Bolesti kod kunića

To znaju da budu simptomi i kokcidioze... proliv, nadutost nisi primetio?
 
Stavi ti to najbolje u karantin, razdvoji ih od zdravih i probaj dati neki kokcioztatik sa tim svakako neces uraditi nista lose! Videces kako ce se ponasati narednih nedelju dana, al ako ne primetis nesto da ide nabolje onda neznam da ti vredi ih drzati! Neznam mozda su neki razlozi sa kostima, al ne bi reko, mozda neko iskusniji ti odgovori!
 
Vnimavaj da ne e bakteriska bolest sto go napagja nervniot sistem. Za niv spas nema edinstveno ako organizmot ne im se sprotivstavi. Jas sum imal iskustvo so ova ... Najdobro da gi otstranish na celo.
 
po mom skromnom mishljenju ovo mi lichi na kokcidozu. ako je to, onda samo sulfamidin ili neosulfox p i izlechiche se, meni je jedan mali cak toliko ozdravio da mu se vishe ne primechuje da je bio bolestan( mislim na kochenje nogu).
 
Meni danas jedna zenka se razbolela... taman je iznela male do 29 dana, sva sreca da mogu da jedu! Jednostavno nema snage, oslabjena je, ne jede, ne pije! Najverovatnije ova toplota odraduje svoje, a malecki su je terorisali sa sisanjem! Sta je tu je, sta cemo!!
 
Mani uginula i ostavila tri nedelje stare male 13 komada. Hrana za bebe u pojilicu umesto vode dva dana i krenuli na granule i izvukli se.
 
ja dodjem kuci posle mora i imam sta da vidim.Otac mi kaze da su mi uginula 5 malih od 2 meseca, a razlog kokcidoza. ja ga pitam pa sto im nedade sulfamidin?On kaze da jeste a kada ga pitah kolko on mi kaze na 6 litra 1 kasika sulfamidina, sto je vrlo malo, trebalo je da stavi 6 kasika!!! :zli: :udri: a sto puta sam mu objasnio, ali to ga ne zanima. jebiga, idemo dalje, okotile mi se u medjuvremenu 2 zecice, videchemo sta che biti.
 
Ja sledece godine znam da jul i avgust kocenja nece biti kod mene to je sigurno, jednostavno ne vredi!
 
Može li me ko posavetovati? Pre 5-6 dana primetio sam otekline na nosu i nešto poput plika na gornjem kapku kaliforniskog. Eliminisao sam ga i uočio vrlo malu fleku na nosu još jednog kojeg sam odmah izolovao ( premestio u poseban kavez ). po onome što sam pročitao podseća na simptome mixomatoze. Neznam dali je to to ili postoji još nešto slično. Na ovom izolovanom danas otok na nosu je skoro nepromenjen ali se pojavljuje ona oteklina na očnom kapku. Vakcinu nemogu da nabavim, a i neznam koji bi to sada bio efekat ako je ,nedaj bože, baš mixomatoza u pitanju. Čitao sam i da kavez treba dezinfikovati sa 2% rastvorom masne sode, Dali to znači 2 gr. na litar vode ili već postoji neki rastvor. Jedinke su stare oko tri meseca no uz njih ima i starijih i mlađih u drugim kavezima. Na fotografijama se vidi stanje danas.
 
Pozdravljam te! ALFAOMEGANB
Pošto smo zemljaci dodji do mene mogu te posavetovati a i da vidiš šta i kako treba raditi i ako nije kasno vakcinisati zečeve! puno pozdrava :cao: Informacije o vakcini na pp
 
kod vas se puno piše o mixomatozi! dali je to česta pojava ili više strah od te opake bolesti:haha: zadnja pojava te bolesti u hrvatskoj je bila negdje u zagorju i potamanila sve kuniće u bližoj okolici 93" godine (pročitao negdje na netu)e sad dali toga ima više samo se ne piše o tome neznam :sta: . i nepoznam nikog tko ovdje cijepi kuniće protiv toga,neki neinformirani" nikad čuli za to a drže kuniće 30 godina
 
Za Miki Maus ... Vaka Vo Mk shto gi znam site imaat problemi so pastorela. Znaci toa kaj tvoite e klasicen slucaj so pastorela i kaj razlicni zajaci razlicno e izrazena. Znaci pri stresni situacii.. vlaga , visoka temperatura, losa ishrana i dr. doaga do razvoj na ovaa losha bakterija koja i taka e prisutna vo organizmot na zajacite. Znaci Pastorelata go napaga i nervniot sistem i e bas so toj simptom....
 
žećo je napisao(la):
kod vas se puno piše o mixomatozi! dali je to česta pojava ili više strah od te opake bolesti:haha: zadnja pojava te bolesti u hrvatskoj je bila negdje u zagorju i potamanila sve kuniće u bližoj okolici 93" godine (pročitao negdje na netu)e sad dali toga ima više samo se ne piše o tome neznam :sta: . i nepoznam nikog tko ovdje cijepi kuniće protiv toga,neki neinformirani" nikad čuli za to a drže kuniće 30 godina
Ne zaboravi da je ova godina bila katastrofalna po kolicini padavina, a komaraca sigurno ima i kod vas a oni su najveci prenosnici bolesti. Silne mocvare i bare koje su ostale, idealno mesto za komarce. Narocito ako se kunici drze na otvorenom a ne u prostorijama gde se kolko tolko moze paziti da se komarci ne usele i naprave pustos.
 
Mak Kunic je napisao(la):
Za Miki Maus ... Vaka Vo Mk shto gi znam site imaat problemi so pastorela. Znaci toa kaj tvoite e klasicen slucaj so pastorela i kaj razlicni zajaci razlicno e izrazena. Znaci pri stresni situacii.. vlaga , visoka temperatura, losa ishrana i dr. doaga do razvoj na ovaa losha bakterija koja i taka e prisutna vo organizmot na zajacite. Znaci Pastorelata go napaga i nervniot sistem i e bas so toj simptom....
Ako mozes da kupis Enrocin kapi negde tamo kod tebe onda to nabavi, i to dajes ujutru i uvece 5 dana! Stavis na kasiku malo vode i 10 kapi enrocina (to ti je antibiotik), i sa spricom joj uneses u usta, uz to daj i u vodu neki vitaminski preparat da im podignes imunitet ako mozes nabavi promotor L kapi! Ovo bi trebalo pomoci ako nije vec u nekom naprednom stadijumu bolest, pogledaj njim unutrasnje delove sapi dali su mokre, ako nisu toliko ili su malo mokre onda mozda ima pomoci! Daj 5 dana pa prati dali kiju, u kolikoj meri, dali su sape mokre i daje i tako dalje!
 
to su lekovi za ljudi ili za veterinarnu upotrebu.??
Post je spojen: [time]1279619878[/time]
_________________________________________________
Inaku veke mi uginaa 8 zenki i 20 mladi
 
MAK KUNIC ako mozes da objanis kakvi simptomi imaat zajacite so taa pastorela i dali se prenesuva preku vozduh ili samo so kontakt, od sto ti umrea zenkite i malite, inace ima kaj nas enrocin kapki a promotor L jas si kupiv od Pancevo taka da ke probam so ova ako e slucaj so taa pastorela kaj mene.
Post je spojen: [time]1279620468[/time]
_________________________________________________
Gabesz20 je napisao(la):
Mak Kunic je napisao(la):
Za Miki Maus ... Vaka Vo Mk shto gi znam site imaat problemi so pastorela. Znaci toa kaj tvoite e klasicen slucaj so pastorela i kaj razlicni zajaci razlicno e izrazena. Znaci pri stresni situacii.. vlaga , visoka temperatura, losa ishrana i dr. doaga do razvoj na ovaa losha bakterija koja i taka e prisutna vo organizmot na zajacite. Znaci Pastorelata go napaga i nervniot sistem i e bas so toj simptom....
Ako mozes da kupis Enrocin kapi negde tamo kod tebe onda to nabavi, i to dajes ujutru i uvece 5 dana! Stavis na kasiku malo vode i 10 kapi enrocina (to ti je antibiotik), i sa spricom joj uneses u usta, uz to daj i u vodu neki vitaminski preparat da im podignes imunitet ako mozes nabavi promotor L kapi! Ovo bi trebalo pomoci ako nije vec u nekom naprednom stadijumu bolest, pogledaj njim unutrasnje delove sapi dali su mokre, ako nisu toliko ili su malo mokre onda mozda ima pomoci! Daj 5 dana pa prati dali kiju, u kolikoj meri, dali su sape mokre i daje i tako dalje!

dali mogu da koristim neki drugi antibiotik koji se daje potkozno ili muskulno mislim na KOBAKTAN, DUPLOCILIN ili recimo NEOSTREP LA koji je Long Aktiv i daje se na 72 sata ili moram bas enrocin sa spricom u usta, ili da dam NEOSULFOX jer imam i NEOSULFOX i ENROCIN kapi i one sto sam gore napisao, inace hvala puno na odgovore sto ste mi dali do sada ::svaka cast::
 
Na to ti nemogu odgovirit dali mozes da dajes ove gore navedene preparate, ono sto znam da je meni preporuceno za kijavicu enrocin kapi i da sam sam davao kunicima i pomaze! Sto se tice Neousolfoxa jeste da je dobar i za disajne puteve, al to neznam koliko pomaze kod ove bolesti. Uz enrocin kapi koje dajes u usta, daj nesto za povecanje imuniteta promotor l kapi u vodu! Videcem malo je zezanje davati spricom u usta terapiju kunicu, ali sta ces!Mozda mozes davati i ove preparate koje si naveo ali na to ti nemogu dati odgovor jer neznam, ja ti samo kazem ono sto znam!
 
Nazad
Vrh