Bolesti kod kunića

Ma da dok sam nasao ko ima vakcine bilo je kasno... nikad nisam imao problema,ali je ova godina bila nedaj boze...sad cemo drugacije...
svaka skola se placa...
 
pomoc....... primetio sam da je zecica ocupala noge, krenula od shapa pa nagore.....da nije neka kozna bolest ili ...?
 
Mi sa komarcima ove godine nismo imali problema mada u okruzenju je bilo bolesti.Mozda smo samo imali srece a mozda je uticalo i to sto smo okolo kunicarnika nasadili bosiljak.Imam neke slike u profilu ako ima prisutnih molim komentar.Nisu bas najbolje pogotovo bela zenka u kavezu.Sta kazete koja je to rasa?
 
Pozdrav svima.Evo sam u katastrofi.Zecica se danas okotila i ne znam koliko ih ima nisam ih dirala da ih ne pojede.Samo sam nabrzinu otvorila kotilicu dok je ona bila napolju i primetila sam tu komesavu gomilicu ispod dlaka koje je nabacila na njih.Odmah sam zatvorila kotilicu i pobegla odatle jer su mi rekli sto dalje od nje kad se okoti.Ali citav dan je promatram malo podalje od kaveza.Ona uopste ne ulazi kod njih.Ali ni na tren.Pije puno vode i jede dosta al ne ide u kotilicu.Uzasno se osecam.Svi me zezaju i cekaju da pocnem da placem, sto se trudim da ne uradim.Ma nisam ja neka placi..... al se osecam uzasno.Zao mi malih.Ovo je prvo kocenje te zecice.Gde gresim,sta nije u redu?Moze li mi neko reci?Hranim je granulama,suvom detelinom,jabukama i svim i svacim.Nije gladna.Ne smem sutra ujutro pogledati jel su zivi.Okotila se danas oko podne i bila je sva umrljana krvlju,sto je valjda normalno?Sta mislite imaju li sanse da ipak prezive i sta da radim
 
ma opusteno neces ni vidjet kad ulazi kod njih ... ona to radi vjerovatno nocu ...meni se zecica okotila prije 10 dana ja nju jos nisam vidio kod malih a oni su super prelijepi obavlja ona to ne sjekiraj se!! i to sto je krvava je normalno!! BICE SVE TO U REDU !!
 
@ sladjana
bez brige sladjana,rijetko ćeš kad vidjeti čin dojenja.mali sisaju dva puta dnevno po par minuta.kunica ih tako štiti jer neželi da se zna za male i nepokriva ih dlakom samo radi topline.životinje i pitome i divlje pojedu posteljicu da grabežljivci nebi nanjušili mlade!!! :D
Post je spojen: [time]1284560898[/time]
_________________________________________________
i kod mene je jutros bilo prinove-kalifornijska drugi okot opet 6 komada.uvijek prvi dan pogledam u gnjezdo da bi ih prebrojio i odstranio eventualno uginule.kunicu premjestim u drugi kavez,natrljam njenom dlakom ruke i jednostavno diram mlade bez problema da bi ih kunica mogla napustiti!!! ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
sladjana je napisao(la):
Pozdrav svima.Evo sam u katastrofi.Zecica se danas okotila i ne znam koliko ih ima nisam ih dirala da ih ne pojede.Samo sam nabrzinu otvorila kotilicu dok je ona bila napolju i primetila sam tu komesavu gomilicu ispod dlaka koje je nabacila na njih.Odmah sam zatvorila kotilicu i pobegla odatle jer su mi rekli sto dalje od nje kad se okoti.Ali citav dan je promatram malo podalje od kaveza.Ona uopste ne ulazi kod njih.Ali ni na tren.Pije puno vode i jede dosta al ne ide u kotilicu.Uzasno se osecam.Svi me zezaju i cekaju da pocnem da placem, sto se trudim da ne uradim.Ma nisam ja neka placi..... al se osecam uzasno.Zao mi malih.Ovo je prvo kocenje te zecice.Gde gresim,sta nije u redu?Moze li mi neko reci?Hranim je granulama,suvom detelinom,jabukama i svim i svacim.Nije gladna.Ne smem sutra ujutro pogledati jel su zivi.Okotila se danas oko podne i bila je sva umrljana krvlju,sto je valjda normalno?Sta mislite imaju li sanse da ipak prezive i sta da radim
Sve je ovo normalno sto si ti opisala, ne razumem zbog cega je panika. Prvo to nije problem sto ti nju ne vidis da ulazi u kotilicu, ona jednom dnevno doji male u ovoj dobi i to uglavnom nocu,znaci ako ti nju ne vidis da skace uvek u kotilicu samim tim bolje jel kad bi uvek skakala unutra samim tim bi se povecala mogusnost gazenja malih. Sto se tice toga da nesmes da ih diras to je pogresno misljenje, moras da pogledas gnezdo zamisli da ima u njoj ne daj boze uginulih i ti ih ne diras i ostavljas takve uginule u gnezdu pored zivih i zdravih.Znaci gnezdo slobodno pregledaj, ako oces navuci rukavice ali prema meni nije potrebno ni to, lagano razvuci dlaku sa gnezda i pogledaj slobodno dali su svi zivi, ako hoces mozes i da prebrojis. Tokom gledanja gnezda majku ili izvadi slobodno iz kaveza, ili nekako je odvoji da nemoze do gnezda. Eto to je to, i ne treba paniciti!
 
Hvala puno svima.Sad mi je sve jasno.Radilo se najvise o mom neznanju.Ja sam ocekivala da ona lezi kraj malih kao sto rade kucici i macici ::namigivanje::.Sad mi je bas glupo sto sam toliko panicila.Pored svih obaveza nisam stizala i preko interneta nesto procitati o tome pre nego se okotila.Kad me uhvatila panika ja trk prvo kod vas,znala sam da cete mi pomoci.Svi su zivi i zdravi jutros sam ih videla.Sad znam da ih smem i dirati i na koji nacin.Hvala puno jos jednom svima.Stvarno ste drugarcine a ja neznalica za medalju
 
Dezinfekcija kunićarnika.?!Pošto ja većinu držim na betonu sa prostirkom od slame,vremenom se tu nakupi sve i svašta i pored redovnog čišćenja.Da li neko ima efikasni recept za to?Može i za kaveze,sigurno ima zainteresovanih. :ppozdrav:
 
Meni rekoše da je dezinfekcija kaveza i prostora najbolja sa 2% - tnim rastvorom masne sode. Kupio sam je ali još nisam koristio.
 
Prvo očistiš kavez. A onda iskuhaš vodu, kada kipi uliješ ju u onu bocu od tekućine za pranje prozora i njome špricaš po kavezu. I onda još jednom obrišeš izribaš i gotovo.
 
:sta: kunić kalifornijski star 2 mjeseca drži jedno uho prema dole i glavu je nakosio na tu stranu,predpostavljam da je naka upala,uho je čisto!
to traje već tri dana.normalno jede i pije,prije dva tjedna su dobili trisulfon i vitamine.hoće li ozdraviti sam od sebe ili:haha::haha::haha::haha:?
 
Fala Kopajko.Samo ima losih vesti,okotila je 19 malih.4 je uginulo odmah ostalo je 15.Znam da bih trebala baciti nekoliko al ne vredi kad ne mogu.Ovi su svi krupni i jaki, ne znam kako uspevaju al uspevaju za sad.Ona je prava dobra mama.Bas sam ponosna na nju :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1284935027[/time]
_________________________________________________
Perje bravo ti ga za dezinfekciju
 
moji zecevi imaju neku bolest oko ociju su im izasle neke velike kraste i po usima a nos im je otekao i otpada im dlaka na njemu dali neko zna sta bi to moglo biti da mi kaze svoje iskustvo :( :(
 
Nazad
Vrh