Balirka

Ne mogu i ne želim više da se mačujem ni sa kim.Svaka čast svakome ali Welger je zakon. 😂
Čini mi se da sam završio rad sa malim balama, ostaće nešto sitno, čisto da ne zaboravim.Rol balirka je zakon, kajem se što je nisam kupio pre 10 i više godina.
 
Uopste nije bitna marka, a kad pocne neko da mi vazdize Welger, 9 muka me uhvati.
Kod nas u selu i okolna sela 70% su velgerice, jednostavno ima ih dosta i valjda ljudi vide jedni od drugih pa idu za tim, ali bas i jedna brlja sa vezanjem, ljudi su po selima mahom starijih generacija i ne znaju oko toga da se zezaju, za njih to dodje komplikovano.
Rs vezac veze perfektno, i onaj ko planira kupovinu prese, ja mu savetujem da ne slusa ove hvalospeve i ne tresne velike pare na izvikan a izraubovan stroj!!!
Treba se voditi logikom i gledati stroj koji je sto manje radio i sluzice to jako dugo bez kvarova i odresenih bala.
Protocnost prese zavisi od njene brzine i velicine tunela, e sad to kome je bitno nek gleda k'o sebi...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Celih 800 bez odvezane

Maticu daj ukljucuj se u temu, reci ljudima koliko w61 moze bez odvezane da ide.
Jer ja sta god kazem niko me ne uzima za ozbiljno.
Iskreno i ne krivim ih, ne znaju za bolje.

Kad odem u susedna sela ljudi se krste.

Svima im je balirka krvopilija, meni je muzika.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Celih 800 u cugu za par sati rada a pre toga ko zna koliko, nisam ja bas toliko opterecen da vodim evidenciju o balama imam i pametnija posla
 
Voziš Nemački ili neki drugi auto?
Nemacki...
Ok, znam sta hoces reci, Svapski kvalitet nam je poznat svima ali u ovom slucaju i Italijanke itekako mogu da rade dosta dobro, povoljnije su od Svabica pa se svak pronadje u nekoj prici.
Ima jos ozbiljnih balirki Nemackog porekla tako da price moja je najveca i najbolja meni nisu interesantne.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da me neko ne shvati pogrešno, svako radi sa onim što sebi može da priušti i tu se priča završava.
Smatram da je kupovina brendirane mašine opravdana iz razloga lakše dalje prodaje kada kroz vreme rešiš da je zameniš ili jednostavno dotraje i ne isplati se ulaganje, uvek će imati neku realnu vrednost i lako se prodati.To je poenta cele priče i ta Danerova W61 vredi skoro isto koliko je plaćena pre 15-20 godina.
 
Welger ima sve sto je potrebno jednoj dobroj presi osim realne vrednosti.
Dva welgerasa u Bogaticu parkiraju svoje prese posle poslednjeg otkosa lucerke i onda zovu druge za baliranje kukuruzovine.
U jesen ne mozes izvuci rec ni klestima od njih ,a u prolece su njihove prese opet Bog bogova.
 
Pa ni meni nije jasno al' ajd...
Kad sam kupovao presu 2010 glavna u opticaju je bila neka Welger, ali za npr W-52 sam trebao dati 3800-4200e. Po nagovoru jednog starijeg coveka pocnemo gledati i JD jer je on ima i radi sa njom (JD456) .Kupim JD332 u dobrom stanju za 2650e , dodje mi majstor Levak pretresemo sve na njoj i to me kostalo jos 150e i do dana danasnjeg ona ne zna da stane.
Bilo je nekih sitnica koje sam i sam resavao kad sam vremenom upoznao presu ali to je beznacajno.
Do 2018 je isla i u zaradu a sad vec vise nema ni kome jer veci stocari prelaze na rolo a mali se gase.
 
Ja opet kazem, doterate sve te vase prese i udjemo u tablu i pratite me.Postace vam jasno vrlo brzo.
Nije ona skuplja bez razloga.
Kao sto ni mercedes nije skuplji bez razloga od juga , a kad su ispravni idu oba.
Koji ce duze trajati i manje se kvariti?
To je poenta price.

Ali cini mi se da vama najvise bode oci njena cena.

Pa i ja fantaziram i premisljam se da kupim welger 730 pa mi bode oci cena od 5-6000e.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ali su se ti mercedesi naradili u Dojčlandupa tako i prese a skupe.Ne znam koje zaštite ima velgerka.
 
Švabe su provikane za strojeve Talijan ima i boljih strojeva i izdržljivijih od njih.
Eno pottinger pauk a Ruski ležaji u njemu kaka Njemačka kvaliteta nema toga
 
Imas stift na zamajcu,kvacilo i gibnjeve na dodavackim vilama.

Zastita za igle ne treba jer je konstrukcijski resena kako treba, neko da uspe nekim cudom da je prezubi, igle su mu najmanja briga


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pa ne treba joj zastita tu kad je zglavno napravljena, moje igle imaju 35 godina koliko i presa.Fabricke jos.

Gde je lose konstrukcijski reseno morali su staviti zastitu.

Gde god lanac pokrece vezacki mehanizam imas rizik da ce puci,preskociti izgubiti fazu.Ovde toga nema. Prenos ide preko kardana i velikih zupcanika.





Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh