Bolesti kod kunića

Ok. sta to moze da bude neka upala ili ....
 
Pazi ovako. Sve kuniće držim u zatvorenos prostoriji u kavezima uglavnom i nešto mali dole. Za šest komada već starijih oko ti meseca nisam imao mesta pa st van tok prostora. Isto pod krovom, ali bez tavana i vrata. Jedino tu se dešavalo da voda mrzne. jedna ženkica dobije proliv, pa je prođe.Posle desetak dana, juče, druga. Pojavilo se i danas je nađem uginulu. Ostali oko nje ništa. U vreme kada je ona prva imala proliv bili su na neosulfox-u. Dali je moguće da dobijaju proliv od hladne vode, s obzirom da ne jedu ništa što bi mogao biti uzrok?
 
Kao prvo proljev mogu dobit od mali miljun razloga tako da moze biti svasta,a moze bit i hladna voda pa se prehladi,malo za vjerovat jer ima jako puno kunica koi su vani pa nemaju proljev. Isto tako dosta nametnika ima u sijenu koi jednostavno cekaju domacina to jes da ih pojede i kad oslabi imunoloski jednostavno se aktiviraju,pa mi razbijamo glavu staje sve je to rijetko ali se desava.
Ako su pojedinacni slucajevi jednostavno se razbole kao i ljudi,ako je vise komada onda je to nesta ozbiljnije.
 
El im dajes hleba? Ako dajes nemoj u vecim kolicinama mogu i zbog toga dobiti proliv...
 
Dali neko zna ...zasto mi jedan kunic mokri nesto nerandzasto crveno ...gledao sam po netu kazu da je to ok......jeli se to desavalo nekome od vas?? i ocemu se tu radi ako neko zna??
 
Mze biti od hrane mokraca nekakve intezivne boje,moze biti i nekakva upala ako se normalno ponasa kao i prije te boje mokrace nema brige.
 
Ja sam od skoro ubacio u upotrebu kukuruz i boja mokrace se promenila bas u tu narandzasto crvenu
 
Kod mene je sad sve ok...ja sam im bio ubacio neku granu od jabuke da grickaju,i kad su tu granu oglodjali ono drvo je kasnije pocrvenjelo....Sto je vjerovatno od toga....Mada sad je sve ok ...ja se prepao ali to zavisi samo od hrane
 
Ima li tko informaciju za lek protiv Mixsomatoze. Dali se kod nas moze nabaviti, jel dosad gde god sam trazio niko nema. A prolece stize a i komarci snjim. Zbog ovih silnih barustina bice ih u rekordnom broju.
 
Pozdrav svima ja imam problem sa mojom ljubimicom zecicom ako neko moze da mi pomogne jer ovaj seoski veterinar veze nema a ne sme ni da joj pridje kao da je radiaktivna!Okotila se pre 11 dana,imala 11 zecica ali je uginulo 6.Vec nedelju dana ne ide u wc(vrrlo malo),smrsala je strasno,cudno skrguce zubima,jede samo sargarepu ,jabuku i malo hleba,zitarice i detelinu nece ni da pipne!A linja se sacuvaj me Boze,zeke su cini mi se mrsave takodje.Da li ja mogu te male zeke da prehranjujem sama i cime ili njoj da dodajem u ishranu mleko?Pomozite mi molim vas.Unapred zahvalna seljanka iz Surduka
 
Jednom malcu curi gnoj iz oka i slabo je otvoreno takodje je neprijatnog mirisa,ima li ko kakvu ideju sta bi ovo moglo da bude,oko mu je skoro skroz zatvoreno?
 
Olgac:Dali je izmet kod zenke mekan ili slijepljen kao ne jednoj kamari vise kuglica sljepljeno.
Ako je onda bi mogla imati nekakvog parazita to jes najcesce gliste ako su gliste od tog nece uginuti osim kod teskih zaraza.

igorp93:Ako je to malac koi je tek progledao desi se da se oko ne otvori dokraja pa se upali,ako je skuhaj kamilicu i sa mlakom kamilicom dobro isperi par dana.
To se desava kod moih mjesanaca ovnoliki kaliforniski ne kod svih poneki imaju malo vecu glavu i vise dlake i jednostavno se sve uljepi pa se oko ne otvori nako par ciscenja sve ok.
 
Hvala na savetu,gornji kapak mu je malo naduven i curi nekakav beli gnoj probacu s kamilicom.
Post je spojen: [time]1300567115[/time]
_________________________________________________
Izgleda da caj ne pomaze i dalje ne moze da otvori oko nznm sta da radim.
 
Ako ne pomaze kamilica onda ne znam sta bi pomoglo zecic je dovoljno star ako ima 2 mjeseca pogledaj dobro u kavez da nema nesto zasiljeno mozda se ubo na ekser ili tako nesto ko zna.
 
Nazad
Vrh