Balirka

А јесте размишљали о оним самоутоварним приколицама за мале бале? Делују ми као идеално решење, за утовар треба само тракториста, а за истовар евентуално два човека?!
 
Ima dosta ležajeva na tim lancima
Čitao sam da hoće da plane, koliko je istina nzm, evo Bota ima godinama letva lanac i lepo radi

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
А јесте размишљали о оним самоутоварним приколицама за мале бале? Делују ми као идеално решење, за утовар треба само тракториста, а за истовар евентуално два човека?!
Ja dok sam bio u "priči" jesam razmišljao, al mnogo novaca, baš mnogo..
Tako da, sam improvizovao, imao sam utovarivač vučeni za bale, i rampu na presi, pa kombinovao, a najčešće bez ičega, na ooruk jer je sve drugo sporo u majčinu...
Rolo bale tovarim I sam ako baš nema nikog da mi pomogne..
 
Najmanje ima remonta na ovima što imaju valjke, al one mi se i najmanje sviđaju... Radio sam i sa kaišarom, šta znam, radi ona, al nije pravila lepe bale, loši kaiševi i ne mogu se lepo našpanovati a njihova zamena je mnogo skuplja od kompleta ležajeva na sistemu letva lanac..
 
А јесте размишљали о оним самоутоварним приколицама за мале бале? Делују ми као идеално решење, за утовар треба само тракториста, а за истовар евентуално два човека?!
U najboljem slučaju 160 bala,
Prikolica košta oko 5_6000e
E sad trenutno tu turi vučemo 450_500 bala, znači 3x više goriva i više vozanja, za istovar još elevator i još 2 čoveka
Znači štediš 10din po Bali zbog utovara,ali naftu jede!!!!!!
Sporo u pm i od prilike ti treba 100 000 bala da otplatiš prikolicu
Druga stvar treba naći radnike koji će pristati samo da istovaraju!! I da čekaju sledeću turu

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mislim ja sam sad mnogo pametan, pa vas tu nešto nabeđujem, a i sam sam lomio par godina dok nisam prelomio, tačnije dok nije gorelo pod nogama što bi se kazalo
 
Meni je trenutno sreća što mi drugar uradi kad je muka i žurba zbog kiše!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
U najboljem slučaju 160 bala,
Prikolica košta oko 5_6000e
E sad trenutno tu turi vučemo 450_500 bala, znači 3x više goriva i više vozanja, za istovar još elevator i još 2 čoveka
Znači štediš 10din po Bali zbog utovara,ali naftu jede!!!!!!
Sporo u pm i od prilike ti treba 100 000 bala da otplatiš prikolicu
Druga stvar treba naći radnike koji će pristati samo da istovaraju!! I da čekaju sledeću turu

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Gresis
Prikolica je oko 4000
Ja sam najvise preterao i spakovao sam 1050 bala za dan
Netreba elevator,sama dize do 4,5 metara
Za ceo dan oko 30 l goriva potrosi 539 sa njom
Utovar ide 2 brzom na pun gas
Imao sam i nju i rol presu u isto vreme
Bale su teze dosta od onih za rucni utovar jer moraju da budu maksimalno nabijene da se nebi raspale unutra
Skoro je ta moja opet bila na prodaju za iste pare

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Ratko PA
moraju sve Bale biti idealno u redu, i kako ne treba elevator, ne može ona uči u senjak,
I kad je tako dobro što si je prodao
Šali na stranu rol presa je mnogo bolji izbor

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ratko PA
moraju sve Bale biti idealno u redu, i kako ne treba elevator, ne može ona uči u senjak,
I kad je tako dobro što si je prodao
Šali na stranu rol presa je mnogo bolji izbor

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Prodata je samo zato sto kockice moraju biti pod krovom a ovako sve drzim na kamaru i razdvojene na vise mesta po placu
Moze da ubacuje bale svugde jer ima rampu

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Drveni stubovi bagrem gradja čamovina i topola pokriven eval pločama
za početak 30x6 i treba još dva takva materijal nzm nisam gradju platio znate da sam u priči sa šumom i pilanom
Platiću beton i majstora jer nemam vremena da radim sam a to bi baš voleo
Postavljam ih u ćirično П tako da će 4m biti ovce a 1,5 m pokriven hranidbeni hodnik i 0,5m prepust nazad, biće na jednu vodu krov



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh