Bolesti kod kunića

Pozz svim forumasima.Imam jedan problem 2 okocene zecice jedna panonska a jedna mesanka imaju po jedno uvo puno nekog zutila rana.Jel moze neko da mi kaze sta da im stavim u usi....
 
Mozes sa guscijim perom da namazes sa obicnim jestivim uljem 2-3 puta u razmaku od po nekoliko dana
 
Imam jedan problem jednom zecu je pocelo da suzi oko i dlaka oko oka mu je slepljena, nasao sam nesto slicno na forumu gde pise da mu se oko brise kamilicom pa me zanima jel to dovoljno i sta je to zasto mu suzi oko?
 
Jednoj mojoj zenki je isto tako suzilo oko i proslo je posle par dana mazanja naftom. Prvo joj je ta dlaka otpala oko oka sto je bila slepljena ostala je koza fina cista i ona ubrzo joj je narasla nova dlaka. Ovo sam ja licno radio na svojoj zenki. Ovo sa okom moze biti da joj smeta losa ventilacija u prostoriji pa ima dosta gasova od mokrace.

Inace nafta je dobra za sugu usiju i to uspesno leci, suga nestane posle 2 - 3 mazanja kao rukom odneta sto bi se reklo :) Znaci obicna nafta sa pumpe sto se sipa u traktor ;) Ovo za sugu ne bi verovao kako je efikasna da nsiam odlazio kod coveka svaki dan.
 
Da oko oka se maze. Pa kad ti stapic za usi natopljen naftom primaknes oku kunica on ce da zazmuri i ti samo lepo namazes. I tako ponovis sutra dan pa mozda jedno 2 daan pauze i onda 3ci put namazes i nece biti vise potrebe najverovatnije. Videces sva ta dlaka ce otpasti sto je ulepljena u te suze i ostace cista koza. Odakle ce nove dlake krenuti da rastu. Te suze izgleda iziritiraju kozu i zato dlaka otpadne i sva se ulepi u te suze. A najverovatnije da je posledica suzenja oka losa ventilacija u prostoriji.
 
Ljudi,desio mi se veliki problem.
Drzao sam 3 kunica,muska u jednom kavezu i valjda su se potukli i ovaj jedan crni je ubio jednoga a drugoga stvarno dosta ozlijedio :S
Nisam znao da te njihove tuce mogu biti toliko opasne :S
 
Pa i nebi trebale obicno se zna ko je gazda pa kad napada ove slabije oni se povuku ali taj tvoj je izgleda poludeo oce to i kod zivotinja.:osmeh:
 
Pozdrav svima,imam probem sa mladim kunićima,2 meseca st.,opaa im dlaka sa gornje strane glave,vrata i pomalo sa leđa u zadnjih nekoliko dana,inače su odvojene ženkice. Na gornjem kavezu su mužjaci i njima ne opada. Da li je moguće a je od vrućine,kavez je nov,isti su uslovi svima.
 
Uslikaj najbolje onako malo izbliza da se vidi. Pa postavi slike. Vazno je da nema krastica da nije suga udarila a i ako je suga nije strasno izleciti. Postavi slike da se pogleda.
 
Pozdrav svima

Imam jedan problem, imam zecicu belgijski orjas par dana je pred kocenje i samo lezi i vrlo slabo jede jedino pije vodu, a i znatno je smrsala, moze li neko da mi kaze o cemu se radi ?
 
Da se nije mozda lose okotila mozda je ostalo jos u njoj ako je to moze dobiti sepsu.Ili gledaj dali mozda tesko mokri dali se napinje mozda je upala besike.Ja sam imao jedan takav slucaj i nije dobro proslo veterinar reko da je upala a kasnije mi neko kaze da je mozda od sepse crkla.
 
Nazad
Vrh