Bolesti kod kunića

Mixomatoza upravo počinje da se manifestuje upalom očnih kapaka.Ako to nije mixomatoza,ne bih znao šta je.Ako ih ostaviš još par dana žive,videćeš.Obavezno postavi fotke da i ostali vide.
 
Peto gledala sam kod komsije da je kunica jela do zadnjeg dana dok nije uginula.Oba oka su joj se na kraju zatvorila i valjda je njuhom nalazila hranu i vodu.Vlasnik se nadao oporavku bas zato jer je jela i zatvorenih ociju.Nije mi bilo dobro kad sam to videla.Prizor je bio uzasan.
 
sladjana je napisao(la):
Peto gledala sam kod komsije da je kunica jela do zadnjeg dana dok nije uginula.Oba oka su joj se na kraju zatvorila i valjda je njuhom nalazila hranu i vodu.Vlasnik se nadao oporavku bas zato jer je jela i zatvorenih ociju.Nije mi bilo dobro kad sam to videla.Prizor je bio uzasan.

Mozda mogu da jedu ali vise sede na jednom mestu satima i samo se ponekad pomere. No videcemo sutra ako bude koja fotografija.
 
Ovo meni licno ne izgleda na mixomatozu, ako bi bila mixomatoza u unutrasnjem delu uva bi trebalo biti plikova crvenih kao bubuljice, isto tako ocni kapci bi trebalo da pocrvene i da nateknu i tako dalje...!
 
Poslusao sam neke savete od sinoc i malo detaljnije pregledao zeceve, i kod jednog zeca je bila otekla malo noga kad sam malko jace pritisao nogu iz rane je poceo da izlazi gust beli gnoj.... :sta:
 
Badja je napisao(la):
Nedavno sam poceo da drzim zeceve, i neki dan dobijem od prijatelja nekoliko zeceva on ih je drzao pustene po dvoristu cele godine. Medjutim neki od zeceva imaju kraste po usima i po nosu!
Oni inace izgledaju dobro uhranjeni jedu dobro, nego ne znam od cega mogu biti te kraste i sta da radim sa njima?
Posto si ih dobio od komsije koji ih je drzao napolju na dvoristu ima velike izglede da su se medusobno povredili, tukli, jer muzjaci napadaju zenke kada se nece pariti i onda ih oce ugristi za uvo ili ako je muzjak onda da se potukao sa nekim muzjakom. Nista strasno samo ako ih stavljas u kavez odvoj muzjake od zenki. A muzjake mozes poklati.

Mogao si postaviti i vise slika da se vide i ostale povrede.
 
Jedno je sigurno. Mixomatoza nije. Moje je zakačuilo pre oko tri meseca. Na sreću ,,izlizali'' su.
Bolest se razvijala i izgledala sasvim drugačije. Mislim da bi u ovom sučaju mast na bazi penicilina završila posao. Peto je u pravu, čini mi se . Ranice jako podsećaju na fizičke povrede.
 
pocece da crkavaju ja sam se odrekao od vece kolicine kunica isto je bilo, vremenom se zatvore oci i tesko disu, kao da im napada i disajne puteve, koji prezivi dobro je a koji ne nema nista od svega, bolje cim primetis odmah kolji da sto pre ocistis to sto ih je zakacilo i veterinar bio ali nista od svega mazao sam i neku mast ali nema efekta. Mozes pokusati ako uspes super je.
 
odvoji jednu jedinku i leci bilo cime a drugu nemoj ako se kod lecene jedinke stvari poboljsavaju onda nije nista strasno ako nemozes da vidis razliku kod lecene jedinke posle 3 dana onda sve kolji...
 
I ja mislim da je Peto u pravu.Ovo nije miksomatoza vec rane od zuba.Ne lici ni na sugu vec se tacno vide ugrizi.Bre Peto svasta znas i uvek dajes tacne dijagnoze, sto za ljude sto za kunice.
 
Dva mladunca koji su se rodili 2o IX jedno oko otvorili a drugo ne .Ostalih sedam je u redu.Dali je neko imao takav slucaj?Sta se desava,sta da radim?
 
akacija

Uzmes sa dva prsta pa razdvojis kapke ako nece onda malo razblazis sa toplom vodom .Imao sam takvih slucajeva, nekoliko dana zaredom se zatvara oko kod malih posle bude sve ok.
 
akacija je napisao(la):
Dva mladunca koji su se rodili 2o IX jedno oko otvorili a drugo ne .Ostalih sedam je u redu.Dali je neko imao takav slucaj?Sta se desava,sta da radim?
Jer ti se prvi put koti ta zenka.
 
Rane kod zeceva pocele su polako da zarastaju, ne vidim da se stvaraju nove!!! :D
Svi su odvojeni u razlicite kaveze, pa cu videti jos sta ce se desiti, mada mi se cini da ce sve biti ok!
Hvala svima na korisnim savetima!!!!! :ppozdrav:
 
peto1 je napisao(la):
akacija je napisao(la):
Dva mladunca koji su se rodili 2o IX jedno oko otvorili a drugo ne .Ostalih sedam je u redu.Dali je neko imao takav slucaj?Sta se desava,sta da radim?
Jer ti se prvi put koti ta zenka.
Drugi okot.Prvi put je razbacala male po kavezu.Sada je bilo sve ok.sem ovog problema.
 
Jos je mlada pa ne ocisti dobro mladunce. Ona olize sve mlade a desi se da promakne. Kod treceg okota nece vise biti problema. Imao sam i ja taj problem kod prvog kocenja posle toga nikad. Mlaka voda i oni stapici za uvo i pomalo pokvasi ujutu i uvece a mozes i triput na dan pa pazljivo probaj da otvoris kapak, za dan dva ima da te gledaju ko sokolovi.
 
peto1 je napisao(la):
Jos je mlada pa ne ocisti dobro mladunce. Ona olize sve mlade a desi se da promakne. Kod treceg okota nece vise biti problema. Imao sam i ja taj problem kod prvog kocenja posle toga nikad. Mlaka voda i oni stapici za uvo i pomalo pokvasi ujutu i uvece a mozes i triput na dan pa pazljivo probaj da otvoris kapak, za dan dva ima da te gledaju ko sokolovi.
Operacija uspela malisani gledaju bas kao sokolovi.Samo sam il jednom sa mlakom vodom oprala oko i neznootvorila kapak i to je to.Hvala. :bravo:
 
Pozz svima.Imam jedno pitanje za sve vas?Zecica race nemacki sarac kad sam joj odvoio zecice male od je pocela da mrsavi i za 5 dana se osusila kao grana,ona jede i izmet joj je normalan ali nenormalno mrsavi.Sta da joj radim?
 
Nazad
Vrh