Bolesti kod kunića

Mityoo a da ti tog kunica izolujes.Ako se cese po glavi vidi da nema cirice na njusci,mozda se ne vide od dlake.Okreni ga i vidi da nema cirice na polnim organima jer tu se najbolje vide.Da nije miksomatoza.Kazu kunic pocinje da kunja,dobija visoku temperaturu,bela skrama iz ociju,cirici na njusci i na polnim organima.A nemoraju se ti cirici odmah primetiti.Izvini mozda te plasim bez razloga,mozda nije nista,al iz dobre namere ti kazem da ga izdvojis i sacekas dok ne vidis sta je.Poz od mene
 
Mixomatoza nebi smela da bude jer em nema simptoma em su pelcovani protiv mixomatoze....
 
Izvini Mityoo,ja se najvise plasim te miksomatoze pa mi sve bolesti lice na nju.Ako si ih vakcinisao onda nema tu sta miksomatoza da trazi.Ja moje nisam vakcinisala jer nema vakcine kod nas.Ostalo mi je jedino da se i dalje strecam od te bolesti cim mi kunicu malo zasuzi oko ::namigivanje:: Al da znas da je to sto tvoj kunic ima takav iscedak iz oka sigurno znak neke slabosti u organizmu.Ne mora biti nista opasno i moze proci samo od sebe.Ajde nam javljaj sta se desava sa zekanom i jel bolje,ako te ne mrzi?
 
Ja opet gnjavim,oko one suge.Koristio sam jestivo ulje i rezultata je bilo.Pocelo se povlaciti,skoro nestajati i taman kad sam mislio da sam na dobrom putu kunica je pocela da kunja, sve onako skrusene glave ,uglavnom se ne pomera mnogo,ne jede niti pije.Oko ociju ,i oko vrata postoji nesto,uslikacu je sutra po danu,mislim da pomoci nema.
 
Ako je u pitanju miksomatoza krajnji ishod je onaj najgori,pretpostavljam ali interesuje me koliko dana otprilike traju muke jadnog zekana? Ovo je sve krenulo kao obicna sugica,a kad je ona stavljena pod kontrolu onda su se oci pocele zaklapati,ona se sva skrusila,onako jadna,ne jede ,ne pije.Koliko dana traju njene muke,ako je to miksomatoza,mada u ovom kraju toga nije bilo ,ljudi ne pamte.
 
Ja ih protiv ušne šuge mažem sa Benzil benzoat-om od Jadrana. Povuće se odma, ako na vrijeme vidim šugu, ako ne, onda nakon par dana mazanja nestane. Mazao sam 2x dnevno. Malo na vatu i njemu trljam uho. I to je to :D
 
choopo je napisao(la):
Ako je u pitanju miksomatoza krajnji ishod je onaj najgori,pretpostavljam ali interesuje me koliko dana otprilike traju muke jadnog zekana? Ovo je sve krenulo kao obicna sugica,a kad je ona stavljena pod kontrolu onda su se oci pocele zaklapati,ona se sva skrusila,onako jadna,ne jede ,ne pije.Koliko dana traju njene muke,ako je to miksomatoza,mada u ovom kraju toga nije bilo ,ljudi ne pamte.
Oko 2 nedelje najviše
 
Ima plikove na vratu, kad sam jurio za vakcinu u veterinarskom zavodu mi rekoše ovde to niko ne pelcuje protiv mixomatoze,u ovom kraju se ne pamti.Kao videće da li mogu mi naručiti vakcine,tuc-muc ne mogu,jer dobavljači neće za tako male količine da isporučuju.Ajde,reko pokušaću nabaviti iz Vojvodine ,trebaće mi termos,ali eto.Da skratim kapci su joj natekli,škilji, zekana nije dva dana uzimala ni hranu ni vodu,a onda je počela uzimati vodu čak i u većim količinama.Mislio sam da neće dan dva izdražati kako je izgledala,ali kao malo je živnula.

5n7l1u.jpg

2mmxusp.jpg

105pk4k.jpg




Uljem se ona šuga počela rešavati jako dobro.Možda se iz ovih fotki ne može najjasnije odretiti šta je ali onako liči na mixomatozu. Ovde su veterinari tankog znanja što se kunića tiče, to mi rekoše i vet.inspektori koje privatno poznajem.
Zahvalan za svako mišljenje!
 
@ choopo

Ti tvoju zecicu okupo sa ulem, netreba toliko ulja staviti samo malo namazati. Ti bre pretero.

Za vakcinu probaj kod mityoo nesto je spominjo da ima u Adi.
 
Nisam je okupao uljem , nego sam posao radio štapićima za uši. Kad je stvar krenula rapidno na bolje primetio sam oko vrata samo u blažoj formi ovo što se sad uočava pa sam onda misleći da je eventualno raščešala i proširila šugu i na taj deo i to tretirao uljem. Kasnije sam ukapirao da to nije to, odnosno da to po vratu očigledno nije bila šuga.Tako da se to "kupanje" desilo naknadno.
 
peto1 je napisao(la):
@ choopo

Ti tvoju zecicu okupo sa ulem, netreba toliko ulja staviti samo malo namazati. Ti bre pretero.

