Balirka

Kukuruzovinu posle beraca ili kombajna moze svaka da presuje. Sad sto mnogi izbegavaju zbog toga sto presa trpi to je druga prica.
 
Kolega je pitao koja moze da presuje kukuruzne ostatke, tako da sam ja njemu odgovorio i slazem se sa tvojim konstatacijama. Pri presovanju se ne vide nikakva trenutna ostecenja na presi, ali vremenom oseti posledice. Zato neko izbegava presovanje tulaja, a ja, a i ostali skuplje naplacujemo presovanje istog.
 
Знам све то али не видим други начин да то скупим. Најгоре ми када узму и све спале :(
 
Ne znam za druge, ja imam DF i ide ekstra, nema odvezanih bala itd.
Ne volim to da presujem ali sebi neku kolicinu svake godine spremim.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Имао бих једно питање. Која балирка је добра али да може без проблема и шашу да балира? У ствари је то више комушина после берача када прође. Половна и да никако није Клас.
Немам неко искуство са балиркама.
A zasto niposto claas? Jel' u pitanju neko lose iskustvo?
 
U KUKURUZOVINI KOMUŠI naj veći problem je ZEMLJA!!!!!!
Kad idiot pograbi na crno, pa napravi otkose kao za BIG BALER a ti dodješ sa SMOUL
ZEMLJA uništi balirku!!!!!!!!!!!
Noževe, pick up, ležaje klipa, pa i petljače!!
Baliram babetinom kukuruzovinu pod uslovom da ja grabim i bala je 50 din a inače je 30 din
Dok je bilo berača po selu lepše se baliralo za beračem bude po koji klip a nema ČUKA oklasaka šapurika!!!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Zaboravio si na cokanj. Negde sam procitao da na ovim nasim bivsim prostorima ostatak posle krunjenja ima preko 70 naziva. Kod nas se zove cokanj.
 
Хвала вам. Овде су берачи. Да ли је паметније да прво прођем балерином?
Веома лоше искуство. Више су је обилазили мајстори него што је радила. Само када смо се ње решили.
 
Balerina je dosta bolja.
Ovo o cemu Luka prica se desava najvise sa suncem kad se grabi a jos ga zabiju u crnu zemlju umesto da ogranice hidraulik.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Хвала вам. Овде су берачи. Да ли је паметније да прво прођем балерином?
Веома лоше искуство. Више су је обилазили мајстори него што је радила. Само када смо се ње решили.
E, to si trebao gledati kada si je kupovao, neko ti je utrpao izradjen krs. Sta si imao, koji model?
 
Uzmes Claas 60 i da te glava ne boli.Mi sa nasom svake godine po par hiljada bala kukuruzovine uradimo i isto je problem kad dodju strucnjaci pa pograbuljaju i dzombe sa sve zemljom.
 
Da li je na 60-ici veći tunel u odnosu na 50 i 55 ili je brža? U čemu je glavna razlika u odnosu na 50. Ja imam Claas 50 već nekoliko godina, imao sam par problema koje sam uspešno rešio uz pomoć ljudi sa foruma. Sada bih trebalo da promenim semering i biksnu na zamajcu, ali nikako da se rešim, ali ću izgleda i to uskoro da ne nastradam kao naš uvaženi moderator. :)
 
U KUKURUZOVINI KOMUŠI naj veći problem je ZEMLJA!!!!!!
Kad idiot pograbi na crno, pa napravi otkose kao za BIG BALER a ti dodješ sa SMOUL
ZEMLJA uništi balirku!!!!!!!!!!!
Noževe, pick up, ležaje klipa, pa i petljače!!
Baliram babetinom kukuruzovinu pod uslovom da ja grabim i bala je 50 din a inače je 30 din
Dok je bilo berača po selu lepše se baliralo za beračem bude po koji klip a nema ČUKA oklasaka šapurika!!!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Podigneš malo pi-kap prste i rešen problem.Ali najviše strada balirka kako god da se zove.Ko je išao iza nje vidi šta se sve dešava u vezačima.Sve marke nisu ni predviđene za tulaj.Sada još naročito posle kombajna ima i čokanja pa ljudi baliraaju za grejanje.Mogu one i granje da baliraju ko hoće.
 
Svaki kombajn napravi ovakvu slamu kao što su otkosi na snimku...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh