Balirka

Koju balirku bi mi preporučili , do sada sam radio sa Lifamovom ali bi je zamenio sa nekom . Pitanje je s kojom ?
 
Kad uzmete I neku drugu polovnu problem se moze desiti, a kakoje Luka napomenuo povedite racuna o pristipacnosti rezervnih delova kao I majstora za opravku.
 
Pozdrav.
Imam lifam presu. Vidim da ima i prese lifam FADAP ili lifam RSGV koje imaju pogon pikap prstiju preko kajsa. Dobijaju pogon preko remenice na reduktoru. Moja dobija pogon pikap prstiju preko lanca od gore. Jer ima neko iskustva sta se bolje pokazalo sa kajsem ili lancem?
 
Sve mi se čini za 2_3g mora doći u avliju Rolo presa
Malu ostavljam za usluge i grejanje

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mene čeka kupovina u skorijoj budućnosti.Možda ne do proleća ali tokom godine moram rešiti, ne vredi više, nemam koga da platim a samima nam je teško.
 
Gledam stalno.Rad sam da uzmem presu koja vezuje mrežicom i kanapom da može da se kombinuje po potrebi.Da bude sistem letva lanac i da ima rampu pozadi a bala isključivo 120*120.Ima u oglasima na hiljade komada, izbor je ogroman samo treba spremiti lovu.
 
Zašto baš letva lanac?
Kaišare bolje sabiju, lepše rade mokru detelinu za senažu, slama bude duplo teža

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Dobro je kad je vario I kad ima sečku, pogotovo ko misli u zeleno da balirka pa da umotava u najlon... Sečka je dobra i za slamu jer je onda bolja za ispod goveda, bolje upija mokraću... One su naravno skuplje i zahtevaju jači traktor, tako da i ove "obične" završavaju super posao...
 
Nazad
Vrh