih odvojim od ostalih kunića, a što se tiče terapije da u ovoj fazi nema velikog uspjeha s lijekovima. Možda će zvučati nekom glupo, no znam da se protiv proljeva kod životinja davao aktivni ugljen i zeolit u prahu, pa bili to imalo ikakvog uspjeha sad ( jer znam jednog gospodina koji je davao svojim kunićima zeolit u vodu pa nikad nije imao problema s bolestima). Unaprijed hvala na odgovoru.
Neosulfox P što pre,ako ne pomaže(ako su baš bolesni),kolji i bacaj.Obavezno dezinfikuj posle!
 
Lepo napunis spric od inekcije sa sulfamidin direkno iz bocice oko 2ml da popije polako nakapas u usta.Moze i neosulfox ali ga malo razredis da bude jak koncentrat.Oni su puni vode pa zato nerazredjujem jako a ujutru svi dobiju proliv splasne im stomak i pocnu da jedu.Poneko naravno i neprezivi.Ponovi jos jednom postupak i polako ce poceti i vodu da bolje piju.Tako da sve dalje moze u vodu da se daje. Posle obavezno dezinfekcija i prvo nahranis zdrave a na kraju bolesne.Garderoba stara samo da se baci posle davalja leka..
 
Poslednja izmena od urednika:
lepo napunis spric od inekcije sa sulfamidin direkno iz bocice oko 2ml da popije polako nakapas u usta.Moze i neosulfox ali ga malo razredis da bude jak koncentrat.Oni su puni vode pa zato nerazredjujem jako a ujutru svi dobiju proliv splasne im stomak i pocnu da jedu.Poneko naravno i neprezivi.Ponovi jos jednom postupak i polako ce poceti i vodu da bolje piju.Tako da sve dalje moze u vodu da se daje. Posle obavezno dezinfekcija i prvo nahranis zdrave a na kraju bolesne.Garderoba stara samo da se baci posle davalja leka..
Ako meni kazes ja nemam problem sa tim,ja sam imao problem sa zekicom, sad je vise nemam da ne bi DROBCA svasta bi bilo bio je u pravu slama je od jecma koja je imala dosta prasine hvala jos jednom DROBAC eto sad da znate da slamu od jecma ne ubacujete ili bar se kod mene lose pokazalo strasno
 
Pozdrav ekipa.

Ja imam jedan problem pa bi mi trebao savjet. Nakon odbitka 10 mladih od majke, mladi kunići su mi obolili iznenada od kokcidoze. Do prije tri dana normalno su jeli pelete i zob te su normalno pili, no danas je uginulo dvoje i potpuno su tmurni, slabo jedu, napuhani su. Počeo sam im davati listove dunje i vrbe i skuhao kamiličin čaj, no veci dio njih samo slabo pojede pokoji list i vecinom stoje na jednom mjestu. Prenio sam ih iz kunićnjaka u drugi kunićnjak u kojem nije bilo niti jedan kunić stavio novu stelju. E sad, bio sam u ljekarni i rekli su mi da bi najbolje bilo da ih odvojim od ostalih kunića, a što se tiče terapije da u ovoj fazi nema velikog uspjeha s lijekovima. Možda će zvučati nekom glupo, no znam da se protiv proljeva kod životinja davao aktivni ugljen i zeolit u prahu, pa bili to imalo ikakvog uspjeha sad ( jer znam jednog gospodina koji je davao svojim kunićima zeolit u vodu pa nikad nije imao problema s bolestima). Unaprijed hvala na odgovoru.
Savet je vazio za osobu koja ima ovakav problem jer oboleli kunic u ovoj fazi malo pije vode.Tako da spricem polako lek uliva u usta kunica.
 
Ako meni kazes ja nemam problem sa tim,ja sam imao problem sa zekicom, sad je vise nemam da ne bi DROBCA svasta bi bilo bio je u pravu slama je od jecma koja je imala dosta prasine hvala jos jednom DROBAC eto sad da znate da slamu od jecma ne ubacujete ili bar se kod mene lose pokazalo strasno

Nije tu samo problem sa prašinom, nego sa onim iglicama koje ječam ima, na to hoće kunići da se ubodu, pa bude problema. A zahvala treba da ide jednom iskusnom hrvatskom odgajivaču i sudiji koji mi je to rekao.
 
