Blizi li se kraj sveta?

Odg: 2012 kraj sveta

Izgleda da je sve počelo od tog kvarnog dolara kada su pokušali da pre..jbu tri stara irska domaćina koji su imali glasačko pravo i nisu dali prevarantima sa divljeg zapada da štampaju pare bez pokrića. Hiperinflacija je američka podvala. Onda su ih namamili na Titanik i eksplozijom potopili, pa su dan kasnije osnovali MMF kao privatnu prevarantsku banku, za koju mi mislimo da je neka ozbiljna institucija i od koje i dan danas zajmimo lovu, a koje ustvari nema jer nema pokriće. Surfujte malo i nađite na net-u svedočenja zašto je ustvari potonuo nepotopivi. Kakva ledena santa, kakvi bakrači !
 
pa ako je tako zasto me banka jos uvek ganja da platim rate za kredit :haha:
ma bre lihvarska posla,ne zelim da mislim o takvim glupostima. ova prica je samo potkepljena nekim kretenom "nostradamusom" da bi mogli da bombarduju ljude po africi.
setite se samo kako je nama bilo '99.
uvek mora da postoji nesto cimece se svetu "mazati oci" dok gospoda realizuju svoj plan o okupaciji sveta
 
Svaki narod koji sipuni svrhu svog postajanja nestane. Maje su ispunile svrhu svog postojanja i nestale su. Njihov kalendar je koristio njima i jedino oni znaju sto su ga prekinuli 2012. Sprski kalendar koji je nasa crkva koristila do 1903. je bio stariji ili star koliko i majanski. A vreme je racunanto od 5700. pre nove ere. E sad , koliko je tacno da na stubu koji je podigao , cini mi se Stefan lazaervic pise da je kosovska bitka bila 6800. godine od nastanka vremena. Pricama na History kanali , national Geographicu , Discovery bas i neverujem nesto mnogo , sve je to sta bi bilo kad bi bilo. A pre ce mozda da nastane neki preokret u duhnovom smislu jer su ljudi danas postali previse pokvareni , nastrani , izopaceni da jednom mora da nastane neki preokret. AKo ovako nastavimo sami sebe cemo da zatremo.
 
Evo jedan vic u vezi smaka sveta
Bio jednom jedan poglavica Maja i on je predvideo sudbinu sveta i rekao klesaru da isklese to na kamene ploce.
Posle nekog vremena zabrinuto se javlja klesar poglavici:
-Poglavice nestalo mi je ploca!! Sta da radim???
Poglavica ga pita:
-Do koje si godine stigao?
-Do 2012.
-Ala ce da se utripuju!!
:haha:
 
Biće smak sveta, a možda i srogač. Po meni je scenario globalnog finansijskog kolapsa najrealniji, u ostalom, svedoci smo njegovog početka.

Šta znači jedna britanska funta, odnosno funta sterlinga? Funta je mera za masu(453 grama), a sterling je srebro čistoće od 92,5%. To znači da je jedna novčana jedinica britanske funte £ bila ekvivalent vrednosti jedne funte(u smislu mere za masu) srebra. To znači da kada pođeš na pijac poneseš dva novčića od jedne funte umesto da nosiš kilo srebra. Svaki novac u Svetu bi trebalo da simbolizuje određenu količinu dragocenih metala, ali to danas nije tako. Da li se danas za jednu £ može kupiti skoro po kile srebra? Ne!

Današnji novac ima samo virtuelnu vrednost, tj. nije ekvivalent fiksne količine dragocenosti. Jednostavnije rečeno - nema pokriće. Kompletan svetski monetarni sistem je jedna dobro zamršena piramidalna štedionica u kojoj svako svakom duguje. Ukupan svetski dug je veći od količine novca koji postoji na Svetu. Ovakvo stanje ne može večito da se održi.
 
Poslednja izmena:
@Krlemrle
Slicno razmisljamo. Meni je sad cilj da proucim kada ce da se desi taj kolaps finansijskog sistema. Plan je da se mesec dana pre kolapsa zaduzim (uzmem kredit) kod banke i u inflaciji koja ce neminovno uslediti profitiram :cool: Znam da je moja ideja verovatno 99% osudjena na propast, ali bar se mogu nadati ako nista drugo :haha:
 
Dobra ti ideja, samo... sta ako ne bude kraj sveta!!
Kredit , pa kamata ... pa kamata na kamatu... a kraja sveta nigde!!:haha:
 
Sto bi rekli, nisam racunao u mojoj racunici da ne bude kraj sveta (finansijskog) :haha: Ako se desi kraj sveta savrseno me briga onda za sve! Samo neka kazu malo ranije, da se pripriemim :haha:
 
@Krlemrle
Slicno razmisljamo. Meni je sad cilj da proucim kada ce da se desi taj kolaps finansijskog sistema. Plan je da se mesec dana pre kolapsa zaduzim (uzmem kredit) kod banke i u inflaciji koja ce neminovno uslediti profitiram

Auuuu! Ne zna,m baš. Nisam ekspert po pitanju finansija, ali glavni savet stručnjaka(onih nepotkupljenih koji su od strane mejnstrim stručnjaka proglašeni za ludake) jeste: "Get out of debt, now!". Ne razumem zašto, ali valjda će se posle totalnog bankrotstva vratiti sve na realne vrednosti(umesto sadašnjih virtuelnih), a dugovi ne zastarevaju tek tako. To ti je po meni najgore rešenje - zadužiš se u virtuelnoj vrednosti, a moraćeš da vratiš u realnoj.
 
Dule,dodji ti bolje k meni na slavu 19decembra,budes tri dana i tri noci,bice piva,vina,rakije.... Nema da se brines
 
Nazad
Vrh