Blizi li se kraj sveta?

Odg: 2012 kraj sveta

Nas ce to zadesiti kasnije,zaostali smo za ostalima 100 godina :haha: :haha:
 
Odg: 2012 kraj sveta

Jedan stih iz Biblije, knjige nad knjigama :

"A o danu tom ili o času niko ne zna, ni anđeli koji su na nebesima, ni Sin, do Otac.

Pazite, stražite i molite se Bogu; jer ne znate kad će vreme nastati." Evanđelje po Marku 13: 32,33

Divan opis kraja daje i Evanđelje po Mateju 14-ta glava :D

:ppozdrav:
 
Odg: 2012 kraj sveta

Mi smo trenutno u super položaju
-Nismo članovi ni jedne evropske unije
-Nismo članovi NATO-a
-Trgujemo i sa istokom i sa zapadom
-Još uvek nemamo vazalski odnos sa MMF-om (mada ne znam koliko će to da potraje)

U principu stvari stoje ovako: kako nismo u EU ne preti nam krah eura kao uništavajući faktor, kako nisamo član NATO-a nismo u obavezi da ratujemo za njih, a istok (Rusija i Kina) nas toleriše jer se nisamo potpuno priklonili zapadu a i izvozimo im kvalitetnu hranu.

Loše vesti su da je država u bankrotu(čak bi bio ispravan potez da se sada proglasi bankrot jer će nam uštedeti milione eura budućeg duga, promeniti kompletnu postavu u ministarstvu, ubaciti stručnjake iz ekonomije da nas izvade iz ovoga) i da ako prodaju Telekom (a posle toga verovatno EPS) neće nam ostati puno toga za šta "da se uhvatimo".
 
Odg: 2012 kraj sveta

Mislim da je bata potpuno u pravu.tako da mi imamo još ojojoj do kraja sveta
 
Odg: 2012 kraj sveta

Ovo bas nema veze sa krajem sveta ali cini mi se ima sa krajem ljudskog dostojanstva postenja i generalno
svih vrlina na koje se ponosimo

Nisam siguran da je ovo odgovarajuce mesto, ali ipak ima nade za ovaj svet jer ima ljudi koji misle i analiziraju desavanja oko nas

Pogledajte ovo

http://www.facebook.com/pages/Suppo...-the-people-of-Serbia/143360419060495?sk=info

Ukoliko je ovo off, molim administratore da obrisu moj post i izvinjavam se ako sam bilo koga uvredio.
 
Odg: 2012 kraj sveta

"Bice skoro propast sveta, aj nek propadne nije steta...." :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: glupost, mada nam je to sansa da budemo jednaki sa ostatkom svijeta :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: 2012 kraj sveta

sorin je napisao(la):
Ovo bas nema veze sa krajem sveta ali cini mi se ima sa krajem ljudskog dostojanstva postenja i generalno
svih vrlina na koje se ponosimo

Nisam siguran da je ovo odgovarajuce mesto, ali ipak ima nade za ovaj svet jer ima ljudi koji misle i analiziraju desavanja oko nas

Pogledajte ovo

http://www.facebook.com/pages/Suppo...-the-people-of-Serbia/143360419060495?sk=info

Ukoliko je ovo off, molim administratore da obrisu moj post i izvinjavam se ako sam bilo koga uvredio.

Nije ovo nastalo zato što smo puni vrlina i ljubavi prema Libiji, već što mrzimo NATO iz najcrnji delova duše.
 
Odg: 2012 kraj sveta

Negde sam pročitao na net-u da će tog datuma doći do poraza zla koje je vladalo hiljadama godina, i da će konačno da pobedi dobro. Dakle,po njima, desiće se preumljenje čovečanstva na bolje i više neće kao do danas biti kažnjavano i ismevano poštenje, a svaka vrsta prevare i bezakonja prolazila nekažnjeno. Zar predugo nismo u tom stanju ? Mora da dođe kraj zlu ! Pa neće valjda Bog da pusti sve lopove ovog sveta da se nauživaju u svemu pokradenom ?
 
Odg: 2012 kraj sveta

milovan64 je napisao(la):
Negde sam pročitao na net-u da će tog datuma doći do poraza zla koje je vladalo hiljadama godina, i da će konačno da pobedi dobro. Dakle,po njima, desiće se preumljenje čovečanstva na bolje i više neće kao do danas biti kažnjavano i ismevano poštenje, a svaka vrsta prevare i bezakonja prolazila nekažnjeno. Zar predugo nismo u tom stanju ? Mora da dođe kraj zlu ! Pa neće valjda Bog da pusti sve lopove ovog sveta da se nauživaju u svemu pokradenom ?

Jedina pravda koja postoji je ona koju uzmeš u svoje ruke.
Ne zanosi se legendama.
 
Odg: 2012 kraj sveta

Ja kažem da sam pročitao jedno takvo tumačenje majanskog kalendara na netu. Ne kažem da tvrdo verujem, ali mi zvuči logično, pogotovo što i neki komentari naših iskusnih monaha u vezi biblijskih tema, govore nešto slično.
 
Odg: 2012 kraj sveta

ja sam procito sveto pismo celo i tamo lepo pise da ce zuta rasa da preovlada svetom tako pise i kad pocnu da se desavaju cudne stvari poplave,zemljotresi,pozari i kad pocne rat oko svetog grada to jest Jerusalima i u nastavku pise ZNAJTE DA SE BLIZI KRAJ SVETA,a nepise da je to 2012 god niti bilo koji drugi datum dako da vi te price o baba vngi i tako zaboravite.... :cao:
 
Odg: 2012 kraj sveta

milovan64 je napisao(la):
Ja kažem da sam pročitao jedno takvo tumačenje majanskog kalendara na netu.

Prijatelju moj, sve te priče o smaku sveta i 2012-toj su isforsirane manipulacije da se skrene misao sa kurentnih problema, i sve sa jednim istim ciljem: da bogati postanu još bogatiji, a siromašni još siromašniji.

Tu je jedini zakon: sila poštuje samo veću silu.

Menjaju se igrači(Imperije; Mongolsko carstvo, Rimsko carstvo, Španija, Velika Britanija i trenutno SAD a posle Kina), verovanja(paganizam, judeizam, hrišćanstvo, pravoslavna i rimokatolička crkva, islam) i načini zgrtanja bogatstva(pljačkanje, pohodi, osvajanja, idealistički ratovi (u ime boga)(u ime kralja)(u ime crkve), uvođenje "demokratije" u zemlje bogate prirodnim bogatstvima ali slabo razvijene, ekonomske pozajmice, i poslednje, meni omiljeno, "radi zaštite ljudskih prava" ) ali princip ostaje isti.
 
Odg: 2012 kraj sveta

Nikada nisam veravao u proročanstva ali sad počinjem po malo... Skoro sam čitao i Kremansko proročanstvo i oni su predvideli dosta toga a dosta i pogodili....
 
Odg: 2012 kraj sveta

Vrlo si dobro MM izanalizirao istoriju carstava, slažemo se savršeno, ali meni zvuči logično da će ipak neka pravda pobediti makar i za mali broj ljudi koji će da prežive buduće događaje za koje svi osećamo da su vrlo blizu. Zar se i ne krštavamo, slavimo svece i odlazimo u hramove u nadi da dobijemo pomoć i zaštitu od Boga. Nije to samo deo našeg folklora, osećamo valjda nešto i iznutra, pogotovu što smo, većina nas na forumu izabrali sveti posao - PROIZVODNJU HRANE.
 
Nazad
Vrh