Nije tu samo problem sa prašinom, nego sa onim iglicama koje ječam ima, na to hoće kunići da se ubodu, pa bude problema. A zahvala treba da ide jednom iskusnom hrvatskom odgajivaču i sudiji koji mi je to rekao.
U svakom slucaju hvala i njemu a posebno tebi jer da ne bese tebe ne bih ni znao sta se dogadja,da ne poveruje covek sta sve moze da im se desi hvala ti drug jos jednom da nebese tebe ode ona pod zemlju.A dobra je zenka odhrani po desetak mladih bez problema i to sve podjednaki zato sam se sekirao za nju .
 
Narode kod mene kod jednog zeca se pojavila kokikoza kako se vec zove danas sam primetio juce nije imao izgleda od deteline uzeo sam od strica zahvalilo mi nije bila bas neka nisam mogao da odem da uzmem iz vikendice padala kisa i jebiga dao sam ima i sulfomidin i neosulfoks p.Dal ce da se prosiri ne znam ce da vidimo sta da bude ako mi uginu i ove godine isto kao i prosle rusim sve i dizem ruke
 
@ DACHA. Prvo bi trebao da se konsultujes sa veterinarom,da tacno utvrdis o cemu se radi i onda da pristupis lecenju (ako ti je stalo do zeca).U svakom slucaju,skloni ga od ostalih.Kakvi su simptomi uopste kod kocidioze??
 
Neznam kako si ustanovio tako brzo da je kokcidioza.Ona se vizuelno moze primetiti kod malih,tako sto im jee obim stomaka povecan/kao naduvenost/sto ne mora biti da je kokcidioza.Ja kao
preventivu vec godinama dajem Jabukovo sirce i nemam problema,bude ponekad,ali jako malo izrazeno kad ih koljem.Dajem na 1.l.vode odnos 10-15 mili.l.Jabukovo sirce. 3 dana uzastopno u nedelji,mozes i svaki dan.Moras paziti da ne dajes losu hranu,ubudjano seno, travu svezu koja je zarazena sa ulice.
 
Pa naduv stomaka proliv i skriputanje zubima to je to kakav veterinar drugari kod nas nista ne znaju kao bikovi kad ih pozoves isto ti kaze ono sto i mi znamo sami .Oddvojeni su oba komada u drugu prostoriju ma znam ja cim tako rade i ponasaju se tako to je to ili prezivi ili rikne ubrzo a bre i cisto im je i suvo i nema sta da im udje i prenese zasticeni su 100 posto.Nego znam ja sta cu definitivno rusim tu zekicu sto mi daje te mlade i prosle godine mi se pojavilo od nje samo da nije od nje.A uzeo sam je od brata ne znam dal moze to genetski da se prenese ta bolest ali mi se ne svidja zato sto mi sve od njenih mladih krece tako te glupe bolesti.Naj verovatnije ce ici ona pod noz.

- - - - - - - - - -

Odmah odvoji tog kunica od ostalih.
Odvojeni su drug ne brini hvala na upozorenju
 
Pa naduv stomaka proliv i skriputanje zubima to je to kakav veterinar drugari kod nas nista ne znaju kao bikovi kad ih pozoves isto ti kaze ono sto i mi znamo sami .Oddvojeni su oba komada u drugu prostoriju ma znam ja cim tako rade i ponasaju se tako to je to ili prezivi ili rikne ubrzo a bre i cisto im je i suvo i nema sta da im udje i prenese zasticeni su 100 posto.Nego znam ja sta cu definitivno rusim tu zekicu sto mi daje te mlade i prosle godine mi se pojavilo od nje samo da nije od nje.A uzeo sam je od brata ne znam dal moze to genetski da se prenese ta bolest ali mi se ne svidja zato sto mi sve od njenih mladih krece tako te glupe bolesti.Naj verovatnije ce ici ona pod noz.

- - - - - - - - - -


Odvojeni su drug ne brini hvala na upozorenju
Moj savet je da das neococcyn wsp sipas u manju kolicinu vode napunis spric od inekcije i polako mu nakapas u usta.Postoje velike sanse da se oporavi.Sve sto si napomenuo slazem se sa tobom da tu zekanu treba skloniti iz grupe za kocenje.
 
Nazad
Vrh