Balirka

salagija sagni se u tunel uhvati rukom noz na klipu i mrdaj levo desno ako ima lufta a ima sigurno onda lezajevi koji drze bocni luft ili su popucali ilitreba da se nacentriraju zato nece da guta a ta tvoja revijera je stari tip i izbalirala je mnogo ali ima jednu dobru stvar to su osiguraci na diskovima i nemoze da polomi vezac u zivotu inace moras tanje otkose posto je ona manjeg kapaciteta ali koliko vidim ti ces lepi muka da se namucis jer to je matoro i prilicno isterano
 
ma to mi je prva balirka sa kojom sam počeo radit ove godine, a ako ne bude bila uredu ja cu to prodatii nisam napravio ni 300 bala i igle sam smotao, sigurno sam ih zaboravio vratiti, al evo kupio sam druge i sad cu 100 % paziti, samo me zafrkaje to sto kad malo više sijena uleti u balirku pukne šaraf na zamajcu, a eto kazu neki da trebam naoštrit noževe na klipu i onaj fiksni,
 
Napravicu snimak iduci tijedan kako baliram ma to se sve prasi a jd guta kao prava inace budala tenk skrsi a pametan radi bez problema i ona slusa.
 
salgija je napisao(la):
ma to mi je prva balirka sa kojom sam počeo radit ove godine, a ako ne bude bila uredu ja cu to prodatii nisam napravio ni 300 bala i igle sam smotao, sigurno sam ih zaboravio vratiti, al evo kupio sam druge i sad cu 100 % paziti, samo me zafrkaje to sto kad malo više sijena uleti u balirku pukne šaraf na zamajcu, a eto kazu neki da trebam naoštrit noževe na klipu i onaj fiksni,
a kada pukne šaf na zamajcu jel igle ostanu u kanalu ili su dole?
 
iskljuci ti se paljenj to jest mehanizamsto okrece vezace i podize igle iudariti klip u kocnicu i otkine osigurac ne zeza tebe sto ona ne guta vec paljenje to onaj okidac u lancaniku sa leve strane vezacke osovine sto pogoni vezace vidi kakva je oprugica u tom mehanizmu i da li to nije zaribalo ali tesko ces to bez nekog majstora ili bez nekoga ko ima iskustva satakvom presom
 
Taman dodje iz kafica isao vidjeti situaciu i par piva iskrenuo nabrzaka.Kakav sraf jd nema srafa nego obicna armaturna sipka od 7mm umijesto srafa.Kako pukne ja na cijelo ljeto neslomim "3 srafa" ustvari 3 sipke a i to se desi kad se jakoooo zurim a nervozan budem pa je tijeram kao vrag svoju mater gas do tabana i prva direkt a ona samo stuca i jeci onda zna puknuti ili cak preskociti ali to se svega 2 puta desilo u 12 godina.Jebes igle sta te za njima imas kocnicu i iglama nemoze biti nista jer klip zgrominja u kocnicu i stift pukne.kad se to desi samo za nosace igala povuces nazad kad skljocne kocnica pane dolje metni drugi stift i opali po gasu nek proguta ono sijeno sta je u njoj ako nece zanjisi je sa kvacilom nabrzaka i raspali do tabana a u istom trenu pusti spojku,nek rze nedaj balirki da puse ispod samara. :D Mazi sa grafitnom masti,nedaj luftu napred,ostri nozevi, i ti nemas na jd sta cackati.Nastoj balirati kad se diminja iz prese sijeno od vrucine i neboj se.Jel tako levak?
 
tako je care ali sta vredi ovom robu sarevijerom njozi je tri slamke mnogo a dve malo ljudi kupuju anikog ne pitaju i zapinju vise oni nego balirka
 
ja imam rivijeru kr 40 od 98 i sa njom zbaliram preko 20.000 godisnje, svaka presa je dobra ako se odrzava kako treba, ona meni licno odgovara jer pravi lepe bale, zgodne za pakovanje, a ne one loptaste da te Bog sacuva koje nemozes da spakujes ni u ludilu - vislja bala nego duza, a ako pustis duzu odpadnu ti mu*a dizuci teske
ja baliram i ja tovarim i prema vlaznosti sena podesavam duzinu
inace za jd 214 sam cuo sve reci pohvale, ne moze da zagusi - velika usta, prakticno nepokvarljiva presa :ppozdrav:
ali ako upadne u vlazniju masu ume da izbaci balu da treba ti pomagac u tovarenju ili ide direkt u patos, ili mozda sam pogresno informisan ::namigivanje::
 
Cika Jovo 100% tacno ja upravo jednu servisiram covijek je uspio sve pokriviti tako da mu je noz u donjem dijelu 1 cm odmaknut a u gornjem 5 cm ja i kolega evo vracamo to i upravljamo,varimo,brusimo,sijecemo,grijemo itd.sad nas kisa utjera u kucu kod mene jer nemogu u garazu posto imam jednu klasovu unutra.Covijek je stvarno budaletina takvo jos sto nisam vidio da uspije sijebati a dje i nece kad je sa bijelorusom vuce da je sa fergicom vukao to se nebi dogodilo.Bice slika malo :ppozdrav:
 
kupio sam claas markant 55 dali je to dobra balirka...daj te mi misljenje...pozdrav...
 
klas 55 je prava presa nisi pogresio to je presa nove generacije care nemoj to da te cudi oce jd 214 da izvali stabilni noz to mu je jedina slaba tacka kad vratis sve na mesto iseci parce lima 3 mm i ojacaj pozadi taj lim sto je zguzvao
 
Ma brate ne da je zguzvao nego ga je otparao koliko je usukao sve.Pa drzac noza je iskrivio,serafe sto drze za otvor saonica nacijelo je prekinuo.Uspijeli smo vratiti sve i "tockastim varom"pripikati ali nas kisa jos nije prestala kako je danas pocela.Sutra ako bude preop lijepo vrijeme cemo se vatiti co2 i zavariti sve kako bog ljubi i pojacati.Hvala Levak. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1277588650[/time]
_________________________________________________
Ma klasovke su dobre iako su moj favorit jd i talijanke a ni svabice nisu lose sto vise dobre samo me nervira njihov sistem pravljenja bala i vezivanja.Njihova veziva koja su upijena u balu da nemozes prst zavuci pod vezivo sto kod ovih ako treba dasku zavuci nije problem a tvrde kao kamen.
 
Nazad
Vrh