Balirka

Komšo ni ne možeš da ga našteluješ kako treba jer ga moraš štelovati kada je na mestu ,ni u fabrici ga nisu naštelovali kako treba
 
2rfbj3s.jpg
2lax3n.jpg
eoooo moj majstor steluje Welgera...pa ako vas zanima ...veoma je povoljan.... za info na pp.... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Zoran0230 je napisao(la):
Komšo ni ne možeš da ga našteluješ kako treba jer ga moraš štelovati kada je na mestu ,ni u fabrici ga nisu naštelovali kako treba
Ja sam jednom štelovao kad sam menjao šine po kojima trče ležajevi i od onda nibrige......
 
Ja sam kupio presu sa istrošenim šinama... Moja je 84-to godište i ko zna koliko puta je radila kod pređašnjih vlasnika sa polupanim ležajem na klipu....
 
lifam je jedna velika beda od prese ne volim da je vidim naputu svaka cast vezacu ali paljenje klip pomocni reduktor to kad vidim smuci mi se zivot vi ljudi kad bi jednom poterali presu galignani nikad ne biste pgledali ove nase bede mislim i na poljostroja
 
Levak talijanke,svabice i amerikanke toooo su prese a ovo ostalo sve "sluzi svrsi"
 
imam dacho sta te interesuje
Post je spojen: [time]1277159825[/time]
_________________________________________________
pratim ovih dana kako kukate na krivljenje bale ipricate svoje price evo vam resenja prvo nozevi moraju biti ostri minimalan razmak drugo uzupcenost dodavaca na klip mora biti fabricka odnosno da je klip u zadnjoj mrtvoj tacki kada vile unose seno a zadrzaci su zadnja stvar i video sam mnogo presa bez njih koje ne krive balu i trece presa da bi pravila lepu balu hoce 540/min to znaci da gas treba na traktoru prisojno ocepiti posebno kod onih traktora koji su spori na kardanu
 
levak je napisao(la):
imam dacho sta te interesuje
Post je spojen: [time]1277095025[/time]
_________________________________________________
pratim ovih dana kako kukate na krivljenje bale ipricate svoje price evo vam resenja prvo nozevi moraju biti ostri minimalan razmak drugo uzupcenost dodavaca na klip mora biti fabricka odnosno da je klip u zadnjoj mrtvoj tacki kada vile unose seno a zadrzaci su zadnja stvar i video sam mnogo presa bez njih koje ne krive balu i trece presa da bi pravila lepu balu hoce 540/min to znaci da gas treba na traktoru prisojno ocepiti posebno kod onih traktora koji su spori na kardanu
Nemora da znači... Ja Lifama teram na 1400 obrtaja motora i onda najlepše radi a opšte je poznata stvar da je zetoru 540obrtaja kardana na 2000 obrtaja motora!
 
mityoo je napisao(la):
levak je napisao(la):
imam dacho sta te interesuje
Post je spojen: [time]1277062625[/time]
_________________________________________________
pratim ovih dana kako kukate na krivljenje bale ipricate svoje price evo vam resenja prvo nozevi moraju biti ostri minimalan razmak drugo uzupcenost dodavaca na klip mora biti fabricka odnosno da je klip u zadnjoj mrtvoj tacki kada vile unose seno a zadrzaci su zadnja stvar i video sam mnogo presa bez njih koje ne krive balu i trece presa da bi pravila lepu balu hoce 540/min to znaci da gas treba na traktoru prisojno ocepiti posebno kod onih traktora koji su spori na kardanu
Nemora da znači... Ja Lifama teram na 1400 obrtaja motora i onda najlepše radi a opšte je poznata stvar da je zetoru 540obrtaja kardana na 2000 obrtaja motora!
Verovatno zato sto ima veliki gabarit tunela, na welgerici AP41 na mali obrtaj, bala je sranje, cim das malo veci gas, odmah ispadne bolja bala
 
levak je napisao(la):
lifam je jedna velika beda od prese ne volim da je vidim naputu svaka cast vezacu ali paljenje klip pomocni reduktor to kad vidim smuci mi se zivot vi ljudi kad bi jednom poterali presu galignani nikad ne biste pgledali ove nase bede mislim i na poljostroja
levak
mozda gresis sa procenom nije lifam uopse losa presa naprotiv dobra je :D
 
mladenmaso je napisao(la):
levak je napisao(la):
lifam je jedna velika beda od prese ne volim da je vidim naputu svaka cast vezacu ali paljenje klip pomocni reduktor to kad vidim smuci mi se zivot vi ljudi kad bi jednom poterali presu galignani nikad ne biste pgledali ove nase bede mislim i na poljostroja
levak
mozda gresis sa procenom nije lifam uopse losa presa naprotiv dobra je :D









Imam lifama 2000 god. več 5-6 godina presujem 12000-15000 bala i svake godide sve više,paljenje mi je jednom preskočilo za 1 zub što se nije ni primetilo,promeno sam dva ili tri ležaja na malju i to iz razloga što su imalu lufta a nisu ser raspali,menjo sam noz i komtranož jedanput,pomocni reduktor nemozeš zaj...i ako su ispravne lamele na pik-upu i ako su osigurači na dodavačima mase fi 8mm i 5.6 kvaliteta,neznam na kakve si prese nailazio ali po mom iskustvu mislim da nisi upravu,dok je poljostroj neka druga priča.
 
lezajeve za klip ne mozes nigde naci izmeri spoljnu meru lezaja pa mi javi da ti dam resenje a sto se tice lifama verujem ja vama da oni idu ali to su sve serije pre 2000 god i one necemu vrede ali ove posle to je strasno nije problem u kontrukcionom resenju prese vec u kvaliteu materijala nijedna osovina nije od celika osim vezacke lanci su najlosijeg kvaliteta klip uradjen od tankih ilosi materijala sve usvemu nula kad me zovu da je servisiram uhvati me muka opet ponavljam majresenije prese su galignani john deere velger sa novim tipom vezaca masey ferguson novi tip reviera casalis hew holland i cllas markant 50
 
levak je napisao(la):
lezajeve za klip ne mozes nigde naci izmeri spoljnu meru lezaja pa mi javi da ti dam resenje a sto se tice lifama verujem ja vama da oni idu ali to su sve serije pre 2000 god i one necemu vrede ali ove posle to je strasno nije problem u kontrukcionom resenju prese vec u kvaliteu materijala nijedna osovina nije od celika osim vezacke lanci su najlosijeg kvaliteta klip uradjen od tankih ilosi materijala sve usvemu nula kad me zovu da je servisiram uhvati me muka opet ponavljam majresenije prese su galignani john deere velger sa novim tipom vezaca masey ferguson novi tip reviera casalis hew holland i cllas markant 50
::lose::
 
levak je napisao(la):
lezajeve za klip ne mozes nigde naci izmeri spoljnu meru lezaja pa mi javi da ti dam resenje a sto se tice lifama verujem ja vama da oni idu ali to su sve serije pre 2000 god i one necemu vrede ali ove posle to je strasno nije problem u kontrukcionom resenju prese vec u kvaliteu materijala nijedna osovina nije od celika osim vezacke lanci su najlosijeg kvaliteta klip uradjen od tankih ilosi materijala sve usvemu nula kad me zovu da je servisiram uhvati me muka opet ponavljam majresenije prese su galignani john deere velger sa novim tipom vezaca masey ferguson novi tip reviera casalis hew holland i cllas markant 50
tako je kazi ti njima.... hvale tog lifama ... samo gledam od prve stranice.... znaci strasno.... a svi znaju da je krsss i opet je hvale.... kod mene u selu svi koji su kupili samo drece i ubrzo ih i prodaju.... neznam dal ima 5 u novom beceju u ovom trenutku i to su sve ljudi koji upresuju nesto veoma veoma malo.... naj gore ona zna tako zdravo da se pokvari da ni bog nemoze da je namesti.... a ako vase lifamke tako zdreee rade... onda trebate da ih cuvate da budu muzejski primerci.... svaka cast svima i vasim masinama... i samo neka rade i zarade.... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh