Balirka

Pa Zeko ne mogu svi sebi da priušte presu zapadne proizvodnje već teraju ono što mogu i imaju tj.pružaju se onoliko koliko mogu,tako da nemoj toliko osuđivati domaće proizvođače. :cao:
 
Matić je napisao(la):
Pa Zeko ne mogu svi sebi da priušte presu zapadne proizvodnje već teraju ono što mogu i imaju tj.pružaju se onoliko koliko mogu,tako da nemoj toliko osuđivati domaće proizvođače. :cao:
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ne osudjujem ja nikog ... al neznam kako im se isplati... da placaju silne opravke i kidaju zivce.... a kada za te pare koje su dali za nju polovnu i silne opravke i kidanje zivaca.... mogu da kupe iz uvoza NPR: Markant 50 za 2500 ::novac::(a ima i jeftinije) zdravo dobru kao novu.... a to je jedna od veoma dobrih presa...
 
Pa i iz uvoza ne dobiješ novu presu već staru 25-30 godina koja može a i ne mora biti ispravna iako na oko ne deluje loše.Primer drugar uzeo Welger 61 kao čaša,uterao u otkos a ona neće da vezuje nikako,samo što joj nisu pevali i ne vredi onda calovao 1000 eura za nove vezače i sada radi bez problema.Kod Lifama za 1000 eura možeš celu presu da izremontuješ i da opet imaš novu.
 
Kao sto sam i ranije jednom rekao imam LIFAM presu odavno i to smo kupili dve za dve sezone , jedna je zaradila drugu za sezonu.

Slazem se da uvek ima boljih masina ali ipak sto neko ovde rece novo je NOVO, pa sad kako god bilo, a i ne mogu da pricam da je losa kad nismo imali nikakvih problema sa njom .
Jednom menjali lezajeve klipa , lanci su dobro nikad nijedan nije crkao pukao ili sta vec...
I pravi dobre bale , ne pravi ih trapezne , oba kanapa su iste duzine .

Toliko :spavam:
 
Zeko navedi mi jednog forumaša što ima Lifamovu presu a da je toliko hvalio,jednostavno smo jedni drugima pokušavali da pomognemo oko otklanjanja kvarova koje imate i vi sa zapadnim presama samo što ih ne iznosite za razliku od nas.To ti je kao ikod berača i ostalih priključaka za traktore
 
taj sto je dao 1000 eura za velgerove vezace taj ili je lud ili ga je navukao majstor velger sa maksimalnih 500 eura moze da se odradi da veze godinama bez problema
 
Može i sa manje ali ovde je u pitanju bila zamena starog tipa vezača za novi tj.kupovina komplet novog made in mala privreda dok je originalni iz Nemačke 850 po strani i miran si duuuugo
 
levak je napisao(la):
lezajeve za klip ne mozes nigde naci izmeri spoljnu meru lezaja pa mi javi da ti dam resenje a sto se tice lifama verujem ja vama da oni idu ali to su sve serije pre 2000 god i one necemu vrede ali ove posle to je strasno nije problem u kontrukcionom resenju prese vec u kvaliteu materijala nijedna osovina nije od celika osim vezacke lanci su najlosijeg kvaliteta klip uradjen od tankih ilosi materijala sve usvemu nula kad me zovu da je servisiram uhvati me muka opet ponavljam majresenije prese su galignani john deere velger sa novim tipom vezaca masey ferguson novi tip reviera casalis hew holland i cllas markant 50
levak je napisao(la):
lezajeve za klip ne mozes nigde naci izmeri spoljnu meru lezaja pa mi javi da ti dam resenje a sto se tice lifama verujem ja vama da oni idu ali to su sve serije pre 2000 god i one necemu vrede ali ove posle to je strasno nije problem u kontrukcionom resenju prese vec u kvaliteu materijala nijedna osovina nije od celika osim vezacke lanci su najlosijeg kvaliteta klip uradjen od tankih ilosi materijala sve usvemu nula kad me zovu da je servisiram uhvati me muka opet ponavljam majresenije prese su galignani john deere velger sa novim tipom vezaca masey ferguson novi tip reviera casalis hew holland i cllas markant 50

Levak,pomenu da su između ostalih i claas markant 50 među boljim presama.Kakva je razlika između 50-tke i markant 40?Je li kvalitetna 40-ka?
 
klas 40 i 50 su mehanicki iste prese samo je razlika u velicini bale odnosno u ucinku klas 40 je manja presa i automatski sporija presa inace vezac je kod svih klasova isti osim kod klasa bauca on nosi rs vezac a istina je da su klasovi 52 55 65 prave prese jer su mladje generacije i nemaju lanaca sav prenos je preko zupcanika i sestougaonih sovina kao na velgerima 52 42 i svim ostalim nove generacije a novi tip vezaca velgera je dosta dobar u odnosu na stari koji je imao dosta nedostataka
 
Radim sa 539 od 1100 do 1600 obrtaja motora,sve zavisi šta se presuje i koliko je velik otkos i u kojoj je brzini.Već kada radim sa 560 njemu treba više obrtaja zašto je spor kardan,džaba što je jači motor.
 
ja jd 336a vozim sa univerzalom445, u nje je problem sto joj je pogon pikapa preko remena pa kada je polog u slami kao ove godine zna da zeza ako je visoko koseno-zaustavi pikap iako je remen dotegnut.mislim da od nasih traktora novi 542 ide u presi kao zvono-(petostepeni menjac)! :cao: :ppozdrav:
 
danas sam balirao i desava se sledece da mi pekljac veze cvor ali ga dobro ne stegne i onda se razveze a kanap koji ostaje u pekljac se izvuce zajedno s njim upitanju su RS vezaci
sta bi trebalo da uradim da do toga ne dolazi ako sam uspeo da vam objasnim
 
kad odes kod prese pogledaj ispod da li soljica kud provlacis kanap stoji tacno ipod igle jer ona mora da isprati kanap u prorez igle zatim kanap ne sme ici labavo iz sanduka za vezu i kad to pregledas neka ti neko okrece rucno ti okini vezanje i vidi da li ta igla ide kao i druga odnosno da li dovoljno nisko prema drzacu kanapa i da li drzac kanapa leppo hvata kanap pa se javi
 
i ja isto mislim - meni se jedna igla bila malo pomerila u vis, pa mi je pravila taj problem, kada smo je vratili resili smo problem i naravno pogledati one proreze kako hvataju kanap, mozda eventualno treba ubaciti neku podlosku ako jedobila osovinica gde je spirala malo lufta
 
Nazad
Vrh