Bolesti kod kunića

Alfa ima u zamrzivacu ili od kompota :haha:
Salu na stranu ali stvarno mi je delovalo kao sljiva reko nije valjda da im dajes sljive pa reko mozda zbog toga to povracnje.
A hrana koju dajes kunicima da nije mozda slucajno sa necim prskana pa da je posledica toga?
 
@ alfaomeganb

Mozda si malo preforsirao jadnog Duleta pa mu pozlilo. Treba da mu napravis EKG da vidis u kakvom je stanju.
 
Pomoć ljudi! Jedno leglo, taman pred klanje se počelo čudno linjati. Stari su oko 4 mjeseca i kao da im je otpao dio dlake na stražnjim nogama, donji dio butića! ne vidi se da se češu ili grebu, na koži nema promjena niti krasti ili ranica. Normalno se ponašaju. Da nije stvarno samo malo jače linjanje:haha: Ne znam, ako je itko imao sličnih problema, molim za savjet...
 
peto1 je napisao(la):
@ alfaomeganb

Mozda si malo preforsirao jadnog Duleta pa mu pozlilo. Treba da mu napravis EKG da vidis u kakvom je stanju.
Da znaš da u ovoj recimo šali ima možda malo i istine. Za jako kratko vreme pario 4 zečice, svaku po dva tri puta. Plus ponovljena i kontrolna, na kojima nije pario, ali mu se naterala tuga.
Post je spojen: [time]1293652211[/time]
_________________________________________________
Toma 13
Pregledao sam Bibliju kunićarstva Antona Grujića. Ono što nalazim u kožnim bolestima , hvala bogu, ne liči na ono o čemu pišeš. AQko nemaš ovu literaturu možeš da je skineš sa neta ili se javi rado ću ti iskopirati ovih par stranica odmah. Pozdrav
 
Pomoc

Ja jutros kada sam isao da nahranim zeceve vidim krv u kavezu kod jednog crnog patuljastog kunica ja mislio mozda se negdje ogrebao ili nesto ja pogledam da se nije ogrebao kada na polnom organu krv sa urinom on je krv izgleda urinirao zasto se to desava sta bi moglo biti i da li od toga moze da crkne ?
Veliki pozdrav.
 
Pozdrav druze ja se na tvom mestu ne bih mnogo brinuo osim ako nisam 100% siguran da je krv, zapravo
The Biology and Medicine of Rabbits and Rodents by Harkness and Wagner contains one paragraph on this topic:

"Bloody urine is rare in rabbits and rodents. Many cases of 'bloody' urine turn out to be porphyrin-pigmented basic urine or a sanguineous vaginal discharge associated with uterine adenocarcinoma, polyps, or abortion. Thick white urine containing reddish-orange pigment is indicative of an excess of dietary calcium."

Znaci upala polnog organa(sto bi trebalo samo da prodje) ili visak svarljivog kalcijuma.
Moj drugar se uplasio ali je sve ispalo dobro.

Takodje imamo ovo objasnjenje

Red urine is a descriptive term for the condition where a rabbit's urine varies in color from the normal pale yellow to dark yellow, carrot orange, brown, or bright red. Red urine is not a medical problem. The color usually returns to normal within one to three days, although I have had a couple of rabbits take three to four weeks before their urine returned to the pale yellow color. White urine may be due to excess calcium in the diet; if it stays white for many days you may want to discuss your rabbit's diet with your veterinarian. Dark urine resulting from heat stress or dehydration may require fluid therapy .

Boja urina kod kunica varira od svetlo zute preko jarko crvene do tamno braon i to posebno u hladnijem periodu(akumulacija korisnih materija veca).

Tamniji urin je rezultat toplotnog udara(lol sad je januar) ili dehidratacije.

Da sam na tvom mestu davao bi mu dosta vode a ako nece da pije spricem oralno.

