Balirka

E neće đubre, već kad zaštopa navuče kanap pored rolnice, tj između nje i igle, zato što loše napravljena bem li ga... Skidao sam je, žuljao sa šmirglom, probao malo da prepravim taj porez gde ona dođe...
 
Imaju i ovde prese pa plate uslugu
32 balirke u selu
50 krava
10 konja
4000 ovaca
150 kuća ima grejanje na soju
1 sušara za zitarice na bio masu
Kupe balirku, počne da ih jebe, uzmu a sami njakaju naučnici i sjebu onda tako stoji pod šupom
Retki su oni kojima ja hoću da radim balirku, a drugi niko ne radi u selu

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Pa ti si onda "mnogopolista".;)(y)
 
Nije to u pitanju nego su ljudi teški i nezahvalni.Doteraju kod tebe da im rešiš problem po mogućstvu bez ikakve nadoknade.Kada im kažeš da moraju da kupe to, to i to nema teorije, zovu majstora koji ih klepa po ušima jer ti si hteo da ih prevariš i da se obogatiš na njihovoj grbači.Najbolje je prema svima imati čist račun jer je tu duga ljubav.
 
Problem je sto rolnica ima lufta u igli previse.Ili platnice neke podbaci tanke sa obe strane rolnice ili stavi neku maticu preko stifta na igli dok je rolnica unutra pa udri cekicem da skupis iglu.
E neće đubre, već kad zaštopa navuče kanap pored rolnice, tj između nje i igle, zato što loše napravljena bem li ga... Skidao sam je, žuljao sa šmirglom, probao malo da prepravim taj porez gde ona dođe...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@Matic

Ja ne popravljam konkurenciji prese .
Jer kad im musterija predje kod mene jee ne rade kako treba pljuju mi iza ledja, a cim crkne nesto odma neki fin narod postanu odmah zovu kad bi mogao doci pogledati itd.

Imam dva drugara kojima pomognem i to je to.

Imao sam par puta situaciju da mi skinu ugovoren posao a ja im resio presu.

Vise NJET!


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nije da baš ništa ne znam, to je klasičan monterski posao a ne majstorluk, ne znam da vari, a znam da zašrafim... Zamenska igla ima rolnicu a original nema, e ta rolnica mi **greška pomerala a ne naštelovanost igle... Jednostavno rolnica zaštopa, privremeno rešeno sa wd sprejom na svakih par krugova..
Ako znaš da našteluješ iglu onda nije problem.Rolnica je bitna.Kod lifama ako zaštopa možeš da radiš jer ne može kanap da se zavuče jer je rolnica knap.
A što se štelovanja igala tiče,ne bih se složio da je baš samo monterski posao.Par mm može da pravi problema.
 
Zorane, sve je to jasno kao dan, dobro sam ja naštelovano iglu, i nije mi vezivanje problem, čvor je školski, nego je baš prorez i rolnica problem jer je ausvinkl, ko nogama da su pravili... Imao sam i lifam više od 20 godina, tako da i nju poznajem pomalo.. 😀
 



Iznenađenje, opalio iz čistog mira.Pre 5 godina slomio 3 zuba na tanjirastom, navarili i namestili da ne udara na njima ali je sada oštećen i konusni poprilično.Našao sam drugi reduktor na bazi zamene, cena sitnica, divota od života.
 
Имао бих једно питање. Која балирка је добра али да може без проблема и шашу да балира? У ствари је то више комушина после берача када прође. Половна и да никако није Клас.
Немам неко искуство са балиркама.
 
Ни једна не воли кад је утераш у кукурузиште ,то је за сваку пресу смрт.Све трпи почевши од пикапа па до осталих радних делова све се брже хаба и троши
 
Nazad
Vrh