Balirka

Kod mene danas veselje. Krenulo pravo. Puce mi lanac koji se nalazi iza ovog lima oznacenog na slici dole.. Imam komad tog lanca rezerve za nastiklati, ali kako to sad ufaziti. Uvuko mi pick up nekog kamenja i puce lanac .. :sjasi: Kud ne mogu naci nikakvog majstora da mi to dodje srediti, dobar tajming, u jeku sezone..

aaaaaa.jpg
pokušaću da ti pomognem.Pogledaj na zupčanicima da li je označeno paljenje.
 
Bar je uzubiti lako ,igle ulaze posle cela klipa 2 cm. Uzubi kako bilo. Aktiviraj palenje i okreci dok se igle ne poravnaju sa ulaskom u tunel i tu raskaci lanac. Okreci zamajac. Da ti klip ima hod na sabijanje. Kad predje celo klipa igle za 2 cm. Zablokiraj zamajac u tom polozaju i stavi lanac . to ti je sva mudrost. Mozda ti deluje konfuzno ali samo ceti se kazati kad krenes uzubljivati

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Evo i kod mene ma malo problema sa petljačima. S obzirom koliko do je sada napravila bala nije ni čudo. U pitanju su RS 3770 petljači. Desni petaljač jako nisko odreže špagu iznad čvora. Lijevi radi noramalno ima negdje još 25 mm špage iznad čvora. Lijevi mi odreže samo 5 mm iznad čvora. Zato mi se desi ako su bale previše nabijeni da mi se izvuče špaga iz čvora što je prekratka. Da li znate kako naštimati i lijevi petaljač da odreže malo više iznad čvora?
 
druze moj ti je savet da prodas tu presu sto pre,ja sam imao MF 10 isto stara kao i tvoja,sve zivo joj falil kad god sam otiso u njivu skoro svaki put sam se vratio neispravan. moj ti je savet da kupis presu iz uvoza i ako si u mogucnosti mladju bez lanaca!
 
A druze uzeo sam i ja od uvoznika, u neki pazar.Radim samo za sebe i to mozda 1500-2000 bala godisnje. Bilo je nekih presa ali sve preveliko za mene, uzeo nju jer mi je pogodna za terena. Lijepe bale radi ali eto, nemam pojma o presama, totalni laik. Dodje prijatelj koji zivi od poljoprivrede od malih nogu, hoda za presom, stela nesto i ide bez problema. Odem sam u njivu i ja ne znam nista podesit sem vintove dotegnuti i raspustiti.. Danas ide lijepo radi bale, ali svaku 4-5 balu kada sveze onda napravi po 2-3 male bale nastale od jednog udarca malja, a onda ponovo ide bez problema , ne razvezuje i dobro veze bale. Puce mi lanac jer vozim na donjoj kuki bez vagira i izgleda nisko bilo i povuce kamenje neko, umalo glava da strada od kamena. Ako bude problema puno s njom, prodat se uvijek moze i traziti nesto drugo. Ali, prvo se puže pa se tek onda prohoda.
 
Evo i kod mene ma malo problema sa petljačima. S obzirom koliko do je sada napravila bala nije ni čudo. U pitanju su RS 3770 petljači. Desni petaljač jako nisko odreže špagu iznad čvora. Lijevi radi noramalno ima negdje još 25 mm špage iznad čvora. Lijevi mi odreže samo 5 mm iznad čvora. Zato mi se desi ako su bale previše nabijeni da mi se izvuče špaga iz čvora što je prekratka. Da li znate kako naštimati i lijevi petaljač da odreže malo više iznad čvora?
Pa uporedi u cemu je razlika izmedju levog i desnog . neka ti neko polako okrece pa gledaj sta se desava. Mozda ti i hvatac spage ne drzi dobro pa ispusti. A ti mislis da se izvukla iz cvora

