Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

Ja sam danas Visnju i Sljivu prskao NurelleD+Mankogal80.
NurelleD je nesistemicni insekticid koji se ekstra pokazao u borbi protiv Gubara:bravo:
 
Pa probaj pozovi ih na zelenu liniju da ti kažu gde imaju prodajna mesta, pa pozovi telefonom to prodajno mesto šta znam...

http://www.bayercropscience.rs/zelena-linija.html

i piše da je taj fungicid protiv plamenjače krastavca, čisto da znaš: http://www.bayercropscience.rs/fungicidi/aliette-flash.html

Ma zvao sam ih kažu zovi Agromarket, zvao njih i slaba vajda. mogu u nekim apotekama da mi nabave za nekoliko dana. Uzeo sam nešto slično ima (istina malo manje aktivne materije ) fosetil aluminijum i zove se MIKAL FLASH. Pa šta mi Bog da.
 
Ovaj sljivar je 300m od mog Visnjara danas kad sam prskao slikao sam usput. Covek zakasio sa prskanjem u Gubar je pojeo sav list, slikano pre 2 sata:
slika1278.jpg
 
Октоподе, узех данас за оне моје калемове ридомил голд, абастате и фобос ец. Да ли сам погрешио? Знам да си препоручио друга средства, али теча ме напао само ово да купим па је тако и било.
 
Vidim da taj ridomil gold ima mankozeb znači da je kao mankogal i neki metalaksil, da je sistemični kontaktni sa kurativnim i protektivnim delovanjem, tako da deluje odlično. Jes da se spominju krompir paradajz vinova loza i malina, al ok je valjda..

Abastate je insekticid i akaricid, znači dobar je.

Fobos takođe insekticid, deluje i on dobro po opisu...samo ne znam šta će ti dva insekticida, da imaš ako treba dva puta da prskaš?

I ne znam dal mogu da se mešaju, bolje prskaj insekticid pa za dva dana ridomil.
 
Људи, на колико воде иде Абастате од 100мл?
Ја ако сам добро видео на сајту пише 0,075-0,1. Ако сам добро разумео, онда та бочица од 100мл иде на 1л воде или нисам баш најбоље разумео?
 
Danas sam išao do apoteke da kupim merpan i nešto protiv truleži ploda, hteo sam taj funomil ali sve male kesice i lik mi dade Galofungin, posle tek pročitah, on je za moniliju laxa i crnu trulež višnje, identično kao chorus znači, da li sam džabe prskao ili je on OK protiv truleži ploda kajsije?
 
Evo da pitam i ovde kao na temi KRUŠKA.
Ubih se tražeći ALIETTE FLASH od Bayera, aktivna materija fosetil 80%. Molim vas ako neko zna gde ima u Beogradu (bliže centru)da mi javi treba mi danas. Inače kod mene u kraju dunje se masovno suše koliko sam video liči mi na Erviniju (bakterijsku palež) i liči mi da na dve, tri kruške u mom krušiku poneka grana počela da dobija crnu boju. To sam primetio juče posle grada koji je takođe dosta oštetio list, pa su to sada otvorene rane za eventualnu zarazu. Ovaj ALIETTTE hvale u Hrvatskoj da je u kombinaciji sa bakarnim preparatima odličan za preventivu zaraze od ervinije.

Jeste odličan u kruški protiv Ervinije. koristi se preventivno. Iz ličnog iskustva mogu reći da je dobar preparat.

Pa probaj pozovi ih na zelenu liniju da ti kažu gde imaju prodajna mesta, pa pozovi telefonom to prodajno mesto šta znam...

http://www.bayercropscience.rs/zelena-linija.html

i piše da je taj fungicid protiv plamenjače krastavca, čisto da znaš: http://www.bayercropscience.rs/fungi...tte-flash.html

Oktopod@ sve zavisi kako je preparat registrovan u kojoj zemlji, pisao sam negdje o tome.
 
narode kako da se otarasim glista i nekih zutih crva iz leje gde mi je bio rasad paradajza i paprike a sada je tu krastavac?
 
drugari brzinsko pitanje, evo me u vocnjaku , pojavila mi se kruskina buva ... trenutno od preparata imam DECIS, PERFEKTION , ACTARU, CIPKORD da li mogu da iskoristim nesto od ovoga ?
 
Od tih se pominju perfektion i cipkord.

Suzbijanje: Zbog većeg broja generacija, visoke plodnosti, a samim tim i velikih šteta koje izaziva kruškina buva u vegetaciji, štetočinu moramo suzbijati u početnim fazama razvoja. Kada je temperatura viša od 10 °C štetočina izlazi iz skrovitih mesta, pari se i tada treba obaviti zimsko tretiranje, čime se olakšava zaštita tokom vegetacije: Belo ulje, Galmin (3-4 %, u fazi razvoja pupoljaka), Crveno ulje (2-3 %, tokom mirovannja i početkom vegetacije). Od insekticida, tokom vegetacije mogu se primeniti: Dimilin SC-48 (0,024 + 0,3 % mineralnog ulja), Vertimec 018 - EC (0,05-0,075 % uz dodatak 0,25 % mineralnog ulja, tretiranjem u vreme masovnog piljenja larvi, posle opadanja kruničnih lističa), Abastate (0,75 l/ha + 3l/ha mineralnog ulja ili 0,75 l/ha + 1 % ađuvansa Nu-film 17), Abastate EW (0,075 %), Volliam targo 063-SC (0,075-0,1 %), Cipkord 20-EC, Sucip 20-EC (0,015-0,03 %), Talstar 10-EC, Fobos – EC, Futocid-EC (0,05 % tretiranjem u proleće na početku piljenja larvi), Grom (0,3-0,5 l/ha), Pyrinex 48-EC, Kozma (0,15 %, u vreme pojave prvih jedinki), Nurelle-D, Despot, Cihlop, Konzul (0,1-0,15 %), Endidor (0,6 l/ha, po pojavi larvi L1 uzrasta), Perfekthion, Sistemin 40-EC, Fosfamid 40-EC, Dimetogal (0,1 - 0,2 % u vreme registrovanja pojave) Fastac 10-SC, Fastac 10-EC (0,018-0,02 % tretiranjem na početku formiranja prvih kolonija), Apache 50 WG (250 gr/ha) i dr.
 
e sad da li da pomesam cipkord i perfektion ili dans jedan preparat pa sutra drugi ? problem mi je sto ovde u selu nemam gde da kupim, a nisam ocekivao buvu :)
 
Nazad
Vrh