Balirka

Balirka je MED I JED
Nema sladje pare od 3000 bala danas
Isto tako živce zna pojesti!!
Sreća pa ja za mašine imam živce, za ljude jok!
Što me pitao jedan iz sela kad sam sam prvu nabavio
Ti mali nemaš šećer???
Saš ga dobit!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Imaju i ovde prese pa plate uslugu
32 balirke u selu
50 krava
10 konja
4000 ovaca
150 kuća ima grejanje na soju
1 sušara za zitarice na bio masu
Kupe balirku, počne da ih jebe, uzmu a sami njakaju naučnici i sjebu onda tako stoji pod šupom
Retki su oni kojima ja hoću da radim balirku, a drugi niko ne radi u selu

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mi sami popravljamo našu i Welgericu od jednog drugara.Ostale u selu ne me interesuju, neka se snalaze i plaćaju majstore.
 
Ima i ovde kod nas ljudi sa presama koji baliraju seno i slamu a kad dodje kukuruzovina oni placaju usluge.
Ja sam jesenas natukao 5500 bala drugima.
 
To je i meni nedosanjan san i da je obim posla ostao na nekadašnjoj skali odavno bi jedna 730 bila u mom vlasništvu.Nema sada ni 10% nekadašnjeg obima posla pa će W61 biti večno u dvorištu a doći će neka rol balirka u skorijoj budućnosti.
 
Nadam se roll balirci a svakako mala će ostat zbog grejanja i usluga!!
E sad verovatno će babetina ostat ili neki drugi poljostroj

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
То је аждаја од пресе рођак узме готову балу од 30кг и баци у пикап она само штуцне и испљуне је напоље
 
To je i meni nedosanjan san i da je obim posla ostao na nekadašnjoj skali odavno bi jedna 730 bila u mom vlasništvu.Nema sada ni 10% nekadašnjeg obima posla pa će W61 biti večno u dvorištu a doći će neka rol balirka u skorijoj budućnosti.
Moj brat ima 730 nista specijalno u odnosu na recimo 61.Meni presovao ako je potera nejednake bale,rakovica ima spr kardan pa oce bala da bude usukana isto kao na 61
 
Ja sam na mojoj bivsoj 61 menjao i tockic i letvicu nareckanu.I opet kada je poteram ove da pravi nejednake bale.Jednom sam i na zvezdi teo da produzim prste za merenje duzine
 
Ima drugar 730 , balirali smo i uporedo ide ona dosta bolje.

Dosta ozbiljnija presa , detaljno sam je skenirao.

A nema spor kardan brz kardan , treba 540 na kardanu

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Igla toliko može da zadaje problema da ti **greška pomera.Ti u prvom slučaju nisi uspeo da je staviš dobro,dok u drugom jesi.Kod igli je jako važan ceo put.Da li varite gornji deo (gde se šrafi igla)
Nije da baš ništa ne znam, to je klasičan monterski posao a ne majstorluk, ne znam da vari, a znam da zašrafim... Zamenska igla ima rolnicu a original nema, e ta rolnica mi **greška pomerala a ne naštelovanost igle... Jednostavno rolnica zaštopa, privremeno rešeno sa wd sprejom na svakih par krugova..
 
Ne vidim zasto bi bio problem ako se rolnica zastopa,tako moze da tera bez problema dok je kanap ne proglodje skroz i pocne da ga kida

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh