Bolesti kod kunića

Meni je jedna zenka zajedno sa ovom sto kija i slini i ona po neki put kija al nista strasno. Lepo napreduje i nista joj ne fali. Al primetio sam da mi drugi kunici, ne svi, kijaju po neki put. E sad, da je zarazno il ne, ne znam sta da kazem, al mislim da za svaki slucaj treba to razdvojiti od ostalih. sto je sigurno, sigurno. Bolje i tako nego leciti posle sve.
 
Ljudi obratite paznju da li je suga usiju,jer cesto ljudi grese pa mazu raznim cudima,ali suga usiju je parazit (ziv organizam) koji nastaje cak i od hrane tj od ishrane,bolest se resava preventivom.Mazanje pogresnim cudima vam je kao kad na zivu ranu sipate sirce,e sad zamislite kako vas to svrbi i pecka a tek njih.........
 
Ma uredu je to al kad sve opisuje nesto sto je i kod mog zeca a nekome je vec pomoglo ja bi to stavio kad bi bilo zadnje pa gore je sjediti i cekati i smisljati sta je ...pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li neko zna sta bi ovo moglo biti,pojavilo mu se juce ima tek 23 dana,jedino on iz legla ima ovaj problem,a neznam od cega je,slika je malo losija a izgleda kao neka upala nikada to nisam imao kod zeceva,moze pomoc i kako bi to mogao da izlecim!!!Hvala unapred...
slika0197.jpg

slika0196.jpg
 
Koliko mogu da vidim to je upala ocnih kapaka.Procitaj malo unazad,ispiranje kamilicom i posle toga antibiotska mast za oci (moze i u humanoj apoteci da se nabavi).
 
Ispiranje kamilicom, posle toga dva puta dnevno mazati cistom svinjskom mascu, ili kupiti u humanoj apoteci mast hlorafenikol i sa tim mazati dvaput dnevno. Losa mikroklima, pa cak mozda i amonijak radi ovo sa zecevima, sve zavisi u kakvim uslovima drzis.
 
Hvala na pomoci ispiram kamilicom danas ceo dan,a sutra cu uzeti tu kremu sto mi preporucujes...nadam se da ce pomoci!!!
A sto se tice uslova drzanja sve je na visokom nivou,redovno ih cistim svaki dan,posto imam kaveze pola zica pola drvo a ispod tepsije za izmet,otkako sam poceo ovo mi je prvi slucaj da imam sa okom problema,ostali zecevi su mi svi u redu(da kucnem u drvo) :)
 
Ispiranje kamilicom, posle toga dva puta dnevno mazati cistom svinjskom mascu, ili kupiti u humanoj apoteci mast hlorafenikol i sa tim mazati dvaput dnevno. Losa mikroklima, pa cak mozda i amonijak radi ovo sa zecevima, sve zavisi u kakvim uslovima drzis.
Evo da ti zahvalim na ovome,posto mi je puno pomoglo i posle 5 dana se uspesno sve povuklo sa oka :)..A sada imam jos jedan problem,da li neko zna sta to moze biti,zecica skroz zdrava u utorak obijeni zecici (9kom) sa 32 dan,i u petak pocne zecica slabo da jede juce nista i danas nista nepije vode i vec je dosta omrsavila,usi su joj skroz ciste,takodje oci i nos nema nikakvih zankova bolesti a izgleda da nece jos dugo...
 
Evo da ti zahvalim na ovome,posto mi je puno pomoglo i posle 5 dana se uspesno sve povuklo sa oka :)..A sada imam jos jedan problem,da li neko zna sta to moze biti,zecica skroz zdrava u utorak obijeni zecici (9kom) sa 32 dan,i u petak pocne zecica slabo da jede juce nista i danas nista nepije vode i vec je dosta omrsavila,usi su joj skroz ciste,takodje oci i nos nema nikakvih zankova bolesti a izgleda da nece jos dugo...
Prvo što mi pada na pamet je da tvoja zečica traži mužjaka.Inače sam uvijek odvajao sa 33 dana i nakon tri dana uvijek uspješno parenje,po tvom objašnjenju me odmah asociralo na to da je ženka u estrusu,ali ti najbolje poznaješ svoju ženku pa postoji vjerojatnost da je nešto drugo.
 
