Balirka

Ja bih rekao da je neki zupcanik previse uzubljen odnosno da nema dovoljan zazor

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Moze biti da se izvukla kajla iz malog pa ga struze.
Moze biti da nije dobro izbusena rupa na njemu i previse nategnut na telo vezaca.
Vidi dali ti petljac ima lufta.
Ako nema nategnuto previse.

Ako ti je smazalo disk na sta mali zupcanici lice onda.
Ja sam disk jedan menjao pre 10 godina , drugi mozda pre 15 god ako ne i jace.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Jel misli na ona dva što pokreću vezače ili onaj grbavi što pokreće dodavače manile?
Drkao sam ja i te RED GERMAN MILF

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pogresno se izrazih, stift na malom zupcaniku.

Red german milf jos jedino ostale u selu da idu u zaradu, sve zelene , zute itd otisle na topljenje!







Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo razlike između levog i desnog diska.
bd3ab1c549a08be115fa8eec1c4d18cb.jpg
bc674d2b6cba6d2a5603435262a26d4e.jpg
7b5f3bc9419f7b73fd852df5c3e55416.jpg
74e5105b254014bfbd12acc404e8c4a9.jpg
f1cfbca294fcf11b8b874611766e2dc3.jpg


Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
još da dodam da sam desni držač kanapa menjao proletos (Robert Ada)sad je počeo da upušta, uvek desna strana treba da se Španuje više da bi radila.

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Robertov drzac kanapa izgura preko 100.000 bala bez da upusta, imas ti neki drugi problem.

Proveri telo vezaca dali ima lufta na osovini, proveri rolnice na iglama, nozice .

I drzaci drze do odjerene sile, ako imas nesto sto stvara dodatni otpor spagi cupace je iz drzaca.Jednom sam imao situaciju i tup nozic ne odsece spagu nego je iscupa iz drzaca.

Ali prvo skini gibanj, otpusti onaj dole sraf sto drzi telo, zaokreni telo na gore i probaj ga cimati levo desno , ako imas lufta dosta eto ti razloga ...

U momentu vezanja telo se kezaci i gibanj ne drzi nategnuto kako treba

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Robertov drzac kanapa izgura preko 100.000 bala bez da upusta, imas ti neki drugi problem.

Proveri telo vezaca dali ima lufta na osovini, proveri rolnice na iglama, nozice .

I drzaci drze do odjerene sile, ako imas nesto sto stvara dodatni otpor spagi cupace je iz drzaca.Jednom sam imao situaciju i tup nozic ne odsece spagu nego je iscupa iz drzaca.

Ali prvo skini gibanj, otpusti onaj dole sraf sto drzi telo, zaokreni telo na gore i probaj ga cimati levo desno , ako imas lufta dosta eto ti razloga ...

U momentu vezanja telo se kezaci i gibanj ne drzi nategnuto kako treba

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
Pozdrav,imam pitanje u vezi lufta u tijelu vezača.Nabavio Welger ap 42 ove sezone,uredno radi(na 1000 bala bez razvezane).Kada odvijem vijak koji drži tijelo petljača i petljač podignem u gornji položaj ima lufta u tijelu,znam da ima čahura između osovine i tijela.Diskovi su u vrlo dobrom stanju.Sve je više manje original na presi.Sada je li pametno da se upuštam u takve popravke,piksiranja, ako sve radi bez greške, malu količinu bala baliram do 2,3 tisuće.(prolista sam dosta temu,znam kakva aždaja zna postati,u jednom trenu sve radi,malo je pretreseš,ugodiš joj a ona se počne ljutit).
 
Ako tako malo bala radiš ne diraj ništa!!!!
2_3000 godišnje je baš malo

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pozdrav,imam pitanje u vezi lufta u tijelu vezača.Nabavio Welger ap 42 ove sezone,uredno radi(na 1000 bala bez razvezane).Kada odvijem vijak koji drži tijelo petljača i petljač podignem u gornji položaj ima lufta u tijelu,znam da ima čahura između osovine i tijela.Diskovi su u vrlo dobrom stanju.Sve je više manje original na presi.Sada je li pametno da se upuštam u takve popravke,piksiranja, ako sve radi bez greške, malu količinu bala baliram do 2,3 tisuće.(prolista sam dosta temu,znam kakva aždaja zna postati,u jednom trenu sve radi,malo je pretreseš,ugodiš joj a ona se počne ljutit).
Jesi siguran da ima caura?
I moja w61 ima isto stari tip vezaca i nema caura, telo direktno na osovinu.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Nema tu čaure, tu su telo vezača i poklopac sa mazalicom.Na novom tipu vezača takođe ide bez čaure, kućište sa ležajem i ćao.
 
Presa je mašina za štancovanje para ali naravno pod uslovom da ima posla.
Bas to sam hteo rec.. citam po temama svasta o uslugama.. i mogu vam samo reci da su vasa sela jos ziva i budite sretni dok je tako. Kod nas usluga jako malo i sitno, a masina pun kufer… sa vise usluga ko hoce da radi nema sta da brine za masinu. Sve se popravi i otplati.
 
Kod nas je sa tim gotovo, svaka druga kuca ima presu, makar welger 41 ili class 40, pa komsija radi komsiji, ovaj njemu posle obere kukuruz itd...
Ja ne mogu da poverujem kad neke kolege ovde pisu koliko danas rade usluzno, ovde su i oni sa dve krave nabavili sebi presu to je za nekih 1000 bala plafon.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Čaura može ići jedino u slučaju da je osovina tanja u odnosu na telo vezača.Verovatno je kod tebe takav slučaj.
 
Zna li neko, da li rez. dijelovi u almexu obavezno imaju na pakovanju hologram, konkretno lezajevi. Ili ne.
 
Nazad
Vrh