Bolesti kod kunića

.Hvala za spric i igle odo odmah u nabavku da to resim.KUNIVAK Subotica.
 
Poslednja izmena:
Imam zeca starog 3 mjeseca, i danas kada sam ga dosao nahraniti primjetion sam da nema malo dlake kraj oka i mislim da je oko upaljeno, sad neznam od cega bih to moglo biti, zec nije sam u gajbi nego sa jos jednim zecom i 2 zecice iste starosti.Molim pomoc.

UNAPRIJED HVALA!




ZDRAVO OKO

33mwy7r.jpg
[/IMG]



LOŠE OKO


168djzo.jpg
[/IMG]


2h567tz.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Orijas!
Nista strasno toje konjuktivitis.
Ja koristim ''vazemicin'' mast za oci koja se koristi u veterini a mozes iz humane medicini ''hloranfenikol'' ili kapi za oci dexsametazonneomicin.
Malo je nezgodno stavljati mast pa ako nemas iskustva moj ti je savet da uzmes kapi mnogo je jednostavnije.
Najbitnije je otkloniti uzrok(promaja,prasina,paucina,amonijak)
:ppozdrav:
 
Ma nije bas orijas. krizanac orijaskog sarca i neke vrste( neznam koje, ali je velika) pa mozda i je neki orijas. ko ce ga znat!..nego otici cu u veterinarsku i reci da ima konjuktivitis, pa ce mi preporuciti. stavit cu slike pa ces vidjeti ostale zeceve.

---------- Poruka napisana u 18:10 ---------- Prethodna poruka je at 17:44 ----------

4tri4m.jpg

Ovo su majka i otac! :)

24lsolc.jpg



a ovo su mali potomci među kojima je i onaj navedeni iznad, 27.11 okoćeni. za tri dana ce tri mjeseca.:D
 
Poslednja izmena od urednika:
Jutros mi je uginula Panonka pri koćenju,ne znam razlog.Bila je živahna,lepa,debela.Dva dana pre koćenja je manje jela i pila ali nisam tome davao nekog značaja pošto su tako radile i druge.Možda je problem bio u tome da sam vršio kontrolna parenja svakih pet dana a ona je primila svaki put po jednom?
 
Pa kako sam napisao.Pet dana posle prvog parenja,pa kad je primila mislio sam da nije skotna,pa opet posle pet dana itd.Izgleda da je ostala skotna posle prvog parenja aja sam je silovao.
 
Zao mi je :sta:.Mislis da je muzja prilikom skokova povredio mlade u stomaku i da se nije mogla okotiti.U svakom slucaju stagod da je steta je...
 
Poslednja izmena od urednika:
Opasan peh mi se desio naravno mojom nepaznjom patuljasta zecica mi primila panonca koji je duplo veci od nje dali ce jadna moci da se okoti ili da krenem da kukam za njom inace mi je mezimica?
 
Imam mlade stare 30 dana mesanci kalifornijskog i novozelandskog i jednom od njih su zadnje noge dosta rasirene.Da li ce se to ispraviti ili nece i kako je to moglo da se desi. unapred hvala.
 
Ako samo puzi i ne može da dođe do hrane i vode,neka ti ne bude žao da ga "skloniš" iz legla,jer se neće razviti i porasti.Inače,to se neće ispraviti,genetska greška,jbg.
 
Ma ide po kavezu i jede i pije i za sada ne zaostaje po velicini za drugima iz istog legla. Sta da radim da li da ga sklonim ili ostavim?
 
Muzijak orijas star 10mj. malo mu je otpala dlaka na vratu ima vec par meseci i suzi mu levo oko valjda se cese oko tog na vratu pa po oku, pre dva meseca sam mu dao invermektin misleci da ce to resiti problem ali eto i dalje se cese, ne znam dali da probam sa neostomosanom negde sam procitao ovde da je neko napisao da koristi za sugarca pa mozda bi vredelo i za ovo
 
Za sugarac da kazem pomesam jestivo ulje i sumpor u prahu da dobijem gustinu ko jogurt napunim spric (bez igle naravno) ubrizgam malo u uvo i gotova stvar 1 put dnevno 4dana i prodje
 
E sad ne znam sta je to na vratu dali je suga ili nesto drugo sto mu je otpala dlaka i sto se cese al probacu sa sumporom i uljem posto imam sumpor
 
Poslednja izmena:
Jeli ima krasta na vratu ili je samo ogoljeno
samo je ogoljeno

---------- Poruka napisana 10-03-12 u 11:16 ---------- Prethodna poruka je 07-03-12 at 21:45 ----------

Pozdrav hm pojavio se jos jedan problem kod jedne zenke isto na vratu na kozi ima rupu velicine dinara i okolo nema dlake ona stalno to lize izgleda kao malo krvavo al ne ide krv kao da je koza propala od neceg, zvao sam jednog drugara veterinara on kaze da joj se mozda nesto zagnojilo pa puklo i da ce mozda proci, sta vi mislite i da li je neko imao mozda slican problem?
 
Nazad
Vrh