Bolesti kod kunića

Kada odvajis mlade od majke daj ima da piju, umesto vode, rastvor Sulfadimidina, 10ml/1l vode.
 
Odvojio sam male od zečice, mislim da znam šta joj je, isisali je, 12 komada je sisalo 23 dana, dao sam joj ta Sulf. nadam se da će preživeti.
Inače ih je okotila 15 komada ali se 3 smrzla, ispali iz kotilice još prvu noć.
Hvala na savetima!.
 
Sulfamidin natrijum mi je preporučila veterinarka da dajem zečici, jednom 5 kapi nerazređeno direktno u usta zatim razređenog u vodi jedna supena kašika na 1/2 litre vode.
Isto razređenog za zečoće, u vodi.
Uveče im dajem 2dl mleka razređenog sa isto toliko vode.
Zečići su u odličnoj kondiciji, međutim zečica ima male šanse, samo kunja.
 
Ako imate za kupit kodvas Trisufon puno je bolji od Sulfadimidina i za prevenciju i za ljecenje.
Noviji ljek i obuhvaca vise bolesti od sulfadimidina.
 
BRZI je napisao(la):
Ako imate za kupit kodvas Trisufon puno je bolji od Sulfadimidina i za prevenciju i za ljecenje.
Noviji ljek i obuhvaca vise bolesti od sulfadimidina.
Hvala, ali uspeo sam da spasem i zečicu i svih dvanaest zečića, ali ću zapisati zlu ne trebalo.
 
Dule posle onoga što smo se pitali dali je povraćao ili je nešto drug, pregurao redovno pario. Pre nedelju dana postao nezainteresovan,čulo se da krči kada diše, ali više u njušci nego iznutra, i posle dva dana uginuo. Preko noći. Dali je to nastavak onoga prvog ili nešto novo neznam, tek njega nema, a tek počeo onako što kažu naši ,,zaprevo da pari,,. Ostaje iza njega dva legla i treće se čeka, sa mladom činčilom,koliko je čista, pa ću valjda imati naslednika.
 
Jedno pitanje u vezi tih bolesti. Imam zekana orijasa kojeg sam kupio za priplod mojih zekica primetio sam da povremeno kija nista ucestalo ali danas kad je kinuo bas se sve zamazao sto mu je ispalo iz nosa, dali treba nesto da se da u vezi tog slinavlenja ili nesto preventivno za sad normalno jede veseo je i nikakve druge promene nisam primetio ,neznam dali to nije neka pocetna faza neke bolesti posto sam nov u ovom da kazem poslu,steta bi bilo da ga izgubim posto je tetoviran i vakcinisan e sad neznam koju je vakcinu primio.
 
Da li je dovoljno mesec dana da se zečica oporavi, posle iscrpljenosti zbog dojenja 12 zečića?
Post je spojen: [time]1296979974[/time]
_________________________________________________
Pošto imam još jednu zečicu, koja treba da se okoti ovih dana, a mislim da će i ona imati rekordan broj, koliko da ih ostavim?
 
hanza je napisao(la):
Da li je dovoljno mesec dana da se zečica oporavi, posle iscrpljenosti zbog dojenja 12 zečića?
Post je spojen: [time]1296954774[/time]
_________________________________________________
Pošto imam još jednu zečicu, koja treba da se okoti ovih dana, a mislim da će i ona imati rekordan broj, koliko da ih ostavim?
kad mladi napune 30dana odvajaj i za 3 dana pustaj zenku kod muzijaka. najbolje da u leglu imas 6 ili 7 kom.
 
Prilikom nabavke zekana, imao je ušnu šugu, ako se tako zove krastavost unutrašnjosti ušiju, odmah sam pristupio lečenju kantarionovim uljem. Uspešnost se pokazala već nakon dva dana, ali zekan je posle par dana češajući se napravio crvenilo i ogrebotine, da bi se posle toga pojavili beli pličici,kao na priloženoj slici i fina opna sa unutrašnjosti uva počela da se ljušti. Nastavio sam sa kantarionovim uljem ali sada bez vidnih poboljšanja, pa molim onog ko zna šta je u pitanju za savet sa čim da ga lečim.
1zmjrmd.jpg
 
Uzmi Benzoderm u veterinarskoj apoteci pa natopi na vatu pa mazi unutrasnji deo uva prvi dan mazi dvaput sledeci dan po jednom dnevno tako sve dok se ne povuce,obicno za par dana se resi problem.Pozz :ppozdrav:
 
pinosavac je napisao(la):
Uzmi Benzoderm u veterinarskoj apoteci pa natopi na vatu pa mazi unutrasnji deo uva prvi dan mazi dvaput sledeci dan po jednom dnevno tako sve dok se ne povuce,obicno za par dana se resi problem.Pozz :ppozdrav:
Hvala puno, pinosavac!!! :cool:
 
Pozdrav svima na forumu. imam manji problem zečicu koju sam kupio počela je da slinavi , cure joj bele sline znali neko od čega ? davao sam joj enrocina dva dana al nevidim poboljšanje. imateli neki savet.
 
Jedno pitanje narode danas mi je uginuo jedan kunic star mesec dana primetio sam da ima proliv a jos jedan se sprema i posrce sta da radim kao preventivu koristim sulfamidin vec tri dana u vodi koliko su vec odvojeni ostali su veseli ima ih jedanaest za ishranu koristim lucerku i kukuruz dodajem i malo suseni hleba vidim da ga rado jedu sta dalje da im dam da nebi ostali oboleli
 
Nazad
Vrh