Bolesti kod kunića

Evo da obavestim sve one koji su me posavetovali za zecicicu koja je stigla od tri meseca.Pokazivala je mnogo razlicitih siptoma.Naduvanost, odbijanje hrane,skripanje zubima su znaci koksidoze i lece se sa neosulfox p.Drugo oboljenje kome su simtomi klimanje glave,iscedak iz nosa,kijavica su simtomi koji ukazuju na oboljene poznato kao pastereloza i leci se sa Flumekvin koji se sipa u vodu, 1gr na 1l vode za sav uzrast.u apotekama ga ima po ceni od 240din 100gr .Ja sam podelila svima kao preventiva jer su mi tako preporucili.Zecica je sada vesela lepo jede,neklati se ,izgleda sasvim normalno, jedva ceka da joj sipam hranu.Njeno zimovanje i dalje sigurno samo da se malo ugoji.Svaka skola se placa pozzzzz...
 
Uz dužno poštovanje flumekvinom niko nije izlečio kunića od pastereloza pa nećeš ni ti a bogami niti mi ostali.A te savetodavce pusti nego malo pročitaj to će ti u najvećoj meri pomoći
 
Potpuno se slažem sa tobom šteker nemožemo naše kuniče da izlečimo od pastereloze sa nikakvim lekovima samo možemo d a ublažimo problem ali ne i da se rešimo za tu namenu isto postoji vakcina za kuniće protiv pastereloze isto kao za miksomatozu sa revekcinom za tri nedelje i traje 6'meseci ali savetujem naše odgajivače da što moguče više održavaju higenu u kuničarnicama jer od nepravilne držanja kreče bolest iz prve ruke.(bolje sprečiti nego lečiti)
 
Slazem se da se nemoze izleciti pastereloza i da je ovaj kunic kliconosa ali se mogu zastiti ostali kunici da na njih nepredje bolest.Treba uvek paziti sta se donese u kunicarnik.Prvi put se susrecem sa ovim i zelim da podelim sa ostalema da stvarno treba biti oprezan.Kijavica se pocetnoj fazi u pojedinacnim slucajevima moze izleciti antibioticima kaze kniga"roman kopanjski uzgoj kunica" strana 220 na sredini teksta.Flumekvin mi je preporucio veterinar koji je dao inekciju ovoj zecici.Flumekvin sam dala svima kao zastitu,mogu i mladi tek odvojeni i oni sa mamom,skotne zenke.Na pakovanju pise ovako;Preveniranje i lecenje bakterijskih infekcija digestivnog,respiratornog i urogenitalnog trakta(salmuneloza,kolibaciloza,pastereloza i dr.)Za sve uzraste 1g na 1l vode.Sve sam iznela kao iskustvo.Znam da su misljenja razlicita.Pozdrav
 
E,bsanji drago mi je da se slažemo posle prepirke na fejsu , i imaš poziv za posetu Somborskim odgajivačima
 
Imam problem sa nekoliko Nemackih Saraca...Jedan je samo preko noci uginuo, pre toga je delovao zdrav, veterinar je rekao da je imao upalu pluca. Druga dva imaju konstatno kijanje vec sigurno mesec dana, s'tim da jedan od njih ima promenu na njusci u vidu belih iscedaka i gnoja...citao sam da se u takvim slucajevima daje Flumikvin, ali sam na preporuku apotekara uzeo Baktericid.. Medjutim kijanje se i dalje nastavilo... Citao sam o pasterelozi, ali koliko sam shvatio ta bolest napreduje veoma brzo i kao krajnji rezultat je uginuce kunica...Ima li neko savet i ideju sta bi to moglo da bude i sta dalje preduzeti? Hvala unapred!
 
