Bolesti kod kunića

Ej ljudi imam jednu zecicu orijasa 8 meseci staru pre 5 dana sam je pusti pod zeca.Posto nisam bio kuci par dana danas kad sam dosao video sam da na zadnjem delu ledja(na butki)ima ranu precnika 9cm.Vidi se da je cese ,nigde drugde nema nista.Zanima me da nije to neka suga ili ju je mozda zec ogrebao pa se zagnojilo pa ona sad cese i povecava ranu.Hitno potreban odgovor, hvala unapred.
Za pocetak cu joj kupiti onaj prasak za zarastanje rana mada ako je neka suga to nece pomoci.
 
Ej ljudi imam jednu zecicu orijasa 8 meseci staru pre 5 dana sam je pusti pod zeca.Posto nisam bio kuci par dana danas kad sam dosao video sam da na zadnjem delu ledja(na butki)ima ranu precnika 9cm.Vidi se da je cese ,nigde drugde nema nista.Zanima me da nije to neka suga ili ju je mozda zec ogrebao pa se zagnojilo pa ona sad cese i povecava ranu.Hitno potreban odgovor, hvala unapred.
Za pocetak cu joj kupiti onaj prasak za zarastanje rana mada ako je neka suga to nece pomoci.
Prekontroliraj kaveze!Dešava se da oni oglođu dasku a ekseri i šarafi ostanu stršiti kao koplja.
pozdrav
 
Pa gledo sam nemogu ni jedan da nadjem ali definitivno se jeste na nesto ubola i rasparala kozu i to podosta.Sad sam joj posuo onaj prasak za rane pa cu videti.Za sad je njoj sve ok jede normalno ponasa se normalno samo je problem da se rana ne inficira i bice problema da zaraste jel ona to dira.
 
Pozdrav ljudi. Muzjak mi ima šugu u uhu i namazao sam mu unutrašnjost uha mixom ulja i vode, čuo sam da se s time da izlijeciti. E sad on stalno hoda po kavezu i trese glavom. Dal ga to smeta ulje ili šugarci? Dali je to normalno?
Pozdrav
 
Danas navratio u polo apoteku i imaju lek za mixsomatozu cena 700 dinara doza za 20 kunica.
 
Djuradj Umkovic ne treba na takvu ranu da joj stavlas prasak .Uzmi samo hidrogen tri posto isperi ranu vise puta .Posmatraj kako zarasta ne bi trebalo da bude gnojava onda ne valja .Higijena na nivou za povredjenu zekanu.Ne prepustaj nista slucaju da ne dobije sepsu .Ako se rana do sad inficirala moras dati i neki antibiotik sto mozda i nebi bilo lose ako je rana duboka .Ako imas kuci malo Rivanola i on je dobar za rane ili povidon joda .Ali prvo uzmi taj hidrogen i isperi taj prasak sto si stavio ,neka rana bude cista i proveri da u dubini nema nekih ostataka prljavstine .To isperi jakim mlazem hidrogena.
 
Perje normalno da trese glavom jer pokusava da izbaci to ulje i vodu sto si mu sipao.Uzmi dezinfikuj ceo kavez jer ti je on to ulje sa sve tim sugarcem porazbacao po kavezu .Koriste ulje za sugu u usima mada ja licno vise volim da kupim neki preparat napravljen bas za to.Nije skupo a sigurno je .Ne znam sta ima kod vas ja ovde uzimam Benzoderm i problem resen za cas .Za sta god da se odlucis najlakse ti je da koristis spric .Pridigni zekana malo za usi da ne moze da bezi i trese glavom .Usi ne pustaj za zivu glavu ,sipaj brzo lek i zadrzi zeku jos malo u toj pozi.Tek kad ga pustis u kavez tad mu pusti usi i bezi :) E nadam se da sam ti bar malo pomogla
 
Za usnu sugu ti je najbole da uzmes Neostomosan ampulu, u poljo apoteci pomesas jednu ampulu sa 0,5l vode i tim rastvorom natopis zarazeno uvo nekoliko ml. Dvaput dnevno ujutru i uvece za par dana ko u novorodencete. Naravno kavez obavezno ocistiti i moze se i sa ovim rastvorom poprskati.
 
Pozdrav svim odgajivacima kunica .Kod kunici je najbolje koristiti sto manje toksicnih preparata a za parazite u usima kunica najbolje koristiti SUPITOX sprej provereno poprska se jednom max dva puta u zavisnosti koliko je rasireno po usima a preparat uopste nije stetan.
 
