Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

?

2ur357a.jpg

nedostatak kalijuma, nestručno prskanje ili gljivično oboljenje koje treba da se tretira fungicidom?

- - - - - - - - - -

2zqtr3q.jpg

šta su ove tamne fleke, čini mi se da sam malo na njih uticao fungicidom.
 
Izgleda kao da je od prskanja pa se na krajevima zadrzavao preparat.Tako izgleda ali ja licno mislim da tu fali preparat kao sto je Mankogal80 ili slicno za lisno obolenje.

- - - - - - - - - -

Sad se lepo vidi na drugoj slici,klasicna supljikavost lista,treba prskati Mankogalom,Kaptanom,Ciram ili slicno.Ponavlajti prskanje posle 7-10 dana.
 
?

ajwgli.jpg

ovaj slučajni izdanak je prvo počeo da se suši pa je posle toga krenuo da se suši i gornji deo pri vrhu da bi na kraju ostali deo nastavio sa sušenjem

- - - - - - - - - -

Izgleda kao da je od prskanja pa se na krajevima zadrzavao preparat.Tako izgleda ali ja licno mislim da tu fali preparat kao sto je Mankogal80 ili slicno za lisno obolenje.

- - - - - - - - - -

Sad se lepo vidi na drugoj slici,klasicna supljikavost lista,treba prskati Mankogalom,Kaptanom,Ciram ili slicno.Ponavlajti prskanje posle 7-10 dana.
prskao sam penccozebom i čini mi se da je situacija što se tiče tih crnih fleka bilja bolja, a ovo žutilo još uve stoji čini mi se u istoj meri kao i pre
 
Ovo je koliko vidim dunja, ne sviđa mi se ovo sušenje, pa se bojim da nije erwinia, nisam stručan da prepoznam, već da skrenem pažnju nekom ko čita a stručniji je da da mišljenje :)
 
Mislim na ovo crno po sred lista, a i ta što se osuši izdanak mi je čudno...
 
Dimilin 48sc.
dimilin.png


Zna li neko da li ovaj preparat djeluje na malog potkornjaka (Scolytus rugulosus), s obzirom na mehanizam djelovanja ovog preparata. Prvenstveno me interesuje suzbijanje druge generacije koja je obično javlja u julu mjesecu. Postoj preparat koji na njega djeluje, ali ima visoku karencu (28 dana), pa ga ne mogu koristiti. Preparta je Pirel-D...Link. Šljiva je u pitanju.

Svaka informacija iz ličnog iskustva u vezi suzbijanja ove štetočine ja dobro došla.

Više o potkornjaku na.....Link
 
pozdrav svima! šta mislite da li ima svrhe prskati posle ovih kiša koje su danima padale pa i danas ako će biti pauza samo dan i po, otprilike, pa opet kiša, čini mi se da temperatura nije visoka?
 
Najjači i pouzdan insekticid ti je na bazi dimetoata, zovu se Dimetogal, Perfektion...
 
Funomil,danas ga dobio dzabe,ustvari za neki raniji dug koji sam i oprostio.Jel ce valjati za sljivu za sivu trulez.Vidim da je proizvodjac Nigbo Kina.
Sta mislite?Nije prosao rok trajanja,pakovano ove godine.:sta:
 
Funomil je registrovan za moniliju kod kosticavog voca,karenca mu je 14 dana.Znam ljude koji su ga prosle godine koristili i zadovoljni su.E sad od godine do godine ima razlike,ali sve u svemu solidan fungicid i cenovno dosta povoljniji od nekih izvikanijih "kolega".
 
Видим да ми је нешто напало пар калемова крушке. Ево како изгледа лист.



После сам видео ове бубице, шта је то и са чиме да попрскам како ми не би сје.але цео калем?

 
Видим да ми је нешто напало пар калемова крушке. Ево како изгледа лист.

После сам видео ове бубице, шта је то и са чиме да попрскам како ми не би сје.але цео калем?

Pošto ima insekata, oprskaj insekticidom :D uzmi recimo dimetogal, meni je on sigurica ili perfektion, ista je aktivna materija. Posle 2 dana isprskaj i fungicidom za list, mankogal, merpan, agrodin... U oba prskanja možeš da dodaš i prehranu.
 
Nazad
Vrh