Bolesti kod kunića

OK probacu sa enrocinom ali to kod one kijavice ili kako je reko mak kunic pastorela ako sam dobro svatio, ali kod mene je bio problem sa raskrecene noge i on mi je reko da su to simptomi pastorele ali ako se dobro secam ti si sumjao na kokcidiozu i zato sam pitao dali moze da se da nesulfox
 
Bash vcera citav za pastorela, Imam doma 2 knigi za zajaci. Znaci pastorelata e bolest koja ja ima vo poveke oblici:
Kako mala kijavica koja ne e taka opasna i lesno se lekuva.
Kako pneumonija- vospalenie na dishnite patishta i plucata so shto plucata se polni so tecnosti i imame gnoen iscedok od nosot.
Kako Potkozna pastorela so shto imame stvaranje na potkozni gnojni meuri ili kaj zenkite e prisutno gnojno vospalenie na mlecnite zlezdi so shto tie se oteceni i polni so gnoj.
Kako polova pastorela - imame vospalenie na matericata ili testisite i tuka imame direktno raznesuvanje na bolesta ili ragjanje na veke zaboleni ,ladi.
Kako vospalenie na srednoto uvo koe e naj fatalno posto imame i vospalvanje na mozokot i mozna smrt. Vo ovoj slucaj zajakot e dobar jade a za 24 casa go naogjame mrtov. Tuka e proprateno so nakrivena glava , mozno e i so iskrivuvanje na ekstremitetite i sl.

Bolesta se prenesuva preku kontakt, Zagadena hrana ili voda , vozduh (pastorelata nema dolg zivoten vek vo nadvoresen prostor) i dr.
Znaci pri bolest treba golema higiena...
Post je spojen: [time]1279633301[/time]
_________________________________________________
Za Miki Maus
Mozno e da e i Stafilokoka ili streptokoka. Citav vcera vo literaturata sto ja imam . Ke ti pisam utre sto e...
 
MIKI MOUSE je napisao(la):
OK probacu sa enrocinom ali to kod one kijavice ili kako je reko mak kunic pastorela ako sam dobro svatio, ali kod mene je bio problem sa raskrecene noge i on mi je reko da su to simptomi pastorele ali ako se dobro secam ti si sumjao na kokcidiozu i zato sam pitao dali moze da se da nesulfox
Aaa to je druga stvar, nema nikakve veze taj simptom sa pastorelom to je sigurno :nono: Onda probaj terapiju sa neoxulfox slobodno! Mada neznam koliko komada imas sa takvim simptomom, kolike su velicine, ali ako imas 1-2 komada samo i nisu vece od 2 kg a vidis da nema bojidka otarasi se onda bolje od njih ja ti to preporucujem.

Mak kunic naravno da je to za zivotinje lek ne za ljudsku upotrebu!
 
Ljudi, ako nemam kud, dali je meso kunića sa mixomatozom za ljudsku upotrebu? Dali je moguće da kod mlađih kunića ( 2 meseca ) pojava simptoma u 24 sata, a pet šest dana posle vakcinacije reakcija na istu?
 
Kod većeg broja kunića, treba imati pumpicu napunjenu nekim insekticidom koji ne iritira sluzokožu i poprskati unutrašnjost uha ,u težem slučaju ponoviti(lako za rad i ujedno efikasno.
Dobro je i ulje ali ono deluje mehanički(sprečava šugarcu kontakt sa kiseonikom)
Pozdrav :cao:
 
peto1 je napisao(la):
@ choopo



Namazi jestivim uljem sa perupm od guske ili patke i za 3-5 dana jos jednom.
najbolji je benzoderm ili ektoderm tj bilo koji od ektoparazitika(spoljnu upotrebu)...
 
Ja imam neki preparat protiv grinja i slicno za ljudsku upotrebu spoljnu naravno, ne znam kako se zove sad nije mi pri ruci, sa tim spricnem u oho i bude ok.
 
A šta se dešava kad im suzi oko....? Kakva je sad to bolest? I onda kako se češe sve počupa dlaku oko oka....?
 
Mityoo a kako mu suzi oko?Jel nesto bistro il mu curi ona gusta belicasta skrama iz oka?I kako se ponas kunic,dal jede il kunja?Odvoj ti njega za svaki slucaj od ostalih dok ne vidis sta je.
 
Samo da se zahvalim svim dobronamernim koji mi pomažu. Petao jednom si dao upute našem kolegi kojim programom da rešava sličice ovako kako si predstavio,a meni se sada žurilo, hvala ti puno!
 
Gledala sam pre neki dan nesto preko tv-a kako kunicima seku kandze nekim makazama a i zube im skracuju ako su predugacki isto tim kljestima -makazama.Jel neko imao taj problem sa kandzama i zubima kunica?Kazu ako im zubi prerastu ne mogu lepo da jedu.Naravno kao i uvek,ja se odmah uspanicim i trk kod mojih ljubimaca.Preziveli su pravi teror dok sam ja dobro te zube pregledala ::namigivanje::.Sve je izgledalo u redu.Al me zanima gde se ta kljesta mogu kupiti kod nas?
 
sladjana je napisao(la):
Mityoo a kako mu suzi oko?Jel nesto bistro il mu curi ona gusta belicasta skrama iz oka?I kako se ponas kunic,dal jede il kunja?Odvoj ti njega za svaki slucaj od ostalih dok ne vidis sta je.
Ovo je!
 
Nazad
Vrh