Prvo što mi pada na pamet je da tvoja zečica traži mužjaka.Inače sam uvijek odvajao sa 33 dana i nakon tri dana uvijek uspješno parenje,po tvom objašnjenju me odmah asociralo na to da je ženka u estrusu,ali ti najbolje poznaješ svoju ženku pa postoji vjerojatnost da je nešto drugo.
Moguce je da je to,ali nije joj prvi put da se kotila,ove god joj je 2 leglo i oba puta je sve lepo odhranila,ali evo danas vec pocinje malo da jede dajem joj suvi hleb i sargarepu jednio to za sada hoce da jede!!!Videcemo sta ce biti...
 
Ne bih ti znao reci o cemu je problem sa njom...probaj nekim vitaminom B grupe, slobodno nesto u prahu sto i ljudi koriste, mislim da sam sve rekao...
 
Nakon odvajanja od majke mladi mi ugibaju,neki se naduju dosta neki manje(pola dana),i neki se pate duže(3-4dana).Odvojim ih nakon 35-40 dana sa majkom,nastavim hranit ko i dok su bili s majkom(suva djetelina(ovogodišnja)ječam:crna zob:kukuruz:paleti-3:1:1,a zrno-paleti 2:1.Nisam odstupao u hranjenju u velikoj meri od dosadašanjeg,ali od 3 zečice i 3 okota 26 zečića-ostalo mi 10 kom???di grešim?sipao sam i trisulfon prašak preventivno ali opet se dešava uginuća?
 
Nakon odvajanja od majke mladi mi ugibaju,neki se naduju dosta neki manje(pola dana),i neki se pate duže(3-4dana).Odvojim ih nakon 35-40 dana sa majkom,nastavim hranit ko i dok su bili s majkom(suva djetelina(ovogodišnja)ječam:crna zob:kukuruz:paleti-3:1:1,a zrno-paleti 2:1.Nisam odstupao u hranjenju u velikoj meri od dosadašanjeg,ali od 3 zečice i 3 okota 26 zečića-ostalo mi 10 kom???di grešim?sipao sam i trisulfon prašak preventivno ali opet se dešava uginuća?
Prijatelju to je koksidoza i nista strasno samo kada hoces da odvojis tri dana im daj NEOSULFOX P dok su sa mamom i dva dana kada odvojis.Ovaj preparat imas u poljoprivrednoj apoci...i cena je 100gr oko 100din.Svi ce ostati zivi kada pocnes ovo da dajes svakom leglu prilikom odvajanja..Preparat se daje u vodu imas uputstvo na pakovanju..
 
Koliko sam skužio kod nas je Trisulfon sličnog sastava ko kod vas Neosulfox,i davao sam ga preventivno ali opet rikavali, probaću i s Neosulfox,poludeću od ovoga,sad sam ih na djetu stavio,samo seno od "livadske"trave i malo kukurza tj, šrota,naravno i vode
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko sam skužio kod nas je Trisulfon sličnog sastava ko kod vas Neosulfox,i davao sam ga preventivno ali opet rikavali, probaću i s Neosulfox,poludeću od ovoga,sad sam ih na djetu stavio,samo seno od "livadske"trave i malo kukurza tj, šrota,naravno i vode
Druze moj i ja sam velike muke mucio sa tim. Nikako nisam mogao da napatim zeceve. dosta malih mi je crkavalo. Ja im dajem sulfamidin kad ih odvojim od majke. Sad mi svi ostaju zivi.
 
Neznam kod mene se dosad nije nista desilo a ne dajem im nista od lekova. Jedu granulu i vode imaju koliko hoce neznam zasto bi im davao lekove ako nema potrebe.
 
Nazad
Vrh