Bolesti kod kunića

Zdravo kunicari,samo da vas obavestim,pozvao me je jedan poznanik da pogledam kunice kaze nesto nije u redu sa njima. Ja otiso i ima sta da vidim celo leglo zarazeno MIKSOMATOZOM.
Pa da vas obavestim da se pojavila u Padini (kod Panceva).
 
@ janobrahna

Koje su rase kunici koje si video. Dali ih je ikada pelcovao protiv Mixsomatoze. Verujem da je najbolje da ih sve pobije i negde zakopa ili spali. A kaveze da dobro dezinfikuje i jedno vreme da se mane kunica. Zao mi je ali za to nema leka.
 
Edmone !!! A sto nisi negde blizu da te udavim :zli:
Post je spojen: [time]1278756297[/time]
_________________________________________________
Nego moram da vam ispricam kakve muke imam u poslednje vreme.Ne mogu se odbraniti od znanih i neznanih komsija koji non stop dolaze i traze mi zeca za parenje.Jel neko ima takvih problema.Nisam cicija nego mi sve to ide na zivce a i plasim se da ne zakaci neku bolest od zecica.Dolaze ljudi mole kao da im je zivot u pitanju.Vrate mi prljavog zeca,izmazanog.A ja ludim od toga.Vecina drzi te zeceve jako prljavo cak jadno.I ne razumem kako neki ljudi mogu drzati 5 i vise zecica a da nemaju svog muzjaka.Resila sam vise ne dati zeca po cenu da me bojkotuje ceo komsiluk. Sem naravno nekom bas bas prijatelju.
 
@ sladjana

Takve komsije ladno otkaci i nemoze da se nosi muzjak kod nikog niti da se donose zenke na parenje. Ako njima treba muzjak nek kupe sebi i nek pare kad oce. Kod mene ne dolazi niko jer sam im rekao da se snalaze kao i ja. Kazi im da naplacujes parenje i videces da ih vise nece biti. A dal ce mi se na ulici javiti ili ne zabole me.

Pozzz.
 
Peto da znas da cu da kazem da naplacujem.Tad ce valjda svi da mi se skinu s ledja.Ideja je super,fala Peto.
Post je spojen: [time]1278730901[/time]
_________________________________________________
Kopajko ne staj mi na muku ::namigivanje::.Sve mi se smucilo.
Post je spojen: [time]1278763513[/time]
_________________________________________________
Mak kunic ,kakva je to glista sto se javlja kod kunica? Od cega se dobija i kako se leci?Kako primetis da je kunic ima?Ne znam nista o tome.Predpostavljam da je dobiju ako pojedu nesto prljavo?Napisite nesto o tome ako neko nesto zna.
 
sladjana
Nije lepo da me davis, samo se raspitujem za zdravlje tvojih kunica( brinem onako kolegijalno).

Komsijama nikako ne davaj, zeca naravno, ustvari mozes ali samo uz zastitu da ne navuce neku bolestinu nije to sigra u danasnje vreme.Ej, al onda nema efekta, tako da ne daj svog zeca.
 
Ha ha ha ma znam ja da se ti salis.Kunici su dobro,ma super su.Zenka mi istina slabo jede ali to je zbog vrucine.A osim toga sad i raste pa ide sva u duzinu.Danas smo je merili ima 5 100 sa 4 meseca i 7 dana.Al je malo i razmazena sto se tice hrane.Ceka jabuke,kore od krastavaca,kupus i te poslastice.Dok granule,seno i neko zrnevlje sto joj mesam jedva hoce da pipne.Ja mislim da ce se malo ugojiti kad stane sa rastom.Edmone ima da me banuju zbog tebe.Ovde se ne pise o ishrani vec o bolestima.A osim toga i dalje mislim da si ti jedan filozof ::namigivanje::
 
@ MIKI MOUSE

A ne bi ti bilo na odmet da malo procitas pravila foruma. Velika slova se bas ne koriste jer niko sa foruma nije corav i vidi i mala slova. Netreba da nam probijes bubna opna.
 
Pozdrav MIKI MOUSU i SLADJANI, što se tiče davanja zeca drugom ja sam to rešio po kratkom postupku, neki su se i naljutili ali vrlo brzo i odljutili jer jednostavno nedam i tačka, iskreno, ko ima nešto za krivo neka zadrži za sebe, ali moj KOLE ( ime zeca) i dan danas je zdrav kao dren i ima dve devojke kod kuće, šta da kažem, uživa!
 