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A druze uzeo sam i ja od uvoznika, u neki pazar.Radim samo za sebe i to mozda 1500-2000 bala godisnje. Bilo je nekih presa ali sve preveliko za mene, uzeo nju jer mi je pogodna za terena. Lijepe bale radi ali eto, nemam pojma o presama, totalni laik. Dodje prijatelj koji zivi od poljoprivrede od malih nogu, hoda za presom, stela nesto i ide bez problema. Odem sam u njivu i ja ne znam nista podesit sem vintove dotegnuti i raspustiti.. Danas ide lijepo radi bale, ali svaku 4-5 balu kada sveze onda napravi po 2-3 male bale nastale od jednog udarca malja, a onda ponovo ide bez problema , ne razvezuje i dobro veze bale. Puce mi lanac jer vozim na donjoj kuki bez vagira i izgleda nisko bilo i povuce kamenje neko, umalo glava da strada od kamena. Ako bude problema puno s njom, prodat se uvijek moze i traziti nesto drugo. Ali, prvo se puže pa se tek onda prohoda.

i ja sam bio laik i sad sam,ali osnovno znam,samo kazem iz iskustva kakve sam ja probleme imao i resio se te bede!
 
Evo i kod mene ma malo problema sa petljačima. S obzirom koliko do je sada napravila bala nije ni čudo. U pitanju su RS 3770 petljači. Desni petaljač jako nisko odreže špagu iznad čvora. Lijevi radi noramalno ima negdje još 25 mm špage iznad čvora. Lijevi mi odreže samo 5 mm iznad čvora. Zato mi se desi ako su bale previše nabijeni da mi se izvuče špaga iz čvora što je prekratka. Da li znate kako naštimati i lijevi petaljač da odreže malo više iznad čvora?

Pogledaj polugu noža na desnom i uporedi
 
Hazzee koliko je siroka tvoja balirka sa vanjskih strana kad meris?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ulaz u dvoriste mi je uzak i kada ulazi onda je na knap. Nisam mjerio a na internetu sam nasao podatak od 102'' sto je skoro 260cm.
 
Pa onda nijee uopste mala koliko pricas da ti odgovara zbog gabarita. Npr moj jd 332 je jedna o jacih i mocnijih presa a siroka je 240cm sto nije ouni, nar po meni

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ajde sutra cu poslikati kada budem skidao poklopce da lanac skidam pa ces vidjeti kolika je. Taj podatak sam nasao na internetu a sutra cu izmjeriti tačno. Bila je na placu NH273 ili bjese 274 , ne sjecam se tacno brojki, i dosta je veca od ove i nikako mi nije odgovarala gabaritno. Manje na placu su jedino bile Italo Svizzera i AMA sa malim pikapom , ali one tipa za Tomu Vinkovica..
 
Hazzee, to je neki standard za prese 240cm. Moja NH 377 je bas velika i siroka je kao tvoja, teska 1300 kg tako da ta tvoja presa nije mala kao sto mislis. Koliki joj je pick up.
 
Nemam pojma koliki je pick up, sutra cu da izmjerim i poslikam detaljno da vidite o cemu se radi. Nemam duplaka a teren je Boze sacuvaj tako da sam gledao sto 'ogodniju' gabaritno. Ta tvoja je prilicno teska s tih 1300kg, ovu kada kacim na donju kuku, rukama podignem i zakacim.
 
Tesko ces ti to sve uganjat kad nemas iskustva sa presom, licno znam po sebi jos kad kupis nesto istjerano i staro samo bolest da dobijes. Ja sam poceo sijedit prve godine kad sam je kupio i ne kupujem vise star plug a pogotovo presu.
 
Onaj lanac zub po zub, okines paljenje i sve dok ne prodje.kocnicu da ne zapne je dobro ondnosno.syo si ti napisali 2 cm klip a igle ulaze u prostore za njih na.klipu

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
www.youtube.com/watch?v=ZoB_1meRa9A evo tu se može skopčati kako izgleda uzubito kako treba i većina presa ima naljepnicu na poklopcu sanduka špage na kojoj je objašnjeno kako se uzubljuje.
A što se tiče kratkog čvora za prvu ruku staviš deblju špagu i biće dobar čvor Bosonoga
 
Poslednja izmena:
Pa onda nijee uopste mala koliko pricas da ti odgovara zbog gabarita. Npr moj jd 332 je jedna o jacih i mocnijih presa a siroka je 240cm sto nije ouni, nar po meni

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Pick up je 140cm a sirina je 240 do vanjskih rubova guma. Podatak sa interneta nije bio tačan.
 
Nazad
Vrh