Bolesti kod kunića

Moj maleni ovnoliki ima 37 dana i još nije zbog upale ugledao svjetlo dana,na oba oka je "slijep".Pokušavao sam i ja s kamilicom ali nevrijedi dok je upala,možda sam mu još i pogoršao čačkajući mu po očima.Drugi malci ga liječe,lizanjem očiju su mu odstranili krmelje ali kapci su još natečeni
 
Nesto razmisljam pa da vas pitam..posto imam dosta macaka oko kuce(tj jednu macku ali svaki dan dolazi 20 macora da je...) i vecinom imaju buve,jel moguce da mi i kunici dobiju i kako da sprijecim ako je moguce
 
Ne verujem da mogu da dobiju buve.
Ako ti je macka ljubimac naprasi je il kupi nesto protiv buva a ako nije ::jako_besan:: :udri: :udri: ,
a mozes i da je ubacis u dzak i bacis u neku reku to se dobro pokazalo,otpluta daleko i obicno svaka izadje.

p.s. Nadam se da sam pomogao.
 
U svakom slucaju treba to oko dobro natopit da omekani sto je zapeklo,treba ga otvorit i dobro isprati tesko ce proci samo od sebe.Imao sam jednoga kojem je jedno oko skroz sraslo nikad se nije otvorilo jer sam bio ljen.I postupak ciscenja ponavljat jer kad ga otvoris i ocistis sutra ce opet biti zatvoreno nakon par dana ce bit pomaka.
 
igorp93 je napisao(la):
Bas tako kapak mu je natecen.
Mislim da mu nista nece pomoci,mozda ostane slep na jedno oko.
Kupi fizioloski rastvor spric i iglu pa mu ispiraj oko tako da sav sadrzaj krmelja ili gnoja izbacis napolje sve to radis 2do 3 puta dnevno bitno je da to uradis pod mlazom iz sprica tako da svu tu prljavstinu izbacis napolje mada bi bilo dobro da imas i kapi za oci tako da posle svakog ispiranja ukapas bar 2 kapi ja koristim Hemodrops kapi za upale tako da ces resiti slucaj za 5 dana ako redovno ispiras oko zeki :ppozdrav:
 
Hvala vam na savetima ali malac je jutros uginuo ,uopste mi nije jasno zasto pretpostavljam da je to bila neka ozbiljnija bolest,desavalo mi se i ranije da im kapci zakrmeljaju pa da ne mogu da otvore oci ali ovo je bilo ozbiljnije.
Sve u svemu jos jednom hvala svima.
 
Jel se neko susreo sa prolivom kod odraslih kunica.Jel treba nesto raditi ili ce proci samo.Za sada zec jede normalno. P0zdrav.
Post je spojen: [time]1300713809[/time]
_________________________________________________
Imam jos jedan problem zecica posle okota nece nista da jede,a i tesko se okotila sudeci po krvi koja je bila po kavezu.Proslo je 10 dana ,a skoro da nista nije jela.
 
Peto kazu bice vakcine ali jos uvek je nema.Paaaaa da se nadamo,nada zadnja umire.A kunici odma za njom ....ili pre nje
 
@ djuradj.umkovic2

Malo procitaj unazad pa ces naci odgovor. Ljudima je vec dosadili da se ponavljaju po pet puta i onda neko ko nece da cita unazad traci odgovor koji je vec na forumu.
 
peto1 je napisao(la):
@ djuradj.umkovic2

Malo procitaj unazad pa ces naci odgovor. Ljudima je vec dosadili da se ponavljaju po pet puta i onda neko ko nece da cita unazad traci odgovor koji je vec na forumu.
samo opusteno popi pivo :ppozdrav:
 
Ajde i to da vidimo. Ja predpostavljam da ako ih bude kod tebe biće ih i na ostalim i manjim mestima. U svakom slučaju ko prvi čuje neka javi.
 
Ja svima dajem ne moze im stetiti ja dajem i zecicama koje su skotne i koje doje i ostalim kunicima od njega im amo moze biti bolje
 
@Mak Kunic
Ja dajem skotnim zenkama jednom mesecno Neosulfox-p nekoliko dana. Nisam primetio nikave posledice naprotiv samo boljitak i sigurnost da se nesto nezeljeno nece dogoditi. :D
 
Pre dva dana sam primetio promene na kunicima,jedan malac ima ostecen obrascic a od sinoc dva orijasa od 4 msca muzjaku su pocele da se stvaraju cudne zute tvrde slinice na nosu i primetio sam da ga boli kad dodirnem,a kod zenkice se pojavio takodje problem,ne znam da li ima veze sa ovim ali slabo jede i unutrasnji kapak joj je otekao,prilazem i slike,ako bilo ko ista zna molim vas pomagajte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Evo zenkinog oka
2d1vfae.jpg


A evo malca
25sbi0z.jpg


Molim vas pomagajte ako znate o cemu se radi.
 
Ova na prvoj sliku procice mu to,i ja na moji sam imao,ali na drugoj sliku neznam sta je to ::lose:: Pitacu jedan veterinar pa cu da ti pisem
___________________________________________________________________________________________________
Pitao sam ga,za 2 sliku kaze da to je neka infekcija i kaze da ne zna kako da se izleci,nemal takvo iskustvo
Za 1 sliku kaze da ili ima nesto u okoto,ili prije je povredeno ili je osljepeno,a ako nedaj boze je osljepeno,pokusaj so neke kapi za oci.
Pozz i sretno :) :cao:
 
Hvala jocoilievski sto se tice zenke nista nije bolje evo danima slabo jede,kapak joj isto stoji a i omrsala je.Ja mislim da joj nista nije upalo u oko nego da je kapak iz nekog razloga otekao,u svakom slucaju probacu s nekim kapima ako ne pomogne sta cu.A sto se tice onog malog sinoc dodjem da ih nahranim a on lego i jedva dise samo krklja i polako usporava,na usta kunici ne umeju da disu.Bilo mi zao pa sam ga sam ubio.
Sto se tice ovo dvoje orijasa ne mislim da ce na dobro izaci,muski ima nesto tvrdo i zuckasto po nosu,uistinu za sad jako malo,ne znam da li je suga nikad se s tim nisam susreo,namazao sam mu nos zejtinom i izgleda mi da je malo bolje al videcemo za koji dan.


Jos samo da napomenem da sumnjam na jabucke granule,od kako sam ih uzeo pre 2 nedelje svi problemi s kunicima su poceli a dotad su bili savrseno zdravi.Sad idem da uzmem dzacic jecma a ove cu granule da dam komsiji nek hrani golubove.
 
Nazad
Vrh