Bolesti kod kunića

Danas uginu i zenka orijasa i ona poce tesko da dise i posle crce.Ne znam sta je jedino sto sam slicno nasao u literaturi je pastereloza ali tu ima kijavice dok kod mojih nije bilo.

Ko zna sta je mozda je neko novo obolenje.
 
Imam jednog malog zeca starosti 1 mesec i vec par dana se slabo krece, jede normalno ali cak i kada jede lezi.Kada je imao 13 dana zecica je crkla tako da nije dovoljno sisao da mu nefali mozda vitamina?Ako nesto neko zna neka napise bio bih zahvalan.Pozdrav.
 
Cime ga hranis, Ako nema dovono vitamina u hrani oce to.

Usput unesi lokaciju u svoj profil
 
Hleb nemoj nikako davati to mozes samo kao meze u vrlo malim kolicinama, predi na granulu pa ces videti kako ce se ponasati.
 
U Vrbasu dobili neki dan vakcine protiv Mixomatoze, 20 doza 1000din ja mislim da se zove Kunivact!
Ne znam tacno ko proizvodi ali sam cuo da je domace proizvodnje i da je jako dobar!!!
 
Pojavljuje mi se kod kunica mek izmet,tj one kuglice im budu bas jako meke ili su po nekoliko zajedno slijepljenje....e sad to mi se pojavljuje vec neko vrijeme ali par dana im je normalno onako tvrdo i onda jedan dan mekano...zna li iko o coemu se radi..inace ih hranim na granule mijesane sa zobom i jecmom..vrlo malo ima psenice i kukuruza..inace je oko 70 % u tome granule...popodne im dajem djeteline ili trave ili nekog zelenisa kako kad ....
 
Zasto mi crkavaju mali zecevi imo sam 9 komada ostali ih 3 bas im dajem i onu vodu sa vitaminima i biram im lepu hranu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako imaju jedan mesec...mozda trebalo bi da zastanu jos malo sa zecicom,ali nisam siguran. :/
Ja tako prosla zima,imao sam 42 mlade zekove i sve su mi uginule :( a davao sam im vitamine,hrana koliko god hoce.
 
Nazad
Vrh