Pozdrav :cao:
 
igorp93

Stvarno ti puno hvala ja sam se uplasio mislio sam nesto je ozbiljno jer to je moj najbolji muzijak kojeg imam i daje vrhunske kunice sa jednom zenkom sto se tice vode normalno pije nadam se da ce ga to proci jer u toku dana mu je to sve krv kapala pa stvarno nisam znao sta je i bas sam se bio uplasio.Veeeliki pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
Pozdrav svima na forumu! Od skoro sam i ja clan jer san takodja nedavno uzeo zenku Panonskog belog za zapat koju sam skoro nosio na parenje, 16.01.11., i od coveka uzeo muzjaka iz drugog legla. Nisam bio primetio da je imao neke promene tada ali unazad 4-5 dana primetio sam da se na nosu formira neka vrsta cvorica, kao sto cete videti na slici. A i nece ni da jede, smatram posto je bio kod pomenutog na granule i svezu hranu(kupus idr.)a sada ga ja hranim semenjem i svezom koju jede, treba mu vreme da se navikne.
2q37oro.jpg

29pc908.jpg

2584g1w.jpg


Kao sto vidite, radi se o malom crvenom cvoricu, koji podseca po obliku na neku bradavicu i uvecava se svakodnevno po malo.
Ako neko ima predstave o cemu se radi molio bih za savet sta da radim.
 
Kakva ti je ranilica da se nije na njoj povredila ili negde na kavezu. Pregledaj da nama nesto siljato pa se na tome povredila pa se inficiralo.
 
Stevcha
Imam ja knjigu o kunicima,u njoj sve pise o kunicima,taj tvoj zekan ima cir(bradavicu) na nosu.Probaj otvori taj cir i icsedi ga i natop vatu sa landan kupi u veterinarskoj apoteci (znaju oni sta je to)ili sa sa uljom premazi mu to i bice valjda bolje :cao:
 
igorp93 je napisao(la):
Mozda se samo cese,il je blesav pa udara glavom o kavez :haha:
He,he,he,he,hee!
Post je spojen: [time]среда, 26. јануар 2011. 19:48:59 CST[/time]
_________________________________________________
peto1 je napisao(la):
Kakva ti je ranilica da se nije na njoj povredila ili negde na kavezu. Pregledaj da nama nesto siljato pa se na tome povredila pa se inficiralo.
Postoji mogucnost, sobzirom da su kavezi novi primetio sam da su ivice hranilice i pojilice, koje su inace od lima,prilicno ostre, pa postoji mogucnost. Ali nije ranica vec kvrgica bas kao mlades kod coveka.
Post je spojen: [time]четвртак, 27. јануар 2011. 02:53:46 CST[/time]
_________________________________________________
Laske je napisao(la):
Stevcha
Imam ja knjigu o kunicima,u njoj sve pise o kunicima,taj tvoj zekan ima cir(bradavicu) na nosu.Probaj otvori taj cir i icsedi ga i natop vatu sa landan kupi u veterinarskoj apoteci (znaju oni sta je to)ili sa sa uljom premazi mu to i bice valjda bolje :cao:
Hvala.Pokusacu sa landanom, inace sam mazao sa kantarionovim uljem do sada, ali se nebih usudio da mu diram ovo, posto nema belicastog vrha, nema nagovestaja da ima gnoja, vec bukvalno kao bradavica kod coveka. Ali vidi se da ima neke upale i bilo je sitnije u pocetku a ocigledno da narasta po malo.
 
Molim brzi odgovor: zečica doji 23 dan sinoć prestala da jede samo se krije od malih šta da radim?
 
hanza je napisao(la):
Molim brzi odgovor: zečica doji 23 dan sinoć prestala da jede samo se krije od malih šta da radim?
Proveri joj dojke ako ima nekih promena namesti joj da moze negde u kavezu da se skloni od mladih kad to ona zeli i daj joj malo nekog antibiotika. mladi ce verovatno da prezive aku su poceli i malo da jedu.
 
Mladi ce sigurno da prezive, ja sam imao uginuce zecice na 21 dan starosti mladih. Za zecicu neznam sta je. Samo im u prva 5 dana daj mleko za odojcad u pojilicu i ne brini ali mesaj po malo da ne smrzne i da ga popiju sve, a zenku ako tretiras lekovima mlade odvoji jer ce da dobiju lek preko mleka. Srecno
 
Nazad
Vrh