Bolesti kod kunića

Pozdrav narode imam jedan problem sa mladima koji jos nisam jos resio mladi se samo naduju dobiju proliv i za dan i krace uginu koristio sam u ishrani lucerku i kukuruz pa sam kukuruz izbacio kupio granule i to im dajem sa lucerkom i dalje ali opet se javlja problem koristio sam u vodi sulfamidin danas mi dali neke vitamine u veterinarskoj stanici neki PROMOTOROL L I ROXACIN da dajem u vodupitao sam za onaj NEUSOLFOKS da dajem nisu mi preporucili posto kazu da je to antibiotik i da ih ne pobijem time. da li bi trebao mozda da im dajem hranu u ogracenim kolicinama posto sad hrana im je u neogranicenoj kolicini dostupna a jedu kao sumanuti ,nisam jos rekao da su stari 30,35 dana a vecinum uginjaju oni koji su bili slabije razvijeni u leglu i da je u jednom bilo 11 a u drugom 9 sa odvajanjem imali su oko 500 grama
ima li neko predlog sta da radim dalje
 
Uzmi ti druze neosulfox p i daj im 5-6dana. pa napravi pauzu10 dana pa jos jednom 5-6dana i to je to trebalo bi da budu imuni na kokcidiju ali i na kokcidiostatike tako da im posle toga nista od lekova ne daj.
Koliko sam shvatio ti imas problema sa kokcidiozom sto je uobicajeno kod malaca samo primeni ovo i nece biti problema.
Ako vec duze vreme imaju proliv mozda imaju problema sa varenjem,ja ti preporucujem da im dajes neosulfox p i u tom periodu im izbaci lucerku rokaj samo granule.
Ako hoces mozes da uzmes i minazel zbog varenja al im daj malo, na vrh prsta svaki dan posto je gorko.
Pozdrav :cao:
 
Hvalaa druze na savet odo omah da uzimam neusolfoks, jel granule da im dajem koliko mogu da pojedu ili da im dajem na obroke
 
Odmeris jedno vece das im malo vise nego sto mislis da ce da pojedu i izmeris na vagi kolko im dajes onda dodjes ujutru i vidis kolko je ostalo.oduzmes to sto je ostalo od sinocne mere i tolko im das ujutru i uvece.
 
Cao Frendovi,
Sta mozete da mi preporucite za shugu. Ja dobio od veterinara Ivermektin-P, ali kolko citam na njemu to je za prasad, a uz to daje se u hranu sto dodatno komplikuje lechenje.
Ako neko zna najbolji nacin za lecenje shuge neka pomogne :cao: :cao:
 
Pozz.Nebojsa ja skoro imao taj problem sa zecicom i zalecio prvo sam koristio sumpor u prahu solio sam joj usi ali nije nesto bilo vidno poboljsanje kasnije mi je jedan veterinar rekao da pomesam sa svinjskom mascu da napravim kao pomadu time sam mazao i pocelo je da nestaje ali mlogo sporo dok mi na forumu nisu preporucili BENZODERM koji sam mazao nekoliko dana ujutru benzoderm uvece tu mast sa sumporom sad se oporavila nema kraste dlaka joj je opala oko usiju i vrata ali nema nikakve krastice nadam se da ce joj se ponovo obnoviti dlaka to je moje iskustvo koje sam poslusao sa foruma probaj
 
Nebojsa,i ja sam do sada koristio benzoderm koji se jako dobro pokazao,ali evo otkrio sam nesto jos efikasnije:pet Drop kapi.Proizvodi ga Jokasan iz Beograda.Za spoljnu su upotrebu tako da su jednostavnije za upotrebu od sredstava koja idu u hranu ili vodu,a posebno su efikasni u tezim slucajevima,kad kunicima otpadne dlaka,otvore se rane i parazit udje dublje u unutrasnjost uva.Pozz :ppozdrav:
 
igorp93 je napisao(la):
Gde si nabavio sumpor?
meni je dao jedan komsija koji to koristi u vinogradarstvu kazu ima ih dve vrste braon i zute boje ovaj zute boje se koristi za sugu barem mi tako rekao veterinar koji mi je i rekao da pomesam sa svinjskom mascu sad nemogu da tvrdim da je bas to pomoglo posto sam kasnije koristio benzoderm
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
Cao Frendovi,
Sta mozete da mi preporucite za shugu. Ja dobio od veterinara Ivermektin-P, ali kolko citam na njemu to je za prasad, a uz to daje se u hranu sto dodatno komplikuje lechenje.
Ako neko zna najbolji nacin za lecenje shuge neka pomogne :cao: :cao:

Slobodno mu daj ivermektin dvije kapi u usi mu usipaj i da vidis,ja svojima dajem i kod odbijanja malih dvije kapi direktno u usta i milina nikakvih problema nema kasnije ubija sve bakcile u kunicu.
pozz.
 
Imam problem sa zecicom, izgleda da vise nema mleka, zecici su starosti oko 18 dana...vidim da konstantno traze da sisaju ali ih ona odbija...dva su vec uginula, a ostali jako lose napreduju.. neki savet?
 
Seno,detelina,kukuruz,zito, sada im uglavnom to dajem.. okotila je sedam komada, ostalo 5 za sada... vodu menjam svaki dan... nemam pojma sta moze biti problem... mozda do ishrane, mada ranije nisam imao problema.
 
kako je higiena u kafez? Da ne ima vlaga po pod?
Post je spojen: [time]1299141085[/time]
_________________________________________________
Znas nekad i ishrana da je dobra , higiena je vrlo vazan faktor!
 
Jos ako se drze na otvorenom dosta se potrosi kalorija za sopstveno odrzavanje temperature i nema dovoljno hrane da se proizvodi i mleko. Tebao bi malo pojacati ishranu sa granulom i to ako mozes naci sa 18% proteina za majke koje doje. Ima granule sa 18% i sa 16% i sa 15% proteina. Za majke je najbolje zimi davati onaj sa 18 %.
 
Mislim da nije do hrane jer ako je imala mljeka znaci da joj je hrana dobra inace nebi ni pocela proizvodit mljeko.Ja bi prije rekao da je nekakav stres ako su vani mozda ih je nesta uplasilo i od soka da izgubi mljeko.jesi pogledao sise da ih nisu iziritirali ako je imala manje mljeka pa im zato neda da sisaju.Hrana prije svega doprinosi kvalitetnije mljeko i bolji prirast a ne proizvodnju to je prirodan proces na koi nemozemo utjecat ili ga ima ili ga nema,mozemo utjecat na kvalitet ali ako ga zenka nemoze proizvest iz bilo kojeg razloga nece joj pomoc prehrana.Isto kao sto neka zenka nemoze ostat skotna.
 
Pozdrav svima. Dali mi neko moze pomoci u vezi ove bolesti sta da koristim i dali uopste postoji lek za nesto ovako , pojavilo se pre 2 meseca pokuso sam pranjem cak sam koristio neku kremu ali mu je pomogla samo dok sam ju koristio cim stanem opet se pojavi, zatvori mu oko i curi nesto poput gnoja ali samo to jedno oko drugo je OK .
351ef46.jpg
25ggs2u.jpg
50qiog.jpg
2ugf6nc.jpg
 
Nazad
Vrh