Bolesti kod kunića

Ne znam kakve ovo ima veze sa bolešću kod kunića!?Ljudi,gledajte samo datum proizvodnje peleta!Ja koristim samo Jabukin.
Pa čak i da istekne rok trajanja,ako je čuvano u hladnoj i suvoj prostoriji,kod mene nekad prodje i dva meseca(istek roka)....Za sad nisam imao problema,pošto nemam veliku količinu zečeva!
Nikad nisam koristio neke druge,sem Jabuke!!!!!

Pozdrav svima....
 
mll0lj.jpg


Eto mi ovako odgajamo sirocice kojima je majka uginula i to bas zbog granula neznamo mi od kakvog budjavok kukuruza i lucerke prave te granule nego kad veterinar kaze : to ti je od hrane a sad ajd dokazi
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da je pravo vreme da se nabavlja vakcina za miksomatozu imali je po poljoapotekama ili da je nabavljamo kako ko stigne.Licno sam prosle godine narucio jednu dozu (20kunica) iz Madjarske.Ako je ima ovde kod nas,da se napise bar u kojoj poljoapoteci da se trazi.
 
Pa ja sam ove godine uzeo dozu od 40(kunica)cena oko 2000din,a to je bila vakcina sirokog spektra i za jos neke druge bolesti i ja sam bio jakoo zadovoljan!A to sam nabavio od jednog golege koji je isao u slovacku sebi po vakcine pa je odma i meni doneo...nadam se da ce ubuduce moci lakse nabavljati!
 
Pozdrav

Imam 2 belgijska orijasa zenku i muskarca.

Prije sedmicu dana sam primijetio kod zecice u usima kao neke krastice ali je tek pocelo i na vratu sa gornje strane znaci malo iza usiju ima mjesto gdje nema dlake,a sa ovim svim sto sam procitao pretopstavljam da je to sugarac.
I vidio sam nekoliko puta da se zenka cese :/
I od danas sam poceo mazati jestivim uljem pa se nadam da ce pomoci,vidim da je mnogima pomoglo

A najvaznije mi je to da li je to opasno mislim sugarac, s tim da se zenka treba okotiti za 4-5 dana i da li sugarac uzrokuje gubitak dlake ?!?

Molim brz odgovor,unaprijed HVALA
 
Evo sad sam primetio da mi jedna ženkica ima kao neku krasticu(svetle boje) na nosu i malo oko nosa.Šta bi to moglo biti,jel zna neko?Inače je živahna i jede normalno.
 
Pozdrav

Imam 2 belgijska orijasa zenku i muskarca.

Prije sedmicu dana sam primijetio kod zecice u usima kao neke krastice ali je tek pocelo i na vratu sa gornje strane znaci malo iza usiju ima mjesto gdje nema dlake,a sa ovim svim sto sam procitao pretopstavljam da je to sugarac.
I vidio sam nekoliko puta da se zenka cese :/
I od danas sam poceo mazati jestivim uljem pa se nadam da ce pomoci,vidim da je mnogima pomoglo

A najvaznije mi je to da li je to opasno mislim sugarac, s tim da se zenka treba okotiti za 4-5 dana i da li sugarac uzrokuje gubitak dlake ?!?

Molim brz odgovor,unaprijed HVALA

Ja mislim da je suga ili kako ga vec zovu jestivim uljem neces nista postici prenosi se sa zeca na zeca kako se leci neznam neki kazu da moze petrolejom ja licno nisam probo.Probavo sam i sa vinogradskim sumporom pomesan sa jestivim ulje, smiri se ali se posle koji mesec ponovo pojavi na kraju sam sve zeceve potamanio dezinfikovo kaveze i zapatio nove zeceve.Dlaku nece izgubiti.Procitaj postove unazad sigurno je neko strucniji od mene vec pisao o ovom problemu.Za Sremac 022 to ti nebi znao reci cekaj nekog strucnjaka.
 
Kolega ako su obicne kraste u usima to je sugarac i uopste nije opasan!Kada ga moji kunici dobiju samo ima 3 do 5 dana stavljam u usi BENZODERM kosta nekih 350 dinara i ja to kada kupim imam vise od godinu dana da ga koristim,taj preparat 100 % resava problem sa sugarcem barem je kod mene tako!I nikada nisam imao uginuca zbog toga...
 
Bio sam kod veterinara za one krastice oko nosa.Kaže on, kolji ti to dok je vreme.Nisam jedini koji su ga to pitali u zadnjih mesec dana!Kaže da bi zekan sam sebi otkinuo njušku od češanja,inficiralo bi se,došlo do mozga i crko bi za mesec dva.Pitam ga za razlog tih krasti,a on kaže"to ti je prašina+ovi virusi koji vladaju trenutno i jako utiče na slabije zeke"E sad pošto zimi zečeve držim blizu kokošaka,možda je to razlog više za razvitak tih krasti.!
Tako da je juče radio nož,a sutra supa od pokojne koke,zeke i muuuuu......uhhh
 
Sremac , pozdravi toga tvog veterinara i poruči mu da se ostavi veterine i da pređe na filozofiju očigladno da mu bolje ide
 
Ludi nema vakcine u veterinarskoj stanici i nece biti.Zanima me gde moze se poruciti vakcina protiv maksomaoze?
 
Dugo sam na forumu kao uzgajivač ovaca, ali sam jesenas ponovno započeo uzgoj kunića.Imam problem sa ugibanjem mladih od cca mjesec dana.Oko usta mu se slijepi dlaka , postane smeđe boje kao da je curio neki sekret iz usta i nakon par dana zečić ugiba.Do tada normalno jede, sisa, pije vodu.Već je ntko postavio isto pitanje u ovoj temi, ali nisam vidio da je itko odgovorio. Evo i slike. Može li netko reći o kakvoj se bolesti radi i kako liječiti.Hvala unaprijed.
picture070j.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Auuu sta je to sa tim sekretima i krastama oko nosa ? Vise vas se zali na to.Stile jel to samo ulepljena dlaka a kraste nema ? Cime si hranio kunice ? Ako mali pocrkaju kako im je majka u kakvom je stanju ona ? Kako ti se jos ponasaju ti mladi kunici ? Kazes jedu piju sve ok, a kisu li ,jel sekret iz usta ili iz nosa ? Sta si jos primetio? Dajes li neki lek preventivno tim zekanima ? Stavio si jednu mutnu sliku i ciribu ciriba .Daj jos materijala da vidimo zna li ko sta to moze da bude .
 
Nazad
Vrh