Nek ti ga sprica sa Pencilinom meni je isto muzjak slinio dugo dugo i davao mu veterinar terapiju od 3 Pencilina
 
Da ziv je u pitanju je novozelandski muzjak sad je sve normalno lepo napreduje ima oko 5-5 - 6 meseci i sigurno nekih 5kg tezine .....ja sam ga vodio dva dana za redom pa jedan nisam pa treci opet i to je to....oporavio se jede nema nikakvih problema otad a proslo je 2 meseca i vise
 
Da ziv je u pitanju je novozelandski muzjak sad je sve normalno lepo napreduje ima oko 5-5 - 6 meseci i sigurno nekih 5kg tezine .....ja sam ga vodio dva dana za redom pa jedan nisam pa treci opet i to je to....oporavio se jede nema nikakvih problema otad a proslo je 2 meseca i vise
Pozdrav Marko94, koliko dugo ti je taj muzjak bio takav? Imam i ja jednu zenku staru oko 4 meseca i ona kija i slini od kako sam je doneo kod mene pa me zanima dal joj ima pomoci. davao sam joj nepsulfoks p al joj nista ne pomaze.
 
Pozzz ja i @okramca smo uzeli u Obrenovcu ja sam uzeo muzjaka i zenku oboje su bili bolesni slinili i to,zenka je crkla posle 10dana ona je nesto klimala glavom kijala,a muzjak on nekako nije mnogo kijao al je posle kasnije poceo dosta sve mu sluz izlazila na nos ja malo citao da to moze da se izleci antibioticima i odem kod veterinara i ja mu tako sve reko i on mi kaze davacemo terapiju od 3 Pencilina i tako ga izlecim, al ja sam mu plus kuci davao Sulfamidin i plus primao Pencilin.Ne moze neosulfox P nije ti on za to probaj ovako kako sam ti rekao 100din ti je jedan Pencilin tako bar kod mene.....pozz :)

I zaboravio sam da kazem @okramca su uginuli muzjak i zenka a ova druga zenka mu je ostala davao joj Sulfamidin
 
Jel mora pencilin da joj se daje inekcijom ili mogu da joj dam spricom da popije? Stric mi je kucni prijatelj sa jednim veterinarom pa mogu njega da nahvatam da joj da. Inace davao sam i ja ovoj dva puta sulfamidin al nista joj nije pomoglo. Probacu jos i pencilin pa videcu posle sta cu sa njom. Inace ona normalno jede i vesela je samo eto kija i slini po nekad. I malo mi slabije napreduje.
 
Pozdrav MarkoM uz duzno postovanje ali sulfamidim i neosulfox p nisu preparati sa kojima se leci kijavica.Uspeh ces postici sa Flumekvin....Ima ovde koji su se javili privatnom posto i postigli rezultate sa ovim preparatom,meni je drago da sam im pomogla pa zelim i tebi uspeha.Neka ti pregleda veterinar i odredi dali treba inekcija ili je ovaj antibiotik dovoljan....
 
Ona kija od kad sam je doneo, evo vec tri meseca. Za sulfamidin znam, to sam joj davao zbog naduvanja. Videcu prvo sa veterinarom sta ce reci pa preduzimam sledece korake. Hvala za savete.
 
Samo ti uradi kako sam ti reko 3 Pencilina u inekciji ne pomaze nista drugo...davao je drug taj Flumekvin i ostalo al nista :)
 
Hvala Marko za savet, pokusacu sa penicilinom pa cu javiti ako bude dobrih rezultata. Ono sto meni nije jasno, jeste kako su uopste navukli tu kijavicu i slinavost, jer su im i higijena i ishrana na zavidnom nivou.. I jos nesto, je li ta bolest zarazna za ostale kunice?posto imam jos nekoliko zeceva koji su sa njima i za sada im nije nista?
 
Ja mislim da nije zarazna za ostale kunice a kako su navukli ni sam nzm kad stoji u mestu jel se malo nakrece na jednu stranu tako se meni desavalo ali sad je normalno..... pozzz pa javi rezultat :osmeh:
 
Nazad
Vrh