Balirka

Pa i treba da pukne zato je osigurac :) verovatno se preopteretila pa je otkinula :)
Kod mene m8 8.8 i bez problema ,normalno otkine mi kad je zagusim :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Moralo bi biti na obe strane isto,mozda je ispao petljac iz lezista.Pogledaj onu sliku sto si kacio nedavno(saraf sa oprugom sto steze petljac) da li je tamo sve na mestu?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
Vjerovatno je prilikom skidanja spage podigo kljun gore jer je lakse otpetljat. One se sam vrati pri vezanju u nulti polozaj
Kod mene su osiguraci na NH M10 isto s tima da sam prije uzamio sarafe sa punim navojem jer nisam imo one sa pola. Kako sam stavio ovaj pola cisto pola navoj preko 1000 bala nije ga otkino. Jacina 8.8 5.8 su preslabi :osmeh:
 
Posto je kod mene jd presa ja ne mogu da stavim m8 saraf vec neki malo tanji, nalazio sam do sad kod mehanicara od auta nekih pasuju, ali ih je vise ponestalo pa moram razbustiti da moze m8 saraf. I njih cu traziti starije, kvalitetniji su sigurno.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Ima da se naruci m7 za JD presu kod Nena -Indjija samo su poskupi ,ako resis da razbusujes onu cauru sto je u zamajcu moras prvo raskaliti jer ni jedna burgija nece u nju.
 
Vratio je se kljun u nutli polozaj kako Pottinger kaze, a i mene zeza osigurac na zamajcu, mislim lahko puca. M8 mi se cini pretanko za zamajac, kod prijatelja na JD je M10, kaze precesto mu pucao M8 i ubaci M10..
 
U kakvom su vam stanju čaure kroz koje prolazi sigurnosni šraf?Ako su razlokane hoće da cvika šraf i na prazno.
 
Pa vjerovatno ti je puco posto si previse stezo vintove sam kazes da su bale bile kao kamen tvrde. Provjeri na zamajcu rupu dali je 8 ili 10 mm
 
Pogledaj jel 8.8 pise na glavi sarafa i lijepo ga kljucem stegni. Gledaj da ima pola bez navoja pola sa navojem. I razvrsni malo vintove sto kazu.
Opet ja gledam maloprije spagu znaci tip 400 mi tanji od 500. Kako bi ja to mogo posteno izmjerit? Na pakovanju nigdje nema koji je tip vec samo na maloj nalijepljenoj deklaraciji
 
Jel isti proizvodjac veziva ,tacno ces videti kad potrosis klupce ,tip 400 bi trebao da sveze manje bala od tip500.
Nemojte se igrati sa osiguracima, moze da se napravi od kvara koji kosta 25 dinara i nekoliko minuta vremena kvar od par stotina evra.
Bolje odvojiti jedan dan, pozvati pravog majstora i pretresti presu i utvrditi razlog kidanja osiguraca, nego samoinicijativno pojacavati osigurac i rizikovati kvar od kojeg boli glava.
 
Poslednja izmena:
Upravo to,nije fabrika stavila m8 bez razloga. Rupa treba da je knap i saraf dobro zategnut i nema brige.Ukoliko ga lomi precesto onda nesto nije dobro podeseno

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene pukne onda kada mu se i nadam, ja je uvek teram dobro, iki u mestu kad bacaju u nju moze da zagusi ali puca sigurno kad treba. Samo naostrite nozeve i velika je razlika i da je dobro podesen zazor i ne zalite gas. I onda mora ici dobro.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ko sto Matic kaze, kad je razlokano, "bez razloga" oce da kida m8 8.8. Presa na kojoj ja radim ide takav u kvalitetu onaj crni sa pola navoja. Stegni dobro i gas. Dok je bio loker sjeko je sarafe na svakih 200 tinjak bala. Kad je to rijeseno samo kad se nesto poremeti precvika, onda popravi, novi saraf i gas dalje. Samo polako i prati sve sta se desava uhodaces ti nju brzo. Nije to tolika mudrost koliko se to predstavlja. :ppozdrav:
 
Meni se obično otegne šaraf i onda ga ocvika ili ako je sijeno sirovo onda šarafa nemožeš nadat znao sam stavit 12 jačine one crne i džaba .
Sad sam nabavio od auta od zgloba poluosovine od vw i ti jedini poduraju i to podugo.
 
M8 je rupa na zamajcu i kidalo mi je saraf kada malo jace potjera,odnosno kada presa povuce puno sijena, te je kidalo kada je bilo vlaznije, krenuo 3 metra, povuce vlazno i otkide osigurac, vidim vlazno sijeno, sklopim je i kuci. U planu sam ovih dana skinuti noz sa malja, kako sam vidio otvaranjem zadnje haube, drze ga tri imbusa i mislim da se moze tu pristupiti i odvrnuti. Problem je fiksni.. nepristupacan je. A kako se podesava zazor ??
 
Nazad
Vrh