Balirka

Mozda se varas ali nenamijeravam je prodavati jer to nije lemuzina nego radni stroj koji radi kao singerica,
 
cao narode ja sam novi a uclanio sam se da vam skratim muke posto sam majstor za balirke popravio sam ih na stotine i sto vas interesuje slobodno pitajte
 
Dolazio mi je majstor.I našao je sledeće nedostatke na presi: 3 ležaja u klipu su potpuno zapekla, ne okreću se i dva su dobila oblik petougaonika a ne kruga tako da je to razlog velikog zazora između stabilnog i noža na klipu.Takođe, treba piksirati onu osovinu na klipu,i ona ima lufta. Drugo, uopšte nisu postojali oni bočni zadržači mase, i sada me i ne čudi što se vraćala masa nazad.I treći uzrok je potrošena donja pločica držača kanapa na petljaču.Otišao sam i kupio ležajeve, donju ploču petljača i još treba plastične piksne na osovini klipa da napravim i slijedi ugradnja.Kada to odradi majstor probaću pa ću javiti.
Uglavnom te tri stvari su me koštale oko 40 evra.
 
levak je napisao(la):
koja presa i koliko si placao lezaj
Claas markant 40. Jedan ležaj je 4 evra.Skupi dijelovi čovječe, kupih da imam rezerve još onaj kljun petljača sa osovinom i zupčanikom i samo to košta 70 evra.
 
ti lezajevi od 4 evra su kratkog veka a kod klasa zazor nozeva se resava tako sto se noz u delu koji ide pored donje sine navari jer se pojeo i pomeri se vinkla prema stabilnom nozu alezajeve si trebao da trazis od 15 eura a kod klasa sva fora u vezivanju u skiji i dodavacu kanapa ako majstor zapne javi te se
 
levak je napisao(la):
ti lezajevi od 4 evra su kratkog veka a kod klasa zazor nozeva se resava tako sto se noz u delu koji ide pored donje sine navari jer se pojeo i pomeri se vinkla prema stabilnom nozu alezajeve si trebao da trazis od 15 eura a kod klasa sva fora u vezivanju u skiji i dodavacu kanapa ako majstor zapne javi te se
Ovaj moj majstor kaže da je špaga urezala udubljenje na donjoj ploči držača kanapa i ispusti kanapu prije nego je petljač uhvati u čvor tako da čvor sveže na jednoj strani kanapa.Vidjećemo, mislim najlakše je majstoru reći da kupim nove dijelove.Ja se juče iskeširah 120 evra za njih. Druže, igraju li ulogu one režetke, renede što drži sijeno da se ne vraća nazad. Do sada ih nisam ni imao.Gledao sam kad presa sijeno se vraća nazad po povratku klipa i posle toga je špaga na desnom vezaču labava skroz a na lijevom koji veže dobro je zategnuta.
 
Momci kako štelujete donji desni ležaj na klipu,nikakav pristup,ne znam da li vredi preraditi i još jedno pitanje da li ležajeve menjate na licu mesta ili vadite klip.Ja sam do sada vadio klip,ne znam kakva su vaša iskustva
 
ja sam do sad jednom menjao lezajeve, ispresovao sam oko 40 000 bala. kad sam menjao vadio sam klip napolje... mislim da ni nemoze drugacije....
 
Zoran0230 je napisao(la):
Momci kako štelujete donji desni ležaj na klipu,nikakav pristup,ne znam da li vredi preraditi i još jedno pitanje da li ležajeve menjate na licu mesta ili vadite klip.Ja sam do sada vadio klip,ne znam kakva su vaša iskustva
skoro da se ne moze stelovati (nema pristup) a lezajeve kad mijenjam vadim klip. (za lifam prese)
 
Zoran0230 je napisao(la):
Momci kako štelujete donji desni ležaj na klipu,nikakav pristup,ne znam da li vredi preraditi i još jedno pitanje da li ležajeve menjate na licu mesta ili vadite klip.Ja sam do sada vadio klip,ne znam kakva su vaša iskustva
kad izvadiš klip obrusi onaj lim na par matice u polukrug da može proći gedora i onda odozdo provućeš gedoru sa nastavkom....
 
jesu li kod vas ti lezajevi onako zatvoreni kao kod menie na moj heywang
kod kog moze da se kupe ti lezaji
 
levak je napisao(la):
ti lezajevi od 4 evra su kratkog veka a kod klasa zazor nozeva se resava tako sto se noz u delu koji ide pored donje sine navari jer se pojeo i pomeri se vinkla prema stabilnom nozu alezajeve si trebao da trazis od 15 eura a kod klasa sva fora u vezivanju u skiji i dodavacu kanapa ako majstor zapne javi te se
dobro dosao na forum majstor levak :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Izem ti fabriku-to su namestili kao da će taj ležaj trajati godinama.Stvarno je zajebano na Lifamki naštelovati klip,ne znam kako je kod drugih presa ali ovo nije dobro rešenje
 
Zoran0230 je napisao(la):
Izem ti fabriku-to su namestili kao da će taj ležaj trajati godinama.Stvarno je zajebano na Lifamki naštelovati klip,ne znam kako je kod drugih presa ali ovo nije dobro rešenje
Pa dobro, nešteluje se to svaki dan....
 
Nazad
Vrh