Balirka

To im je cena.Ima i skupljih primeraka,sve zavisi od stanja i opreme.Brzo isplate same sebe.
 
@zombie_666 : ja sam prije nekoliko dana na takvoj presi malo pretresao vezače, radi super, doduše malo je veći model, ali pravi izuzetno dobre bale i brza je. Komšija ju je skoro nabavio, pa vidjeti ćemo kako ce se pokazati, a platio 3900 KM
a evo ima i na oglasu, http://www.olx.ba/artikal/21435174/balirka-tma/ ima RS vezače
 
Danas podjem balirati, spaga nova tip500, provucem kroz igle i dole na profil svezem (tako mi je receno) krenem i ide samo jedna spaga na balu.. U cemu je problem?? Nakon par metara, stanem , pobacam ono sto nije svezala ponovo i krenu obje spage.. napravi mi dugu balu i toliko jako stegne da nema sanse uvuci prste pod spagu (ok, mozes ali sjece koliko je pritegnuto), drugu balu krene i pukne spaga na pola bale.. Ostalo je u vezacu te puknute spage i ne moze se izvuci rukom, kako sad izvaditi to?? Dole sam ponovo uvukao spagu u iglu i svezao, hoce li sama kad krene vezat izbaciti to sto je ostalo u vezacu?? Balirka je NH. Prva mi je balirka i nemam pojma nista o radu snjom :)
 
Otpusti malo bale kad su pretegnute verovatno su i teske bale, ne znam kaakva ti je balirka tacno ali svaka mora imati pozadi na tunelu za stezanje bala vintove ili nesto slicno.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ima vintove pozadi, preteska bala i pretegnuta. Sta da radim s ovim komadom spage koji je ostao u vezacu, ne moze se rukom izvuci ? Uvukao sam ponovo u iglu spagu i svezao dole ispod.
 
Te vintove otpusti jednako levu i desnu stranu, ne znam kakav je kod tebe sistem ali otpusti 10ak krugova i vidi kakva dodje bala, po meni neka normalna bala je 15ak kg ako je duzine 80-90cm. Taj komad kanapa nekako nozem iseci i izvuci pa probaj kako ide opet.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da špagfa bi uvjek par cm lufta trebala imat kad dižeš balu tako može samo da nešto polomi
 
Evo kako izgleda. Pala je kisa pa ne mogu probati, moram ovih dana pokusat ponovo kada osusi. A ovaj dio oznacen crnom bojom na slici, kada ga podizem gore, jel bala biva duza ili kraca ??

a79911.jpg
 
Kada podizez gore bala je duza, vintove odvij za pocetak 10ak krugova pa vidi kako ti se dopadaju bale, ne valjaju da su popustene previse a ni da su tvrde ko kamen,

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
1fb98f2a68e34c369c932ef3df2d8057.png



Pazi da ti ovaj zatezac upadne u profil koji sam oznacio na slici, ovako kao sto izgleda na slici je sigurno pretegnuto, takodje moguce je da ti previse zatagnuta spaga na putu od bunta do vezaca pa dodatno zatezuju zavezanu spagu na bali.
 
To je slika sa interneta, nisam stigao izaci vani da uslikam, u profilu je zatezac. Spaga izde iz bunta lagano, kada udje u vezac ne moze se izvuci rukom, nema sanse. Tako i treba? RS su vezaci i sa strane imaju male sarafe sa oprugicama, cemu oni sluze ?
 
a2838e0e675d4f38a4df6c1e78ebc494.png


Ako mislis na maticu i feder oznacenu na slici, tu se stela vezac, odnosno koliko jako uhvati/pusti spagu pri vezanju, mada uzmi sve ovo sa rezervom jer ja nisam dugo u ovom poslu. Bolje da neko iskisniji detaljnije objasni

Evo jedan zanimljiv video gde se moze videti kako vezaci rade

 
Ako ti ispusta spagu tj nikako ne sveze balu tu dotegnes a ako vidis da ostane na vezacu mada nilad ne ostaje je izibije bala. Otpusti vintove pozadi. Za skidanje spage sa petljaca ja koristim kljuc , vilastim dijelom podignem onaj jezicic i izvucem spagu. Mada nekad treba i nozic.
Ja sam probo jucer tip 400 na oko se vidi da je tanja od 500 a presa veze bez problema mada sam bio malo skeptican prema njoj.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
I sa njim mora izaci manje bala, a sto manji tip to je deblji kanap i manje ga ima

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mozda onda nije dobro etiketirano. Ima malu naljepnicu samo i na njoj pise uvoznik i tip a vidi se da je tanja golim okoma znam da sam procito negjde to da je obrnuto i da ajmo reci poderanije prese vole te deblje spage
 
Mi zato tewe tip 500 austrijsku koristimo nijednu ne razveže špaga je super.
Ima i dosta loših špaga .
 
Nazad
Vrh