Odg: Bolesti kod kunića

Slađo zekan ti je,očigledno na glasu,naravno dobrom dok je toliko tražen.Ne moj ni njega osuđivati na toliku apstinenciju nego neka donesu zečice.To je bolja varijanta i za tebe i za njega. Moj zekan je mešanac,ima 7-8 meseci i nešto preko 4kg. Pario bi se svaki dan. Razmišljam da ga dam da igra dublera u opasnim scenama filmova za odrasle.

Uzazgred,evo uočavam u pojedinim regionima mixomatoza se pojavljuje kako se snalazite za vakcine.I ko je stručan po tom pitanju koliko vakcina može izdržati u spoljašnjim uslovima,odnosno ako se u Vojvodini može nabaviti kako da je transportujem u Jagodinu.Možda u ručnom frizu?
 
Vaka mi se pojavi pastorela (kijavica) kaj nekoi zenki. Davam Neosulfoh p i Sulfadimidin. Imate li nekoi iskustva so ovaa bolest.
 
choopo je napisao(la):
Slađo zekan ti je,očigledno na glasu,naravno dobrom dok je toliko tražen.Ne moj ni njega osuđivati na toliku apstinenciju nego neka donesu zečice.To je bolja varijanta i za tebe i za njega. Moj zekan je mešanac,ima 7-8 meseci i nešto preko 4kg. Pario bi se svaki dan. Razmišljam da ga dam da igra dublera u opasnim scenama filmova za odrasle.

Uzazgred,evo uočavam u pojedinim regionima mixomatoza se pojavljuje kako se snalazite za vakcine.I ko je stručan po tom pitanju koliko vakcina može izdržati u spoljašnjim uslovima,odnosno ako se u Vojvodini može nabaviti kako da je transportujem u Jagodinu.Možda u ručnom frizu?
A ako donose zečice kod zeca(što je inače pravilno, nikad se zec ne iznosi kod zečice nego se zečica stavlja u zecov kavez)opet postoji rizik unošenja bolesti u objekat, tako da ja mog zeca nedam nikom a i niko ne donosi kod mene na parenje! A za transport vakcine može da se koristi i običan termos za kafu koji se napuni do pola kockicama leda, pa se ubaci vakcina i onda se termos napuni ledom do vrha, tako može da se transportuje i duže od 24 sata ako je dobar termos...
 
sladjana je napisao(la):
Ha ha ha ma znam ja da se ti salis.Kunici su dobro,ma super su.Zenka mi istina slabo jede ali to je zbog vrucine.A osim toga sad i raste pa ide sva u duzinu.Danas smo je merili ima 5 100 sa 4 meseca i 7 dana.Al je malo i razmazena sto se tice hrane.Ceka jabuke,kore od krastavaca,kupus i te poslastice.Dok granule,seno i neko zrnevlje sto joj mesam jedva hoce da pipne.Ja mislim da ce se malo ugojiti kad stane sa rastom.Edmone ima da me banuju zbog tebe.Ovde se ne pise o ishrani vec o bolestima.A osim toga i dalje mislim da si ti jedan filozof ::namigivanje::
izbegavaj kupus i te sveze stvari i ako dajes onda samo po malo..
 
Sinoc sam primetio kod dva mlada kunica stari oko 2 meseca belgijski orijasi da se slabo kretaju i (nisu bili aktivni, kao ostale od tog legla), izvadio sam napolje i video da imaju nekakv problem sa noge, jedan od njih sa prednih nogu a drugi sa zadnjih (mislim na oduzete noge), ovaj sto ima problema sa prednjih nogu stoji raskrecen (siri noge prema napolje) i nema snage da spoji noge i da se kreta normalno vec samo sedi gde ga stavis, a ovaj drugi sa zadnjih nogu krece se malo vise od prvoh ali dosta neprirodno jer ne dvizi zadnju levu nogu uopste ona mu je ukocena a sa desnom se malu gura da bi stigo do hrane i vode, pa nije mi jasno dali je ovo neki nedostatak vitamina i minerala u hrani ili radi se o nekoj bolesti. drugi kunici od ustog legla su dobri. Inace od hrane im dajem granulat BECEJKA za kunice, ovas, jecam, kukuruz i dobijaju suvu detelinu. :sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh