Balirka

Kukuruzovine radim drugima sebi neću nikad više!!!!!!
Zbog kukuruzovine sam fasovao ENTERITOKSEMIJU kod ovaca i jaganjaca i zakopao 18 komada te zime


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kukuruzovine radim drugima sebi neću nikad više!!!!!!
Zbog kukuruzovine sam fasovao ENTERITOKSEMIJU kod ovaca i jaganjaca i zakopao 18 komada te zime


Sent from my moto e5 using Tapatalk
A sta je to ENTE.... I sto se to desilo zbog kukuruzovine

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
To je bakterija koja živi u zemlji!!
Kad se radi silaža ide se adapterom 20_30cm od zemlje jer je taj donji deo tretiran hemijom i kiša je nabacivala zemlju na njega
A kad se balira kukuruzovina onda onda pograbiš i zemlju i sve
Dok je žitne sojine ječmene i zobene slame kukuruzovinu neću kući nositi za ovce!!
U kukuruzovini imaš celulozu i nešto kalcijuma, a u ostalima ima i po neko zrno i plevica (mekinja)

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ne znam sta da ti kazem,sta kad su ovce u polju u pasi pa kupe sa zemlje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Problem bar na welgeru zna da bude da prodje stap ili korun gore, polumeseci ne mogu da ga stisnu i slomije srednji disk.
Mislim nije disk skup 30e i 2h posla da se prepakuje, al opet lom je lom.
U čemu je konkretno problem?Mora sve na presi da bude tip top i to ide, ako je neka komponenta rovita .ebavaće i uši zavrtati.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Nisam imao lomova hvala Bogu.
Sarovina iliti kukuruzovina kroz moju presu nece pa nek je duplo skupja bala.
Sem toga usluge sam batalio tako da cena me ne interesuje.
Inace, zanimljivo da jedino ja u selu nisam imao problema sto se tice vezivanja kukuruzovine, ostali sve nesto kubure, zezaju vezaci i dr.
Ljudi se cude sto ne radim uslugu kad presa veze k'o luda


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Što se mene tiče mašine treba da rade!!
Usluge su čist novac, ima tu i kvarova i muke itd ali i zarade, npr prošle godine 39000 bala izadje na oko 1170 000din oduzmemo troškove 400 000 din i ostane 790 000 din što će mo se složiti da je vrednost 539+ balirka


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ja svake god zveknem 50-70.000 bala bez tulaja.
Tacno sam za tulaj mislio naci neku krshinu i da je skasim da mi nije zao.

Kod nas slama i detelina 25 din, tulaj 50.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Da sam nastavio usluge i ja bih tako radio, kupio bi neku drcu pa kad se skrsi da mi nije zao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nikada mi se nije desilo da se slomi srednji disk sem jednom prilikom kada sam ga skidao pa ga razbio čekićem ali to je opet ljudski faktor.Da imam vremena i naravno kome balirao bi kukuruzovinu sve u 16.U sanduku za alat imam delova da uradim generalnu vezača na njivi ako zatreba.Nije mi žao da kupujem delove i da teram ako mi ta mašina sve to vrati.
 
Ja sam video slomljene diskove , sto srednji sto vezacki uhvati tulaj izmedju malog zupcanika i diska pa krene da veze i slomi disk.

Zato i ne baliram tulaj.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Ja sam video slomljene diskove , sto srednji sto vezacki uhvati tulaj izmedju malog zupcanika i diska pa krene da veze i slomi disk.

Zato i ne baliram tulaj.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
Ako Lifam može da balira.....Normalno,da tulaj svugde uđe.Desi se da odseče vrpcu,da pi-kap prste prebacuje u drugo polje.Samo je treba češće čistiti od prašine i podmazivati.Ali lepo su rekli i Matić i Luka.Pokvari se ,popraviš i teraj dalje.Valjda ne lomi diskove uvek.Od 99 nikad lom na vezaču sem pucanje oproge za sabijanje i opruge za vraćanje.i jednom se odvarila poluga donosača kanapa.Može presa da se pokrje i u slami i u detelini.Ti bi bar to trebao znati.
 
Naj bolje kad kupiš mašinu met'eš je pod šupu i miran nikada se pokvariti neće
Evo rokam soju pa ću u komušu

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Baliram ja sasvim dovoljno, tako da mi tulaj u opste nije potreban.

Kad budem imao potrebu za tim kupicu tako neku presu da mi je nije zao skasiti.


Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh