Balirka

Daco
naostri nozeve pa nece cupati vezivo
Cika Jovo nemoj nas-vas nije lijepo to, koji veze taj koristi i nitko nije uspijeo krivu Drinu ispraviti pa nece nitko :D .
 
Zoran0230 je napisao(la):
mityoo,prvi put kada mi pukne opruga na jednom zadržaču ima da skinem i drugi zadržač da probam tvoju varijantu.Sigurno je bolje nego da jedan radi a drugi ne.

Dačo pogledaj polugu noža na kojoj se nalazi deo kako skida kanap;donosač kanapa, ali pre svega prvo proveri igle kako stoje kada su u gornjem položaju
A ja se razmišljam da nabavim te opruge i da to razradim... možda sam se zato mučio u kukuruzovini.... Nije hteo da sklizi čvor sa petljača.... Zato što je kukuruzovina zategnula kanap pre nego što je čvor sklizio sa petljača(bar ja to pretpostavljam)
 
mityoo@ Za kukuruzovinu koristim mađarki kanap,kao da ja masniji i lakše se sklizne sa petljača
 
mityoo je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
mityoo,prvi put kada mi pukne opruga na jednom zadržaču ima da skinem i drugi zadržač da probam tvoju varijantu.Sigurno je bolje nego da jedan radi a drugi ne.

Dačo pogledaj polugu noža na kojoj se nalazi deo kako skida kanap;donosač kanapa, ali pre svega prvo proveri igle kako stoje kada su u gornjem položaju
A ja se razmišljam da nabavim te opruge i da to razradim... možda sam se zato mučio u kukuruzovini.... Nije hteo da sklizi čvor sa petljača.... Zato što je kukuruzovina zategnula kanap pre nego što je čvor sklizio sa petljača(bar ja to pretpostavljam)
sipaj naftu na petljac ili wd ja sipam i za mladu detelinu kada je puna zemlje
 
Ja nikada nisam presovao kukuruzovinu. A mislim da nije bas dobro da se to presuje jer s njom moze lakse doci do defekta.

A ato se tice drvoplast kanapa ja sam nekada sezonski koristio i po 4 bale tog kanapa (6 klubeta ima u jednoj bali ili dzaku) uvek sam koristio tip500 a bilo mi ostalo od kombajna tip 800 pa se to vuklo po podrumu . ja sam probao jedne godine i stavio sam sa leve strane , jer tu ima manji pritisak na kanap. I mogu reci da je super vezivala sa taj tanak kanap. Ali ja to posle pisam hteo da nastavim da radim stim kanapom. Ipak je bolje da se radi onako kako pise u prospektu. a u prospektu pise 320. Samo sto je skupo vezati bale kanapom 320. :ppozdrav:
 
da mene je tako jedan zajebao još dok sam bio početnik,kaže naspi nafte u pumpicu pa onda poprskaš kluče iznutra,ja poslušam ga :udri: kad ono neće ni jednu da zaveže,ubio se dok nije potrošila onu zamašćenu vanilu
voda pomaže :D
meni se ponekad desi u šarovini da ostane čvor na kuki za vezivanje ako je masa sirova
dok u sirovoj detelini nikad
 
MONTOYA je napisao(la):
da mene je tako jedan zaj...o još dok sam bio početnik,kaže naspi nafte u pumpicu pa onda poprskaš kluče iznutra,ja poslušam ga :udri: kad ono neće ni jednu da zaveže,ubio se dok nije potrošila onu zamašćenu vanilu
voda pomaže :D
meni se ponekad desi u šarovini da ostane čvor na kuki za vezivanje ako je masa sirova
dok u sirovoj detelini nikad

ko je rekao na klupce :sta:
Post je spojen: [time]1277051146[/time]
_________________________________________________
montoya to su mi iz tvog komsiluka i rekli za naftu
 
presa stvarno trpi najvece opterecenje u kukuruzovini, zato kad bih ponovo kupovao presu ja bih je tu uterao pa ako tu radi to je onda prava star, a ne kolko cujem svi bacaju slamu unutra kad se presa proba :nono:

meni je zimus u sasi svaku balu vezala ali mi je pukao lanac sto pokrece pick - up i otkinuo zatezac, zato sam kad mi je majstor dosao da namesta presu kad je zavrsio i rekao da probamo - daj malo slame, rekao :nono:
lepo dresio snopove sa sasom koje sam isekao iz njive pored kuce sto sam brao rucno i bacao u usta dok je on tu- nasta je on negodovao i odmah poceo da se ogradjuje, ali je presa prosla test :D
 
meni su stariji ljudi kazali da kad ostavljas pred zimu vezace naprskaju naftom - oni sto su terali zadruzne kombajne, ali vezac - vezac
 
MONTOYA je napisao(la):
ne,ja sam izneo svoje loše iskustvo
ovde ko ima poljostroj malo fajta vezače naftom a respe vezače nisam čuo
montoya ja kad sam uvezao presu, italijan mi rekao posle svakih 300 bala ciscenje izduvavanje petljaca i polivanje istih naftom. rasspe su vezaci, tako radim i nema problema, naravno podmazivanje neizostavno! a majstor pokojni mi je govorio, leti polivaj klupcad vodom kanap na vrucini postane "ljigav" kako bi on to rekao pa oce da ne veze...zato redovno polivam i bez problema radim... :D ::namigivanje::
 
Ja na lifamu svaki 1000-1200 bala izduvam vezače,lance, podmažem vezače i sve mazalice, lance vezače ponovo naftiram,
A u kukurozovini najviše zajebavaju dodavači kanapa,valda je krupna pa nemože da odare do kraja zapnu,i zna da mi zaguši pik-up,zaglavi se između limova.dali se i vama to dešava?
 
Što se tulaja tiče on je najteži za baliranje jer preskaču Pi-kap prsti,odseče vrpcu,zaglavi se u vezače.

Što se kanapa tiče ja nemam nikakvih problema sa kanapom bilo kojim i bilo koje debljine,jedino pri kraju klupčeta hoće neki put da se napravi čvor pa se zaglavi.Ja verujem da svi koji imaju Lifamku da se slažu samnom.Sigurno da ima svakojakog kanapa ali moja presa uvek veže
 
potpunu se slažem sa vama ja radim sa clasom mada su lifamke dobre prese godinama proverene mene kad zeza prvo pregledam klupče kako izlaz kanap i u najviš slučajeva kad sam imao problem bilo je do kanapa ,onda ga menjam i ako onda neradi tek onda štelovanje
 
istina , lifam svaki kanap proguta. a kad presujem kukuruzovinu isto se i kod mene zaglave izmedju limova i prstiju na pik-up ....
 
Linfam kod nas samo jedan ima kod nas samo talijanke prevladavaju,svabice i amerikanke poneka njuholand.Za mene licno dzondirka zakon moja je 1971g.i radi kao svicarski sat a napravila je bala samo kod mene oko 100 000 ako ne i vise za 12 godinaa zamislite koliko je prije napravila a ja ni ne znam koji sam vlasnik. ::svaka cast:: :D
 
Nazad
Vrh