Bolesti kod kunića

Imam problem sa zecicom B orijasa, trebalo bi za 10ak dana da se koti ali vec dva dana dosta slabije jede , mnogo lezi pruzena i teze dise, sta bi moglo da bude u pitanju
Pa ne znam prijatelju sta da ti kazem i moje manje jedu pred kocenje al samo par dana pred kocenje mislim da je ta rano pocela da smanjuje al mozda i nije nista alarmantno a kazi mi jel ti se ta zecica vec kotila ili je to prvi put i sa cim je hranis
 
Nije joj prvo kocenje vec drugo, kotila se polovinom decembra, a hranim je lucerkom i kukuruzom mesanim sa granulama. A cesto mi zadnjih dana razgura svu slamu sa podloge ,posto je pun pod, daska, i lezi pruzena kao da hladi stomak,da nije mozda da ima dosta zecica ili su jako krupni pa da je muce jer je bio velik zec kod kog sam je pustao a primila je jednom i od novozelandskog belog,a jednom od tog orijasa koji je krupniji od nje, mada je i ovo dosta krupna zenka
 
Poslednja izmena od urednika:
Stigla je nova zecica stara 3meseca ali se cudno ponasa.Kada je u mirnom polozaju samo posmatra okolo sta se desava.Pocne da se klati levo-desnu usporeno,najvise sa primeti pomeranje glave.Dali mi moze objasniti neko sta se tu desava jer ovo prvi put vidim.
 
U najmanju ruku "cudno" ponasanje.Stavi je izdvojeno (karantin),prati dali uzima hranu,vodu,disanje,stolica...nezahvalno je dati prognozu (dijagnozu) bez detaljnijeg pregleda jer to moze biti i posledica stresa.
 
@poni
Ako je upitanju albino(bela) rasa to se desava kod njih da rade pomeranje glave levo desno.
Nekad rade to iako su zdravi a nekad je to posledica uparivanja kunica koji su u srodstvu.
 
Hvala na savetu.Moguce je da je od dugog putovanja dobila stres.To je zenka panonka nalazi u karantinu izdvojena,jako malo jede,izmet je redovan okrugao ali se klati.Pa moguce je da je i malo cugnula koju rakijicu.Zato nece ostati u maticno jato otice na zimovanje u zamrzivac.Valjda cu imati vise srece u narednom periodu za neku novu panonku..
 
Ma kakvo zimovanje odma u rernu sa krompiricima

---------- Poruka napisana u 20:29 ---------- Prethodna poruka je at 19:03 ----------

Moguce da je od transporta proci ce je muka, ja psa kad sam vozio veterinaru celi dan nije bio pri sebi povraco je doso je sebi sutradan sacekaj malo sa zimovanjem
 
Hvala na savetu.Moguce je da je od dugog putovanja dobila stres.To je zenka panonka nalazi u karantinu izdvojena,jako malo jede,izmet je redovan okrugao ali se klati.Pa moguce je da je i malo cugnula koju rakijicu.Zato nece ostati u maticno jato otice na zimovanje u zamrzivac.Valjda cu imati vise srece u narednom periodu za neku novu panonku..
Sa tezim oblicima suge usiju moze da dodje do poremecaja ravnoteze i do klacenja glave levo desno
 
Ova zecica sigurno putuje na zimovanje,5dan je u karantinu i nedolazi sebi. Pogledala sam usi ciste su,jutros nece da jede a naduvala se,nema proliv,pocela sam joj davati neosulfox p mozda je pocetak koksidoze ili nagla promena hrane.Spustila je oci na pola koplja stvarno izgleda zalosno_Ovo je jos jedan primer nesavesnih uzgajivaca.Ako ti neko trazi za maticno jato onda mu pruzi kunica koji stvarno vredi da zivi dalje i daje potomstvo a ne neki skart...
 
Nekoliko puta sam vec ponovio,treba biti oprezan i kada vam neko poklanja kunica.Puno ljudi zeli da se otarasi loseg ili cak bolesnog kunica a mi snosimo posledice.
 
Jutros skripi zubima znaci da je koksidoza upitanju.Dobila je neosulfox p ali sumljam da ce se izvuci.Zanimljivo da nema izmeta jutros i nije zamazana oko repa a smrdi kao tvorrr.Pozdravv
 
Poni mozda se i izvuce. Imao sam i ja skoro taj problem, dva tri dana zecica mi je bila takva pa se izvukla. Kad god kupim od nekog zeceve imam problema sa kokcidiozom. Treba mi jedan savet od tebe, poslacu ti na pp.
 
Jutros skripi zubima znaci da je koksidoza upitanju.Dobila je neosulfox p ali sumljam da ce se izvuci.Zanimljivo da nema izmeta jutros i nije zamazana oko repa a smrdi kao tvorrr.Pozdravv
Nemoj se mnogo premišljati,kolji dok je vreme,nemoj da ti zarazi ceo kunićarnik!A onog od kojeg si kupila postavi na Stub srama imenujući ga,jer kokcidioza se ne dobija putovanjem,a ni klimanje glavom koje je posledica teške upale uva(verovatno prethodno preležane a sada bez pokazatelja).Puno pozdrava!
 
Lako je poslati na stub srama ajde izleci ono sto se razboli.Svakim danom je sve losije nepomaze ni neosulfox p.Ova zecicica se muci vec 7dana a vakcinisana je protiv maksomatoze.Dali postoji sansa da se zbog njenog loseg stanja razvije ova bakterija..?
 
Odvedi kod veterinara da joj da terapiju 3 dana i svaki dan po jedan Pencilin tako sam ja spasio nvz zeca.... :)
 
Pozdrav imam problem sa jednom zecicom slabo jede,samo lezi i ubrzano dise a kao da nema ni novog izmeta pa razmisljam mozda ima neki problem sa probavom.
 
Nazad
Vrh