Balirka

Malo me najedila stara baka Mo ali sredili smo
Preskočila paljenje upalo nešto pod lanac i po starom običaju izbila igle sredim sve
I posle 3_4000 bala repriza
Aj onda šta kako razvukao se malo glavni lanac ali ovaj put i stremen je stravao pa sam uveo mere predostrožnosti i zamenio i ležajeve na lančanika petljača i svornjak
Igle i stremen naravno recikliram peglam i vraćam iz mrtvih
Iznenadjuje me starica

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Svaki deo ima hologram.
Maticu, nasao sam ovdje u Bijeljini kod claas zastupnika lezajeve za klip prese, ono na oko izgledaju ok pakovanje takodje, ali nema holograma na kutiji, istina po pakovanju se vidi da leze tu najmanje par godina, pa me zanima postoji li mogucnost da je to original ali bez holograma, odnosno je li claas oduvijek stavljao hologram na dijelove. Da, na samom lezaju pise made in germany i nekakav broj koji nisam procitao jer nisam ponio naocare. Rodjak mi kaze da je on uzimao te lezajeve prije tri godine i da su za sad ok, inace su 7 evra jevtiniji po komadu od almexa, ali bi mi bilo daleko lakse uzeti ovdje nego da idem u Pancevo ili Temerin.
 
Predpostavljam da klas nema svoju fabriku ležaja nego koristi standarde kao i ostali ako znaš oznaku samo tražiš u kvalitetu.
 
Ne ide to tako bas, naravno da claas nema industr. lezaja, ali poruci od nekog i zastiti ga dimenzijama, ili konkretno ovaj za klip nije isti kao obican lezaj istih dimenzija. Classov trpi vece opterecenje i mislim da je drugacije (kozom) zatvoren od prasine, jednostavno su kugle u njemu vece.
 
Тако је лежајеви на клипу од клас маркант 60 су неких само њима знаних димензија и два реда куглица са посебном заштитом. Али и ту смо им ми доскочили направи се чаура и окали, заштита од филца, лима и зегер осигурач.,два лежаја у квалитету 6202 или 6203 и терај ево већ трећу сезону.
 
Meni su fabricki welger kod mene trcali 16 godina , a pre mene ko zna koliko.Istrosili su se toliko da je klip poceo da cese od tunel.Ni jedan se nije razleteo niti zaribao.

Od roberta izguraju 2-3 god i moram menjati , ali je komad 20e.

Original verujem da nije ispod 90-100e

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Da li je neko radio hidraulicno zakretanje na presi ili ima da slika kako je uradjeno. Planiram kod sebe da uradim, vise mi je dosadilo da na 20 paecela dnevno rasklapam i sklapam balirku. Gledao sam na oglasima ima raznih hidraulicnih klipova, mene samo zanima u cemu je razlika obicmog klipa i onog sa kockom na sebi, ima li on nekih prednosti ili moze najobicniji klip sa se stavi.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
To mi je uvek islo na zuc.
Dok smo isli zajedno ja i buraz, zgodno, ovaj ne silazi sa sedista a kad si sam, plac majke Bozije.
Male parcele pa po sto puta iz kabine i natrag.
Kad bi racunao to vreme izgubljeno bas me zanima rezultat...
Cak bi cilindar stavio i na pick up e tu bi trebao taj sa kockom da ne bi popustao ako nema treci tocak.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deks, ja samo tako morao da izlazim dok sam imao jd 332, pa kad smo uzeli ovu ihc preporodio se sto mogu sam, vezem kanap i sprovedem do kabine i sa njim povlacim polugu za rasklapanje i sklapanje. Ali i to dosadilo, zato sto sam dosta u brdu i onda mlra da se trazi uvek idealan polozaj i da se cima napred nazad da bi rasklapao i sklapao i resio sam da ulozim u to 100e i resim se vise te zajebancije

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ista prica i kod mene, taj mehanizam na nasoj DF kao da je sklepao nas lokalni kovac a fabricki je tako.
Mogao bih konopac otkinuti vukuci tako nece izaci i ako mazem sa tovatnom mascu....
Ako se uhvati neki polozaj idealan onda hoce ali to je 1 u 100 puta.
Tako da uvek nosim cekic u presi, imam neki ritual, postavljam klocnu pod tocak, cekicem izbijem zaoranj zaglavim cekic pod njega, krenem traktorom, zaoranj ulece gde treba, cekic ispada....
Opet napolje sve to sakupiti i non stop u krug.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja nemam problem sa sirenjem, povucem klin , i samo krenem napred traktorom bez klocne ikakve sama se rasiri.

Ali kad je skupljam u rikverc nece, valjda nije isti ugao kao kad je sklopnjena pa nece pa podbacim balu nazad.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Ako je ravno i tvrdo uhvatim za pick up i raširi i sklopim baš lako ide i klin i zabacivanje klocnu nisam nikad koristio
A ako je mekano izvadimo klin i cimnem na kvačilu a kad skupljam bala pod točak ka Daner nek se u nečemu slažemo
Pick up mi nema potrebe jer vučen na polugama presu pa hidraulikom traktora podešavam
A klip imam spreman za širenje nego me zeza Drmuson morao BiH dodavati razvodnik na ploču pa creva i izlaze i sve izadje 10900+6200 baš sam prošle nedelje montirao na tafe 42 pa znam
+ creva i priključci za presu


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ne treba ti uopšte to priključivati na hidrauliku traktora. To se može napraviti da bude jedan mali dvosmerni cilindar sa nezavisnom zupčastom pumpicom električnom 12V koja prepumpava ulje sa jedne na drugu stranu cilindra.
Dakle, trebaju samo dva provodnika sa traktora i komanda na traktoru koja menja polaritet da možemo menjati smer obrtanja pumpe.
Takvih pumpica ima na elektro viljuškarima, kojekakvim drugim mašinama..
Ovaj cilindar može bolcnama da se kači za uške rude i da može po potrebi da se skida.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ovo je jedino što sam našao, a da je besplatno.

Kataloga delova ima na puno sajtova ali košta od 15 dolara pa naviše. Nisam uspeo da nađem besplatno.
 
Nazad
Vrh