Balirka


Malo sam racuno kolko mi raspe i ispadne nekih 1%. odnosno 10 na 1000. i jedna slika u toku rada malo staklo prljavo al ide
 
Onaj lanac zub po zub, okines paljenje i sve dok ne prodje.kocnicu da ne zapne je dobro ondnosno.syo si ti napisali 2 cm klip a igle ulaze u prostore za njih na.klipu

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
Probat ću oovih dana da to riješim sam. Jer ovdje slabo ima majstora za balirke. A i oni što rade su čisti prevaranti. Evo danas u suhom sijenu 110 bala nije ni jednu razvezala. Pređem u drugu parcelu gdje je valažnije bilo koliko god popustim bale one teške, a i bilo ih razvezanih čak 5 komada na 60 izbalirani .
 
Ma isto je to ja mislim Rs su vezaci na.njoj a ja mislim da su ssamo novije mozda cak i za zadnja serija nisam siguran.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Sad gledam razne welgerice u radu po youtube , mozda se tripujem ali mi novije serije deluju kao da su ubrzane. Gledam vile koliko brze rade nego kod mene. Pa se tripujem da je mozda ne davim na 540 obrtaja kardana. Jer nekad mi fali brzina . prva prespora a druga prebrza(imt 549 )a sa vecim gasom bih isao brze i ona bi gutala brze samo ne znam jel bas bezbedno. Ali gledajuci po netu kontam da im ne smeta jer ove nove bas idu ko lude

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa vuku ih sa većim traktorom preko 100 konja kod nas sa fergom udavi ga ako brže poteras ili stegnes bale mora pun gas da je sabije ja kad radim slamu ide kejs 100 konja i manila tip 320 uvek i slama i detelina manje bala uradim iz klupčeta al zato guta a bale nemozes ruku zavući ispod manile
 
Svake sezone isti problem desni petljac ne veze dobro,nekad svaku desetu balu ispusti pogotovo kad sijeno nije dobro suvo a nekad 100 komada sveze bez greske.
Najcesce je kanap ravan znaci bez cvora ili ,doduse dosta rjedje,kanap ostane zaglavljen u cvoru prethodne bale.
U pitanju je Poljostroj (Claas) presa.
Imali neko nesto korisno da predlozi?
 
Pa vuku ih sa većim traktorom preko 100 konja kod nas sa fergom udavi ga ako brže poteras ili stegnes bale mora pun gas da je sabije ja kad radim slamu ide kejs 100 konja i manila tip 320 uvek i slama i detelina manje bala uradim iz klupčeta al zato guta a bale nemozes ruku zavući ispod manile

A sto ce ti tip 320 ?
Ja sve teram sa 500 i isto bale max sabijene.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Svake sezone isti problem desni petljac ne veze dobro,nekad svaku desetu balu ispusti pogotovo kad sijeno nije dobro suvo a nekad 100 komada sveze bez greske.
Najcesce je kanap ravan znaci bez cvora ili ,doduse dosta rjedje,kanap ostane zaglavljen u cvoru prethodne bale.
U pitanju je Poljostroj (Claas) presa.
Imali neko nesto korisno da predlozi?
Pogledaj skidac spage u kakvom je stanju i pritegni malo kljun na onom federu da drzi bolje spagu. Naostri nozic sto sijece spagu i ne bi trebalo bit problema

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Ja sam se od Clasovog vezaca odmorio od prosle sezone,neka se zeza neko drugi.Sa njim se nikad ne zna,ide lepo 100-200 bala,i udjes u sledecu livadu pocne da zeza.
 
Svake sezone isti problem desni petljac ne veze dobro,nekad svaku desetu balu ispusti pogotovo kad sijeno nije dobro suvo a nekad 100 komada sveze bez greske.
Najcesce je kanap ravan znaci bez cvora ili ,doduse dosta rjedje,kanap ostane zaglavljen u cvoru prethodne bale.
U pitanju je Poljostroj (Claas) presa.
Imali neko nesto korisno da predlozi?

Ja sam imao isti/slican problem. Desni vezac mi je bio pomeren u levu stranu pa je kasnio desni vezac u odnosu na levi. Ubacio sam maticu u onaj zljeb i priljubio uz zupcanik i sad su sinhronizovani. Zamenio sam kljun sto pridrzava kanap. Pogledaj da nije negde napravljena brazda od kanapa pa da kaci. Mozda treba da pogledas one diskove sto drze kanap mozda ti se izvlaci kanap, ili da dotegnes opruge na vezacu.

193983719_3_644x461_press_podborschik_claas_mark.jpg
 
Vezac je na svima manje vise isti, tu uglavnom najvise problema zadaje hvatac spage i on je najslabija tacka na svim tim rs . tu da je ubaciti od welgera hvatac spage preporodili bi se.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Daner slobodno možeš da nagariš.Što veći gas brže ideš i ništa joj ne smeta pogotovo u detelini i senu gde su manji otkosi.Pičio sam 4 brzom sa 577 x puta a obično idem drugom.
 
Ne smeta joj i da traktor teram na 2000 obrtaja ? Doduse 549 teram na 1700 jer je njemu tad 540 na kardanu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Evo stavio sam lanac, podesio kako sam znao, jel moze neko da pogleda i vidi da li ovo valja sada?? Da li smijem ukljuciti presu??

 
Poslednja izmena:
Samo goni dobro si uzubio bitno je samo potrefit zub da klip ne udari i to je sva mudrost a ti si to uspio

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Nazad
Vrh