Bolesti kod kunića

Ajde pričekaću par dana sa naručivanjem!
 
oko pola osam su nešto leteli ali slabo,samo par puta.Možda će sutra malo žešće.Čuo sam na radiju da je najzad odlučeno u gradskoj upravi.Setili se stručnjaci!!!!!!!
 
moja farmica je na 100 metara od reke Morave, komaraca ima i danju i nochu, samo cekam kada ce se nesto desiti i sve otichi u ku...! Ali i kod nas su poceli da prskaju, verovatno je sve to kasno, barem ja tako mislim, ali uzeche dnevnice ako nista drugo...
 
Mozes probati i Benzoderm.Kupuje se kod veterinara.Kosta oko 270 din al je mnogo dobar.Naravno poslusaj drugove i prvo probaj sa uljem mnogo je jeftinje.Benzoderm ili kako se pre zvao Antidermakotik.Tako mi rekose veterinari,a meni je resio problem za dva dana.Srecno Frki.
Post je spojen: [time]1278450534[/time]
_________________________________________________
Pozdrav za Maka.Sta drzis od kunica?Kod vas nema mixtomatoze?Tako je pricao i moj komsija pa mu prosle godine odnela vise od 50 komada.
 
Jas odgleduvam veke 10 godini i ne sum imal primer na zaboluvanje ama aj da ne si ja "predizvikuvam srekata.
 
Ma u pravu si Mak.Cuti ne zovi :zli: .Jesi li za sve te godine imao nekih drugih problema sa bolestima svojih kunica? I ako si ih imao,kako si ih resavao?
 
Imam iskustvo so kokcidioza , protiv nea davam neosulfoh p. Mi se ima pojavuvano i pneumonija a momentalno i imam zaboleno nekolku kunica , a i so nea se boram so istiot lek. Ponekogas mi se javuava i edna sitna glista koja ja otstranuavam so piperazin citrat na Veterina.
 
"upala oka"

Pitanje:
mužjaku nz bijeli ja za vrijeme vrućina opadalo krzno ispod desnog oka prema vratu, a krzno oko te gole kože (na pogled se činila uredna) je bilo malo vlažno. Kada je bilo malo hladnije vrijeme krzno je uredno naraslo i sve ok.
Prije 3 dana je kod nas bio jaki vjetar (kavezi su vani) i sutradan je mužjaku desno oko bilo crveno (crvena bjeloočnica), sluzava tekućina okolo i bijela fleka na oku.Brisao sam mu oko sa mlakom vodom ili suhom vatom. Prvi dan je slabije jeo, sada je bolje. Oko ne ide na gore, samo što ova fleka neće da ode
Može pomoć oko daljnjeg eventualnog lječenja, pozdrav
 
frki1 je napisao(la):
Pitanje:
mužjaku nz bijeli ja za vrijeme vrućina opadalo krzno ispod desnog oka prema vratu, a krzno oko te gole kože (na pogled se činila uredna) je bilo malo vlažno. Kada je bilo malo hladnije vrijeme krzno je uredno naraslo i sve ok.
Prije 3 dana je kod nas bio jaki vjetar (kavezi su vani) i sutradan je mužjaku desno oko bilo crveno (crvena bjeloočnica), sluzava tekućina okolo i bijela fleka na oku.Brisao sam mu oko sa mlakom vodom ili suhom vatom. Prvi dan je slabije jeo, sada je bolje. Oko ne ide na gore, samo što ova fleka neće da ode
Može pomoć oko daljnjeg eventualnog lječenja, pozdrav
Hidrociklin kremu za oci uzmi, mazi par dana sa njom dva puta na dan ujutru i uvece!
 
Nazad
Vrh