Bolesti kod kunića

Mozda mu dosadilo pa izvrsio samoubistvo ::namigivanje::salim se , mozda je pojeo nesto jako lose iz te trave .....
 
Gabesz20 je napisao(la):
Preventivno dati neki sulfopreparat posle odvajanja ja mislim da bi trebalo da pomogne sto se tice kokcidoze, i naravno cistoca na prvom mestu.
Ja ih odvajam sa 6 nedelja i ako im ne dam odmah preventivno neki kokcidiostatik u maloj dozi,u 7-8-moj nedelji obavezno fasuju kokc.
 
Zato i kazem, i preporucujem svakom da posle odvajanja 5 dana neka se da neki preparat protiv kokciode. Nije ni to 100% sigurnost, ali veca je sigurnost!
 
Neko je alarmirao za novosadsku regiju navodno mixomatozu.Da li je to provereno i šta raditi? Kako vakcine nema kod nas,verovatno veći uzgajivači to nabavljaju s one strane grane u Mađarskoj. Koja je cena i kako doći do nje,mislim mi manji uzgajivači? Fala
 
Zasad nisam cuo od nekog da mu se tako nesto pojavilo ili nece da kaze. Zato je vreme da se kunici hrane proverenom hranom i vakcinisati, to je jedina preventiva i naravno da se obezbedi objekat od komaraca.
 
Nisam ni ja čuo od nikoga za mixomatozu ovde kod nas,a Roller ako može, neka kaže nama novosađanima na PP da ne fasujemo.(mada su moji vakcinisani)
 
Kod mene se juce pojavila miksomatoza...tako da cuvajte se...ja cu ovih dana da izvakcinisem sto imam...ako nebude kasno...

to mislim na palic i na suboticku regiju...
 
ček, ček, ček malo,
to si lično video, tj. da li je proverena informacija?

kad se već priča o vakcinaciji, da li neko želi da podeli sa kolegama informaciju, sa cime vakcinise, tj. sa kojom vakcinom, gde nabavlja, cene i slicno .....
 
@ MikiPalić

Jel kod vas na Palicu ima komaraca, zar ne prskaju, ili se samo pojavilo. Nisi ih dosad vakcinisao nikad ili samo ove godine.

@ zid-024

Vakvina je Myxsovet, samo ga trenutno nema. Jedino iz Madarske da se donese.
 
MikiPalić je napisao(la):
Kod mene se juce pojavila miksomatoza...tako da cuvajte se...ja cu ovih dana da izvakcinisem sto imam...ako nebude kasno...

to mislim na palic i na suboticku regiju...

da premotam jos jednom, kod tebe u komsiluku ili
kod tvojih kunica
mislim da nisam razumeo najbolje ... :sta:
 
Kod mene jedan se zarazio...capio ga komarac...samo sam ga odmah uklonio...prosao sam tako isto pre tri godine ali se nije prosirila na ostale...na zapadu nista novo...

nesekiram se mnogo...sad nemam neku veliku kolicinu....

za vakcinu cu videti u ponedeljak
 
Ako neko nego nabavi vakcinu ja mislim da bi trebala da bude jedna ampula za 20 komada kunica, ja cu samo zenke da vakcinisem to se svakako prenosi na male! .Inace ja sam prosle godine vakcinisao kunice, i bez problema sam nasao vakcinu kod Grge veterinara, Miki Palic zna de se nalazi ta veterinaranska ambulanta.
 
E pa to je extra vest, sto Miki Palic zna gde se nalazi Grgo veterinar ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

Mozda i drugim ljudima treba slicna informacija ... :bravo:

Recimo da postoji odredjena razlika u odnosu na proslogodisnje stanje sa vakcinama ....
Za pocetak, u drzavi je niko ne pravi, pa pretpostavljam da je svaka prodaja istog klizanje na ivici zileta ...