Za vakcinu probaj kod mityoo nesto je spominjo da ima u Adi.
Da buda stvar gora, meni se među pelcovanima pojavila mixomatoza, tako da sumnjam u ispravnost vakcine koju sam kupio....
 
choopo kad stavljas linkove slika da bi se videle kucas [igm]direktni link od slike[/igm] i onda ti se vide slike na forumu

choopo dobro bi bilo da tu zenku odvojis od ostalih kunica a ako nista drugo bar za maticno jato nekako nabavi vakcinu

Meni je prijatelj rekao i ako su vakcinisani kunici da vakcina deluje tek posle 10 dana i za tih 10 dana ako dodje do ujeda zarazenog komarca vakcina ne moze da zastiti kunica. Sad mozda taj period od 10 dana varira od vakcine do vakcine. A isto sam cuo da su u mom kraju u nekim apotekama prodavali vakcine sa isteklim rokom trajanja pa su prelepljivali nalepnice ::lose::
 
Go reshiv problemot so pastorelata. Koristev Neosulfox i Enrocin i ja soprev bolesta. Sega e se vo red i idam normalno. FALA MU NA BOGA.....
POzdrav do SITE......
 
Evo ispravili smo sto se slika tice,reko da ne zauzima puno prostora.Znam da se kroz onaj programcic moze sve to lepo i minimizovati ,pa po potrebi uvecati,ali nisam imao vremena da se oko toga bavim,drugi put.Zekana je svakako izolovana od ostalih i bila,tako da nisam imao potrebe to naknadno raditi.Brinu podaci kolega koji su vakcinisali da time nisu sprecili ovakve slucajeve sto dovodi u sumnju ispravnost vakcine.Zasigurno po primanju vakcine potrebno je odredjeno vreme da bi organizam stvorio imunitet,tj.zastitu.Ovde ocigledno leka nema ,a ni ja srca da joj presudim jer to je prva zekana,a ne bih da se pati suvise,a ni da zarazi ostale.Hvala svima!
 
choopo ne treba ti nikakav programcic sve se moze odraditi vrlo lako i vrlo brzo sa HTLM programiranjem jest da sam masinac al poznajem HTML i CSS po malo za racunarom sam od malena :D

Primer

2dgnbwg.jpg


760 je visina 570 sirina to mozes menajti da ti bude manja slika. 760 x 570 ti je maksimalna velicina slike na forumu. Posto si hteo manje slike onda recimo stavis 400 i 300 ili 600 i 450 bitno je samo da ne narusis odnos stranica 4 : 3 jer onda ce ti slika biti karikirana i nece biti lepa. :ppozdrav:
 
Kopajko lafe fala na savetima,jasne su meni te relacije jer sam inzenjer informatike i u tome sam godinama.Ali uglavnom kuburim s vremenom,a po prirodi sam verovatno lenji no sto bi trebalo, pa cak ni ne slikam aparatom nego telefonom posto imam direktu vezu sa compijem pa lakse fotku zakacim.Potrudicu se u narednim postovima,ako bude slicica da to uradimo kako treba.Jos jednom hvala na svemu.
 
Ako si informaticar onda sam nasao sam onda kome da pisem kodove :haha:
Salim se neka stoji pa ce posluziti nekom drugom ko nije informaticar da lakse manipulise sa slikama. Vidim tu pominjete neke programe cuda i ostalo pa reko da skratim muke par reci napises koje upamtis posle treceg puta umesto da se instaliraju dodatni programi jer dok upalis program ovo ces vec ispisati :udri:

@peto1 nas kako licno izbegavam da dizem slike preko nekog sajta koji nije u vrhu u svom domenu jer pitanje je koliko ce ti sajtovi trajati moze sutra da ne ostvaruje profit i da bude ugasen i tada sve slike koje si preko njega dizao na net nece postojati i na forumu ti ostaju samo linkovi ispisani bez slike. Slike dizem preko foruma ili preko nekog poznatijeg sajta za te stvari.
Inace za 1. i 3. sajt koji si okacio sam sad prvi put cuo. Lepo je odradjen i jednostavan je za upotrebu svidja mi se samo kazem niko nezna koliko ce trajati. Pa sam zbog toga skeptican i izbegavam dizanje slika na manje poznatim sajtovima.
Ovaj drugi i sam koristim taj nece skoro propasti ako malo zagledas posecenost i ostalo mada kad dignem tu sliku posle mi je mnogo zgodije da tu istu sliku ako dizem na vise foruma prilagodim u trenutku kako gde odgovara nego da dizem 3 iste slike sa razlicim dimenzijama.
 
Nazad
Vrh