Bolesti kod kunića

@ darko6
Kao 1. predstavi se u novim članovima.
Kao 2. bolest neznam koja je. Ako nisu svi, pokolji zaražene, ako su svi, pitaj veterinara.
 
zeco

moguce da je eserihija koli,bakterija (nema spasa a za klanje je malo)

videces ako se krivi sve vise i vise nece moci da jede i pije uginuce, napadnuta mu je kicmena mozdina.imao sam takav slucaj samo je moj bio veci kunic
 
edmon
hvala na odgovoru.
moja isprika jer 20-ak stranica unazad je postavljeno isto pitanje i dat je odgovor!!! :ppozdrav:
 
perje je napisao(la):
Prvo očistiš kavez. A onda iskuhaš vodu, kada kipi uliješ ju u onu bocu od tekućine za pranje prozora i njome špricaš po kavezu. I onda još jednom obrišeš izribaš i gotovo.
Dali sam ja to dobro razumeo. Sa čistom kipućom vodom?
 
U Novom Bečeju nemogu da dobijem Sulfamidin i Neosulfiks već su mi danas dali SULFIMAX 300
.jpg]
Na njemu piše da je sastav sulfadiazin i trimetoprim.
(Prepisujem)
Ciljne vrste Živina ( kokoške, brojleri, ćurke), svinje, telad.
Doziranje i način upotrebe:
Lek se daje perorarno pomešan sa hraom ili vodom za piće u dnevnoj dozi koja za sve vrste životinja iznosi 1 gr. / 1 kg. hrane, odnosno 1 gr./deset kilograma mase u vodi za piće dnevno. Terapija traje 5-7 dana.
Zna li neko dali ovo mogu da koristim i kod kunića ili da tražim Sulfamidin i Neosulfiks ?
 
Imam jedno pitanje posto sam cuvao zeceve u velikoj stali pustene da se setaju i jedan se razboleo od bolesti koju sam pomenuo pa je preslo na sve pobacao sam ih pa neznam dali opet da krenem da cuvam zeceva samo ovog puta u kavezima dali ta stala treba nekako da se dezinfikuje u njoj nema zeceva vec 3,4 meseca :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: E zboravio sam da napomenem bolesnim zecevima je bilo jedno uvo skroz spusteno :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
bilo bi najbolje da si tad otkrio o kojoj se bolesti radi,ali svejedno bi bilo dobro da se temeljito očisti i dezinficira štala(ipak je štala-štala)
 
darko6 je napisao(la):
Imam jedno pitanje posto sam cuvao zeceve u velikoj stali pustene da se setaju i jedan se razboleo od bolesti koju sam pomenuo pa je preslo na sve pobacao sam ih pa neznam dali opet da krenem da cuvam zeceva samo ovog puta u kavezima dali ta stala treba nekako da se dezinfikuje u njoj nema zeceva vec 3,4 meseca :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: E zboravio sam da napomenem bolesnim zecevima je bilo jedno uvo skroz spusteno :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
Imaš ovde u ovoj temi i načine i sredstva za dezinfekciju,prošaraj malo.Po meni, držati u štali,sve zajedno je dosta blizu prirodnom načinu ali nije korisno(efikasno).
 
Pa da,u pravu si Peto krec je prava stvar,pogotovo za stalu.Al moras prvo sve dobro ocistiti pa udri sa gasenim krecom.Puno srece na novom pocetku Darko.
 
Ne bih svrstao u bolest pre bih rekao da je u pitanju neka anomalija.

Za tri meseca kilogram žive vage. A zubi da se naježiš. Ovi što se vide , donji, nešto veći od gornjih koji se na fotografiji ne vide. Glava je naravno odsečena, telo u kotliću, a ja pitam dali se nekome dogodilo nešto slično?
 
Zasad nisam imao takvih slucajeva u mom kratkom stazu u kunicarstvu, koje su to rase da su 3 meseca 1 kg.
Cime ih hranis jer su svi takvi ili samo jedan.
 
imao sam ja slucaj samo kad su mu izrasli oko 1cm ja odseko nisam pustao tako dugacke.
 
peto1 je napisao(la):
Zasad nisam imao takvih slucajeva u mom kratkom stazu u kunicarstvu, koje su to rase da su 3 meseca 1 kg.
Cime ih hranis jer su svi takvi ili samo jedan.
Mogli bi se svrstati u mešance. Nije celo leglo u tom fazonu. Ovaj jedan primerak je prošao ovako. Inače hranim ih sa koncentratom, senom, zrnastom hranom i u poslednje vreme baliranom detelinom.
Možda su mu ti izrasli zubi smetali da redovno jede. Nemam pojma. Nikada nisam video ovako nešto.
 
Alfaomeganb sto im ne skrati te tolike kljove ::namigivanje:: tad bi sve bilo u redu.Nisu mogli jadni da jedu.Ako su skloni takvim zubima stavljaj im neko drvo u kavez od malena pa ce oni sami to da regulisu.Neku granu stavi il drvo kao ovo obicno za lozenje.Ako ne uspe ,moras seci.A eto da si to znao nisi ga morao zaklati vec iseci zube i pustiti ga de se nagoji.Sta te briga sad znas ::namigivanje::.Edmone cime seces zube zekanima?
 
sladjana

Dobrim kljestima.Cviknu se lepo, ali prvo mu gurnes u usta neki stapic trebaju dvoje za to.
 
Fala Edmone skapirala sam.
Post je spojen: [time]1285939232[/time]
_________________________________________________
E ugazila mi zecica jedno malo danas.Vuce zadnje noge,izgleda mu je kicmu slomila.On jadan jede i bori se al ne moze da hoda vec se vuce na prednje sape.Zadnje sape su mu totalno neosetljive na bol i skroz su hladne.Ostali svi zecici su dobro.Veterinar mi je rekao da mu bocnem zadnje sape malo iglom i ako se trza onda ima sanse da se oporavi ako ne,onda je kicma i gotovo.Nije bio osetljiv ni na iglu ni na stipanje.Eto malera a taj mi je bio medju najlepsima.Nego napisala sam ovo u slucaju da se nekom od vas desi sta slicno sa kunicima da znate kako da proverite dal je kicma u pitanju ili nije.Mozda neko ne zna.Poz
 
@ sladjana

Batali kunice nemoj ih svski cas gledati, nahrani ih ujutru i uvece daj im vode i zaboravi da postoje. Ako svakih 5 minuta ides da ih gledas samo ih uznemiravas i sigurno je zecica dojila ili se neceg uplasila pa nagazila na malog pa ga je povredila. Tog kazi nekom prijatelju da ga ubije i nemoj vise da ih stalno gledas, porasce oni i ako ih samo dvaput pogledas dnevno.
 
alfaomeganb je napisao(la):
Ne bih svrstao u bolest pre bih rekao da je u pitanju neka anomalija.

Za tri meseca kilogram žive vage. A zubi da se naježiš. Ovi što se vide , donji, nešto veći od gornjih koji se na fotografiji ne vide. Glava je naravno odsečena, telo u kotliću, a ja pitam dali se nekome dogodilo nešto slično?
naj verovatnije da su ti zecevi od koih je stvoren taj zec pareni u srodstvu.
 
Nazad
Vrh