Bolesti kod kunića

edmon ja bi rekao da izbacis leba i kukuruz i da dajes samo lucerka. leb stvara lepenje u creva a kukuruz ima puni masti. Znaci kunic je biljojed i daj samo lucerka da jedu...

Pozdrav
 
Taj sto tetura njemu naj vjerovatnije nema spasa,kukuruz nebi trebalo davati kunicima jer je tesko probavljiv.Moj savjet nastavi sa sulfadimidinom ako imas za kupit trisufon pono je bolji.
Ako sam dobro skonto poceo si davat prevenciju kad si ih odvoio znaci sa 30 dana.
Prevencija je naj bitnija kad pocinju samostalno da jedu crijeva nisu jos skroz razvijena to jest nema dovoljna kolicina pozitivnih bakterija.Ja svoima dajem trisufon kad navrse 20 dana i dajem 5 dana pauza 10 znaci kad su stari 35 dana ih odvajam i dobivaju drugu turu od 5 dana,i to je to.
 
Mak kunic

Lucerku ne bi trebalo davati do dva meseca kunicima, najverovatnije mu je ona napravila problema.Zahvatila ga kokcidoza.
 
Moje iskustvo sa davanjem hleba mladima je lose pa sam prestao jer sam imao par uginuca.
Sada mladima koji su za tov dajem samo granulat.
 
Imam isti problem sa podignutim jednim uvetom kod ovnolikog kunica,pojavilo se pre dva dana ,sta da radim.Kome da se obratim?Za sada dobro jede.Hvala
 
milica je napisao(la):
Imam isti problem sa podignutim jednim uvetom kod ovnolikog kunica,pojavilo se pre dva dana ,sta da radim.Kome da se obratim?Za sada dobro jede.Hvala

To uvo moze da bude razlog nekog stresa ili da mozda nije cist ovnoliki pa da uvo jedno gore drugo dole. Moj prijatelj ima mnogo kunica sa jednim spustenim uvetom i jednim podignutim. Mesani su pa je to normalno kod takvih buckurisa od kunica :haha:
 
Da slozi bih se sa kopajkom to je karakteristika mjesanaca jedno uho gore jedno dole.
Ja sam jednog u leglu imao da bi bez problema mogao proci pod ovnolikog,ali u daljnjem uzgoju da sam ga ostavio bilo bi svega.Ako je cisti ovnoliki nije za daljnji rasplod jer tosu teske greske kod ovnolikih povremeno podizanje jednog ili oba uha,Tako da cisti ovnoliki niukojem slucaju nemoze imat jedno dole jedno gore uho.
 
pikasodejan je napisao(la):
Jedno pitanje narode danas mi je uginuo jedan kunic star mesec dana primetio sam da ima proliv a jos jedan se sprema i posrce sta da radim kao preventivu koristim sulfamidin vec tri dana u vodi koliko su vec odvojeni ostali su veseli ima ih jedanaest za ishranu koristim lucerku i kukuruz dodajem i malo suseni hleba vidim da ga rado jedu sta dalje da im dam da nebi ostali oboleli
Ja sam imao slicnih problema.Kada primetim proliv ili oko 35-og dana pre nego sto dobiju proliv dajem im enrocin 3-4 dana.Od kako im dajem enrocin nisam imao uginuca.
 
Bolje i buckuris nego bolestan, ::vadjenje_repe::,mislila sam da je neki virus ili nesto slicno,videcemo kako ce se ponasati :cao:
 
Najverovatnije da nije nikakva bolest :D
Bice da je od ova dva sto sam ti rekao da je neki stres doziveo kunic pa mu se uvo podiglo. Ili najverovatnije da je mesanac pa da je uvo posledica toga. Ako je od stresa mozda mu se uvo nekad ponovo spusti mada sumnjam.

Nije to nista strasno bas je simpa tako malo da je nesimetrican. Ovako kod ovih obicnih kunica kako ga pogledas oni svugde jednaki. Nekako ubija monotonija ovako kao neki mangup nakrivio jedno uvo izgleda opasnije :D
 
Samo joj treba davati hranu bogatu proteinima,puno vode s vitaminima unutra i sve će bit OK ako je dobra majka. Znam za slučaj gdje je ženka odhranila 14 malih i to tako da ih je podjelila u 2 gnijezda, svaki put su drugi sisali tako da su svi došli na red. Odhranila ih je bez problema i svi su preživjeli samo je ženka bila malo iscrpljena ali ništa strašno.
 
Imam problem i molim da me neko nasavetuje sta da uradim, kunici mi se svak malo stresaju kao da imaju nekakvu vas, prvo sam posumljao na sugu u usima iako su im usi ciste kao sunce rekose mi da se suga nevidi uvek. Prskao neostomasolom, nista , prskao jestivim uljem, opet nista, izvrsio dezinfekciju kaveza , opet nista , sada sam ubedjen da oni imaju neku vas cesu se kao sumanuti inace na dlaci nema promena lepo izgledaju , zdravo da kazem. Ako neko nesto zna neka mi javi, hvala unapred! PS. Pre dva meseca covek mi doneo zenku na parenje,kod njega su kunici sa kokoskama u istoj prostoriji.
 
Nebojša-M je napisao(la):
Pozdrav svima na forumu. imam manji problem zečicu koju sam kupio počela je da slinavi , cure joj bele sline znali neko od čega ? davao sam joj enrocina dva dana al nevidim poboljšanje. imateli neki savet.
I ja imam istu pojavu pa bi vas zomolio za savete
 
suky
Slinavost je prelazna nemoj da mesas zecicu sa ostalim zecevima,nju stavi u poseban kavez,kupi u veterinarskoj apoteci tetramikon,sulfamidin ili oksimikoin i probaj sa tim.Pozzz
 
Nazad
Vrh