Imam jedan problem jednom zecu je pocelo da suzi oko i dlaka oko oka mu je slepljena, nasao sam nesto slicno na forumu gde pise da mu se oko brise kamilicom pa me zanima jel to dovoljno i sta je to zasto mu suzi oko?
Drustvo ja vam ne preporucujem naftu za koriscenje jer ima u sebi neku kiselinu i osteti oko i ubrzava kataraktu oka i ubrzano dolazi do slepila a suzenje ti je konjuktivitis i imas za to kod zivotinja vezemycim mast ili u humanitarnoj apoteci Chloramphenicol mast i stim se maze tri dana ujutro i uvece.Pozz svima
 
Pomagajt ljudi uginulo 9 zeceva,imali su proliv i ja sam im davo lek i proslo ih je neki su crkli odmah a neki su u roku od 7 dana jednostavno samo padaju ko pokoseni.sta bi to moglo da bude kada tako crkavaju.dal neko zna
 
Pomagajt ljudi uginulo 9 zeceva,imali su proliv i ja sam im davo lek i proslo ih je neki su crkli odmah a neki su u roku od 7 dana jednostavno samo padaju ko pokoseni.sta bi to moglo da bude kada tako crkavaju.dal neko zna
.Pozdrav samo prasak Esb 30% jedna kafena kasika u 2.lit vode dva dana nakon toga AD3-kapi 10-kapi na dva litra vode provereno.
 
.Pozdrav samo prasak Esb 30% jedna kafena kasika u 2.lit vode dva dana nakon toga AD3-kapi 10-kapi na dva litra vode provereno.

Ja drzim zeceve vec dugo i nikad nisam imao problema sa uginucem malih zeceva, smatram da je proliv kod zeceva najcesce uzrok nepravilne ishrane.Znam da neki daju onaj prasak neosif... ja to nisam nikad davao i nemam problema .
 
Ja drzim zeceve vec dugo i nikad nisam imao problema sa uginucem malih zeceva, smatram da je proliv kod zeceva najcesce uzrok nepravilne ishrane.Znam da neki daju onaj prasak neosif... ja to nisam nikad davao i nemam problema .
.U pravo si ako je proliv od ishrane ili pak promena ishrane dolazi do manjeg proliva ali to resava i sulfamidin ali kad vec dolazi do brzih uginuca tuje nesto jace nego od problem u ishrani.
 
Imam problem sa jednom ženkom,naime pre par dana sam primetio šugu u ušima ida se slabije hrani.Šugu sam izlečio na staromodan način-zejtinom.Međutim ona i dalje slabo jede,previše je mirna i kao da ima temperaturu:stalno se grudima naslanja na ulaz od kotilice koje je od cigle pa se tako hladi.Ne znam šta je posredi,ovo još nisam video.Ako neko ima neki savet...?
 
Imam problem sa jednom ženkom,naime pre par dana sam primetio šugu u ušima ida se slabije hrani.Šugu sam izlečio na staromodan način-zejtinom.Međutim ona i dalje slabo jede,previše je mirna i kao da ima temperaturu:stalno se grudima naslanja na ulaz od kotilice koje je od cigle pa se tako hladi.Ne znam šta je posredi,ovo još nisam video.Ako neko ima neki savet...?
Pozdrav svim kunicarima.Ja vam predlazem da sto manje koristite za sugu ulje i raznorazne masne preparate jer to stoji dace se ocistiti jer se ugusi parazit ali zavisi u kojem stadijumu se pocinje leciti tu kod szeki-telep je vec doslo do zapaljenja srednjeg uva tako da probaj sanekim antibioticima i obavezno vitamin c i sa srecom.A sad za sugarce ima sretstvo SUPITOX sprej i sa time momentalno unistava paraziti nemoze dalje da prodire u usni kanal sto je bio u pitanju kod szekija tu je ugusio sto je zahvatio zejtin i to je to ali u dubinu usne skoljke nemoze da odradi posao.
 
Ako je to tako kako kaže bsanji ode mama u paprikaš pa ću krenuti sa nekom novom.Verovatno sam kasno primetio ušnu šugu,jbg.čini mi se da je u pravu.Usvakom slučaju,HVALA.
 
Nazad
Vrh