Bolesti kod kunića

Kada je najbolje dati mladuncima Neosulfox-P radi peventive?.U kojem periodu kada su sa zecicom ili kada se odvoje?
 
Sremac022 ne bi trebao drzati koke i kunice zajedno iz vise razloga a najopasniji je ovaj...koke izmetom izbacuju ucaurenu kokcidozu .Kad je kunic pokupi hraneci se ili je jednostavno udahne kroz prasinu ucaurena kokcidija se aktivira i eto nevolje .Ahaaaa pa ti vidi oces ih drzati zajedno ? A poznato je da i ptice pa i koke oboljevaju od ove bolesti pa sto bi ih onda drzao zajedno i napravio sebi vecu stetu nego korist?
 
Sremac022 ne bi trebao drzati koke i kunice zajedno iz vise razloga a najopasniji je ovaj...koke izmetom izbacuju ucaurenu kokcidozu .Kad je kunic pokupi hraneci se ili je jednostavno udahne kroz prasinu ucaurena kokcidija se aktivira i eto nevolje .Ahaaaa pa ti vidi oces ih drzati zajedno ? A poznato je da i ptice pa i koke oboljevaju od ove bolesti pa sto bi ih onda drzao zajedno i napravio sebi vecu stetu nego korist?


Hvala Sladjo.
Ko pita ne skita.Ja cu tek da se upustim u taj biznis,bez obzira što sam nekad to radio!Ali mozak mi je zapamtio nesto malo.Sve nedostatke nadogradjujem od svih vas.
Pre 15-ak godina i više,ja nisam ni čuo za neke inekcije ili preventive.Držao sam Zeke onako iz ljubavi,naravno ukrštene"mešance"i bili su svi zdravi ko dren!A pogotovo su bili lepi u rerni ili kotliću...!

Hvala još jednom!!!
 
Molim vas za jedan odgovor,jednom ovnolikom muzjaku kao da je oko slepljeno i ne vidi na njega pa potpuno iskrivi vrat da bi video,normalno jede pije vodu i na njemu nema nikakvih promena cak koliko sam uspeo i to oko da vidim je normalno (nije crveno ili tako nesto).Ako neko zna sta da radim odgovorite.
 
Molim vas za jedan odgovor,jednom ovnolikom muzjaku kao da je oko slepljeno i ne vidi na njega pa potpuno iskrivi vrat da bi video,normalno jede pije vodu i na njemu nema nikakvih promena cak koliko sam uspeo i to oko da vidim je normalno (nije crveno ili tako nesto).Ako neko zna sta da radim odgovorite.
Najverovatnije teska upala stednjeg uha kunica.
E da bi bili sigurni...........probaj kunica da diras po boku sa strane na koju je nakrivio glavu , obrati paznju da li u tom momentu gubi ravnotezu ili se cak prevrne ili ce poceti da trese glavom.Jos nesto da li kunic uzima otprilike istu kolicinu vode.
:ppozdrav:
 
Pre neki dan mi je doneo drugar panonsku zecicu koja je skodna pola vrenena.Juce sam primetio da ima u usima kraste najvise pri dnu.Zanima me sa cim da je lecim i kako i da li smeta sto je skotna?Verujem da je pisano o ovome ali ne mogu da nadjem a i malo sam kratak sa vremenom.Unaored hvala.
 
Pošto vidim da se počelo malo više pisati o kunićima, otvotiću ovu temu da se malo razmenu iskustva o lečenju kunića.

Jedina bolest kunića sa kojom sam se do sada susretao jeste bilo to kada im se pojavi šugarac u ušnim kanalima. To sam lečio tako što bih štapiće sa vatom potopio u jestivio ulje i par puta ima namazao uši iznutra. To je uvek rešavalo problem.

Malaksalo idi na prvu stranu.Pozdrav :ppozdrav:
 
Kako se leci upala srednjeg uha jer moj patuljasti kunic bas te simptome ima okrenuo glavu gubi ravnotezu i okrece se?
 
To se ne leči , nije upala srednjeg uha nego virusno oštećenje centra za ravnotežu
Znaci nema mu spasa a jesu li ti patuljasti za lonac? ja sam u serpu stavljao samo zekane ozbiljnijeg gabarita ove pigmejce sam pokljanjao cerkinim drugaricama i drugarima i dali smem da ga ubacim u ishranu sa obzirom da je bolestan?
 
Kako da lecim usnu sugu, jel to samo da se uzme u apoteci cist sumpor u prahu i da se to posipa?
treba li mazati jos sa necim ?
Kupi ektanon umocis stapic za usi i namazes pazis jedno deset do petnaest minuta da ektanon ne dodje u kontakt sa ustima jer verovatno ce se cesati zadnjom sapom pa posle da olize to jest ocisti sapu i problem resen zejtin ne leci to su babske price on samo omeksava kraste i one otpadaju ali sugarac ostaje u kozi ektanon provereno imas ga u svakoj poljo apoteci
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako se leče žuljevi na nogama kod kunića?Patos na kavezu je od dasaka,neznam što da dobije žuljeve?Dali tu ima lečenja?
 
Najbolji ti je sprej za rane koji se koristi u veterini , kada odem da nahranim rećiču ti ime,ili cinkvitaminska mast uz obaveznu deblju prostirku od slame
 
Danas sam bila u Apoteku imaju vakcinu protiv Mixsomatoze cena je 700din 20 doza ali rok vakcini je 29.februar.Posle nece dobijati bar su tako rekli.Mene zanima gde kupujete spric i igle jer sam mislila da ima u pakovanju zajedno ali nema.
 
Nazad
Vrh