Cuo sam da ima da se nabavi:

- Ceska - vakcina deluje na mixomatozu i hemoralgicnu bolest
(proizvodjac Bioveta), 12 evrica/20 komada,

- Francuska - vakcina za mixomatozu
8.5 evrica/20 komada

Ukoliko neko ima povoljnije/ekonomicnije resenje za resavanje bolesti, neka pise.

Zahvaljujem se svima koji ce da preskoce duhovite odgovore po pitanju resavanja problema sa komarcima, gde se problem sastoji u ulaganju para u kupovinu peckalice i slicno ... :nono:
 
zid-024 je napisao(la):
Cuo sam da ima da se nabavi:

- Ceska - vakcina deluje na mixomatozu i hemoralgicnu bolest
(proizvodjac Bioveta), 12 evrica/20 komada,

- Francuska - vakcina za mixomatozu
8.5 evrica/20 komada

Ukoliko neko ima povoljnije/ekonomicnije resenje za resavanje bolesti, neka pise.

Gde toga ima da se nabavi. Ako si cuo sigurno ima i neka dodatna informacija o mestu.
 
zid-024 je napisao(la):
E pa to je extra vest, sto Miki Palic zna gde se nalazi Grgo veterinar ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

Mozda i drugim ljudima treba slicna informacija ... :bravo:

Recimo da postoji odredjena razlika u odnosu na proslogodisnje stanje sa vakcinama ....
Za pocetak, u drzavi je niko ne pravi, pa pretpostavljam da je svaka prodaja istog klizanje na ivici zileta ...

Cuo sam da ima da se nabavi:

- Ceska - vakcina deluje na mixomatozu i hemoralgicnu bolest
(proizvodjac Bioveta), 12 evrica/20 komada,

- Francuska - vakcina za mixomatozu
8.5 evrica/20 komada

Ukoliko neko ima povoljnije/ekonomicnije resenje za resavanje bolesti, neka pise.

Zahvaljujem se svima koji ce da preskoce duhovite odgovore po pitanju resavanja problema sa komarcima, gde se problem sastoji u ulaganju para u kupovinu peckalice i slicno ... :nono:
Pored secanske crkve kod kruznog toka se nalazi Ambulanta...
 
ljudi bice kako bude...ima vakcina...samo je vreme ucena...ko nam kriv sto nismo na vreme uzeli... :ideja:
 
Vakcina u Bg uopste nema.Nema gde nisam zvala da pitam.Mnogi su mi rekli da ih dzaba trazim jednostavno ih nema.Mogu se uzeti kao sto je ovde vec neko rekao samo u Madjarskoj.Samo mi nije jasno...te vakcine uopste nisu registrovane kod nas,cak kazu da nisu dovoljno ispitane.Proizvodili su ih a sad ih ne proizvode.Nista mi nije jasno.To je ipak tako ozbiljna bolest a pocela se sve vise pojavljivati.Da li ste znali da smo po zakonu duzni obolele kunice od ove bolesti ukloniti kako to oni kazu na neskodljiv nacin.To jest,ako saznaju da je jedan kunic bolestan ondah dodju i pobiju sve kunice i one koji nisu bolesni.Tako mi je rekla veterinarka sa vet fakulteta iz Beograda.A neki veterinari kod nas pisu o mogucem lecenju.MA NISTA MI VISE NIJE JASNO.Kod nas se nista ne zna kao i u ostalom.Samo mi nije jasno zasto su prestali sa proizvodnjom te vakcine za tako opaku bolest?da li ja preterujem sa nervozom?Vise nista ne znam.
 
Ja imam 2 ženke koje su prebolele mixomatozu i sad su u reprodukciji, dosad su se 3 puta kotile
 
Svaka cast Mityoo kako si uspeo?Cime si ih lecio?Ja citala nesto o tome.Kazu ako prezive da imaju hronicni oblik te bolesti.Jel se kod tebe to ne desava?
 
Nazad
Vrh